Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, chrisde είπε

Ρε μάγκες, άλλος με amd 6800xt ή 6900xt έχει βάλει rt να δει τι παίζει; Ακόμα και αν αφήσω μόνο το global illumination και πάει γύρω στα 50 fps, μου κάνει σπασίματα λες και είναι 10 και έχει και artifacts. Είναι τόσο broken σε amd ή εγώ έχω πρόβλημα; Χωρίς rt είμαι καρφωμένος στα 120 που έχω βάλει cap χωρίς θέματα ολα ultra+ σε 3440x1440... Εννοείται έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση από την αρχή και παίζω σε dx12. 

6800xt εδώ με rt ανοιχτό πανωλεθρία... ακόμα και με fsr performance, σε 4k είμαι για να πάρω playable εμπειρία πρέπει να τρέξω 1440p και fsr

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλάβατε. Το θέμα μου δεν είναι τα fps καθ' αυτά. Ας είναι και 30-40, κλάιν. Και 50-60 που πιάνω όμως, σπάει τόσο η εικόνα στην κίνηση λες και είναι 5-10 με artifacts... Και απλά αναρωτιέμαι έχει θέμα το σύστημα μου ή έτσι είναι σε όλες τις amd;

Ξαναλέω έκανα καθαρή εγκατάσταση και προφανώς έχω πρόσφατους drivers. Σε κανένα άλλο παιχνίδι δεν ε΄χω τέτοιο θέμα (ούτε cp2077 με rt)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chrisde είπε

Δεν καταλάβατε. Το θέμα μου δεν είναι τα fps καθ' αυτά. Ας είναι και 30-40, κλάιν. Και 50-60 που πιάνω όμως, σπάει τόσο η εικόνα στην κίνηση λες και είναι 5-10 με artifacts... Και απλά αναρωτιέμαι έχει θέμα το σύστημα μου ή έτσι είναι σε όλες τις amd;

Ξαναλέω έκανα καθαρή εγκατάσταση και προφανώς έχω πρόσφατους drivers. Σε κανένα άλλο παιχνίδι δεν ε΄χω τέτοιο θέμα (ούτε cp2077 με rt)

όχι έχεις δίκιο παρόλο που είναι αρκετά τα fps είναι αρκετά buggy....φαντάζομαι θα βγάλουν κάνα patch να το μαζέψουν λίγο εγώ δε το ακουμπάω ακόμα πάντως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisde είπε

Δεν καταλάβατε. Το θέμα μου δεν είναι τα fps καθ' αυτά. Ας είναι και 30-40, κλάιν. Και 50-60 που πιάνω όμως, σπάει τόσο η εικόνα στην κίνηση λες και είναι 5-10 με artifacts... Και απλά αναρωτιέμαι έχει θέμα το σύστημα μου ή έτσι είναι σε όλες τις amd;

Ξαναλέω έκανα καθαρή εγκατάσταση και προφανώς έχω πρόσφατους drivers. Σε κανένα άλλο παιχνίδι δεν ε΄χω τέτοιο θέμα (ούτε cp2077 με rt)

διαβαζω  γενικα οτι υπαρχει θεμα με το παιχνιδι σε RT θελει τα patch του χωρις RT ειναι σε γενικες γραμμες οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

όχι έχεις δίκιο παρόλο που είναι αρκετά τα fps είναι αρκετά buggy....φαντάζομαι θα βγάλουν κάνα patch να το μαζέψουν λίγο εγώ δε το ακουμπάω ακόμα πάντως

Σου λέω όταν το έβαλα ήμουν σε φάση: Γυναίκα, κοίταξε να δεις, χάλασε η κάρτα γραφικώνε, πρέπει να πάρω καινούρια με κάνα χιλιάρικο (και βάλε).:rolleyes:

Δεν με πίστεψε...🤕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisde είπε

Σου λέω όταν το έβαλα ήμουν σε φάση: Γυναίκα, κοίταξε να δεις, χάλασε η κάρτα γραφικώνε, πρέπει να πάρω καινούρια με κάνα χιλιάρικο (και βάλε).:rolleyes:

Δεν με πίστεψε...🤕

χαχαχαχ έπρεπε να πάρεις μια να είναι πιο χαζούλα! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chrisde είπε

Βρε Peter κάνε μου τη χάρη please. Βάλε ένα rt να μου πεις τι βλέπεις. Μόνο το πρώτο το global και ρίξε όλα τα άλλα settings στα τάρταρα με fsr performance αν χρειαστεί, να πιάνεις 50-60fps. Πως συμπεριφέρεται;

Αν και σου απαντήθηκαν από τον ultra, απλά να προσθέσω τα παρακάτω:

Σε DX11, ultra+, είναι choppy σε σχέση με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις σε DX12+FSR Quality.

Δείχνει να θέλει λίγο χρόνο στο ξεκίνημα σε 12, μετά "ηρεμεί" από τα πολλά σκαμπανεβάσματα κλπ. Σε 11, δεν ξέρω, με 75-150 fps, ανάλογα το σημείο και το τί κοιτάζω, δεν έχει καλή συμπεριφορά, ακόμα και αν είμαι εκεί γύρω στα 85-95 (σε σταθερό σημείο δηλαδή, όπου απλά κοιτάζω γύρω-γύρω).

Το RT δεν μου δουλεύει, κρασάρει το παιγνίδι, πιθανότατα γιατί δεν έχω τον τελευταίο ΑΜΔ οδηγό που το υποστηρίζει.

Δεν έχω σκοπό να το παίξω ακόμα, οπότε αν δεν είναι απαραίτητο για κάποια άλλη δοκιμή δεν τον βάζω τώρα, περιμένω τους (μεθ)επόμενους, καθώς και πιθανό update/patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που πολλοί το περίμεναν πως και πως για 2ο playthrough, πάλι στο περίμενε είναι για patches..Απ' το κακό στο χειρότερο πάει η CDPR, δεν ξέρω αν φταίει ότι ήταν outsourced το παιχνίδι και το πήραν αυτοί στα μισά αν δεν κάνω λάθος..Ας μην το έβγαζαν καθόλου τώρα..Σαν το Callisto Protocol που σε μια βδομάδα έστρωσε κατά 90%..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CDPR has not listed the CPU optimization issues or the ridiculously enormous Ray Tracing requirements. Not only that, but the team has not listed the game’s annoying stuttering issues, the RT pop-in issues, or its RT graphical glitches.

Instead, the team is currently looking into fixing the following issues.

  • Game crashes on PC
  • Players who own the game on Origin are unable to update the game
  • Low Ray Tracing performance on Intel GPUs.
  • PlayStation 5 version of the expansions are unavailable in some regions
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...