Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια.... 2 απορίες...

Με

AMD fx6300, 12gb, asus nvidia geforce gtx 970 strix 4gb

Με το παιχνίδι από το steam...

1) Αξίζει να κάνω το update, θα μου δώσει κάτι??? Ή δεν θα δω αξιόλογες διάφορες (γιατί δεν το έχω ψάξει)

2) πως μπορώ να παίζω το παιχνίδι χωρίς update αν θέλω να συνεχίσω από εκεί που έχω φτάσει? Επειδή βλέπω δεν υπάρχουν πλέον επιλογές να μην κανει update....

Να επιλέξω το "update με την εκκίνηση του παιχνιδιού" αλλά να έχω αποσυνδέσει ίντερνετ οπότε ξεκινάω ???

 

Θενξ, λοβ εντ κισες του ολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, SoullessRider είπε

1) Αξίζει να κάνω το update, θα μου δώσει κάτι??? Ή δεν θα δω αξιόλογες διάφορες (γιατί δεν το έχω ψάξει)

Αδελφέ εδώ και πόσες σελίδες λέμε ότι το game τελικά τρέχει χειρότερα με τα ίδια settings. Ειδικά με τα specs που έχεις εννοείτε πως δεν κανεις update. Περίμενε μπας και το φτιάξουν η παίξε την παλιά έκδοση.

2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Αναβαθμιστηκε και το all quest marks on map για όποιον το χρησιμοποιούσε 

Απορώ με οποιον δεν το χρησιμοποιεί. Respect στο community που κάναν τόσο γρήγορα update. Τώρα όσο αφορά το "next-gen" update, εγώ εξέφρασα την γνώμη για την τωρινή CDPR, free ξε-free, ντροπή.

Δυστυχώς το ΒIΑ mod θα πάρει καιρό να γίνει update γιατί οι τύποι πρέπει να κάτσουν και να check τα χιλιάδες fixes ένα-ένα. Εντωμεταξύ παράδειγμα ποσο fucking lazy είναι η CDPR.

Αναφορά σε κείμενο

I respect this mod greatly. But I'm also very happy that CDPR took the correct route and checked every fix, bit by bit, instead of just slapping the mod into their game, as is. That wouldn't be the way to do it in a professional environment. But that's why mods are mods. They're nice because they allow full freedom.

Αναφορά σε κείμενο

Lol @AndyRad - if you think that is what they did, I've got a bridge to sell you  wink.gif They didn't bother to check Yen's torso fix in Corvo Bianco from Nitpickers. They literally picked it up and slapped it in, neck seam and discoloration included. BTW -- BiA fixed that (and other things) when we integrated Besserwisser and Nitpickers into our mod. But CDPR used Nitpickers version, not ours.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια side ερώτηση, για το 2.

Όλα τέρμα σε 1440p, μαζί και uber, και βλέπω 50-100fps, σε ένα παιγνίδι που έπαιζε στην 5770 μου...

Ίσως είναι θέμα οδηγών, ίσως μηχανής+κάτι ακόμα.

Έχετε κάποια ιδέα? Το dxvk θα λειτουργήσει άραγε?

Πάντως, ότι fps και να γράφει, είναι εντελώς smooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μη διαβάζετε τελευταιες 50 σελίδες η απάντηση είναι απλή. 

 

τα έκανα πάλι Κ@ΛΟΣ και περιμένουμε κι άλλο.

να κάτσω 6χρόνια μετά να παίξω ξανά ένα dx11 με μικρές βελτιώσεις δεν έχει νόημα. η υπόσχεση ήταν αντίστοιχη του CyberPunk 2077. Θα τρίβετε τα μάτια σας...και τελικά τρίβουμε κάτι άλλο.

 

ΕΦ ΓΙΟΥ ΕΦ ΓΙΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΦ ΓΙΟΥ 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

για να μη διαβάζετε τελευταιες 50 σελίδες η απάντηση είναι απλή. 

 

τα έκανα πάλι Κ@ΛΟΣ και περιμένουμε κι άλλο.

να κάτσω 6χρόνια μετά να παίξω ξανά ένα dx11 με μικρές βελτιώσεις δεν έχει νόημα. η υπόσχεση ήταν αντίστοιχη του CyberPunk 2077. Θα τρίβετε τα μάτια σας...και τελικά τρίβουμε κάτι άλλο.

 

ΕΦ ΓΙΟΥ ΕΦ ΓΙΟΥ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΦ ΓΙΟΥ 

Για μπάτσες είναι όλοι εκεί μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως σκατά σκέφτονται στην CDPR. Έχεις το πάθημα με την κυκλοφορία του CP2077, έχεις χάσει σε τεράστιο ποσοστό την αξιοπιστία σου σαν εταιρεία (τουλάχιστον στον χώρο των gamers, fans) και βγάζεις σε αυτήν την κατάσταση το ρετουσαρισμένο W3 🤔 

Και δεν πρόκειται για νέο παιχνίδι που να έχουν τρελή πίεση από τον εκδότη για κυκλοφορία μέσα σε συγκεκριμένο deadline.

Δυστυχώς αρχίζω να ανησυχώ για την ποιότητα του W4.

P.S Μην τα ρίχνουμε όλα στον πέτσινο και την προώθηση των φθηνών προϊόντων του 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ θα το ρίξω στο τραγούδι.

ας μείνει το παιχνίδι στο δίσκο μέχρι να φτιαχτεί. την μάθαμε πλέον την CDPR. σταδιαλα

 

 

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το soundtrack απλά δεν υπάρχει, σπανια μπορώ να ακούσω ολόκληρο soundtrack. Το GOTY OST είναι και το μοναδικό album που έχω στο κινητό μου. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, SoullessRider είπε

2) πως μπορώ να παίζω το παιχνίδι χωρίς update αν θέλω να συνεχίσω από εκεί που έχω φτάσει? Επειδή βλέπω δεν υπάρχουν πλέον επιλογές να μην κανει update....

Δεν χάνεις και να το δοκιμάσεις, αλλά imo δεν έχει νόημα. Είχα χρόνια τον ίδιο fx με overclock (σε αυτό το παιχνίδι είναι τίμιος btw) και έχω ακόμα κάρτα ίδιας δυναμικότητας. Το παιχνίδι είναι εμφανώς πιο βαρύ, αν και μπορείς με Tweeks να το φέρεις σίγουρα κοντά στην εμπειρία που θες (εγώ ασχολήθηκα κάνα τέταρτο και τιλταρα)

Για να γυρίσεις στο παλιό build μετά από αναβάθμιση απλά πας στα properties από steam, betas, και επιλέγεις classic. Φαντάζομαι θα μπορείς να κάνεις το ίδιο και πριν κάνεις το update. Δεν χάνεις τα saves σου όμως (δημιουργεί καινούριο μετά το update οπότε αν γυρίσεις πίσω απλά σβήνεις/αγνοείς εκείνο), οπότε και να το βάλεις κλαιν. Βέβαια αυτά όλα με vanilla game, αν έχεις mods δεν ξέρω τι μπορεί να σπάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Πολυ μεγαλη διαφορα κακα τα ψεματα

Προσωπικά προτιμώ τα κρύα χρώματα, ειδικά στο Witcher, και με την καμια δεν θα θυσίαζα τόσα fps, αλλα ναι η διαφορα είναι νύχτα με την μέρα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Πόσο μπροστά εκείνο το παιχνίδι και αρτιστικα αψογο

Ναι ήταν και είναι φοβερό, βέβαια εκεί ήταν prebaked GI ενώ τώρα φτάσαμε στο RTGI.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...