Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, vagos1821 είπε

Κάλα είναι δυνατόν να μην σε ρωτάσει εάν θες να κάνεις το Update η όχι;  Δεν έχουν όλοι υπερυπολογιστές σπίτια τους

Dude extra settings βάζει, εσύ παίξε με τα settings που είχες πριν, το ίδιο performance θα έχεις.

Guys ρίξτε το foliage, είναι το μονο setting που έχει διαφορα δεκάδες fps ανά preset. Το Ultra του game ήταν ήδη υπερβολικό, ποσο μάλλον τώρα το Ultra+. Το Ultra με High είχε περίπου 20-30 fps διαφορα και δύσκολα έβλεπες αλλαγές, παραμόνο άμα ήσουν κάπου ψιλά. Το Medium με το High είχε αλλα τόσα fps διαφορα αλλα εκεί μπορούσες να δεις πολύ πιο εύκολα σε απόσταση το pop-in.

Επίσης κλείστε τις τρίχες, πέρα από ότι είναι full immersion breaking το μαλλί του Geralt σε σχέση με όλους τους άλλους, τρώει χαλαρά και 50fps όταν η camera έρχεται κοντά στο μαλλί η στα ζώα. Just saying.

Εμενα αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο από από όλα είναι το ΑΑ, το FXAA που έχει είναι τραγικό, το άλλο λέει τίποτα? Το DLSS έχει ghosting στα δέντρα, κτλ?

Πάντως μέχρι στιγμής δεν με έπεισε, γιατί σπάει ότι mod χρησιμοποιεί script, που είναι σχεδόν όλα βασικά, πέρα από textures mods μονο. Μέχρι το καλοκαίρι που μάλλον θα το ξανά βάλω ελπίζω να έχουν γίνει update όλα.

Πάντως θα σας πρότεινα να περίμενε να γίνει update τουλάχιστον το ΒIΑ και το All Objectives On Map πριν ξεκινήσετε το game.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, polonos1313 είπε

Στο νέο update θα μπορόυμε να βάλουμε κάποια απο τα mods που είχαμε ?

Οποιο mod χρησιμοποιούσε script, τα περισσότερα δηλαδή, όχι, το update τα έσπασε όλα σχεδόν. Aμα ήταν texture replacement τότε δεν έχεις θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

Πάντως μέχρι στιγμής δεν με έπεισε, γιατί σπάει ότι mod χρησιμοποιεί script, που είναι σχεδόν όλα βασικά, πέρα από textures mods μονο. Μέχρι το καλοκαίρι που μάλλον θα το ξανά βάλω ελπίζω να έχουν γίνει update όλα.

 

Τώρα το διάβασα το ποστ σου.....αρα δεν γίνεται να βάλουμε τα mods οπως fast travel from everywhere και λοιπά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Οποιο mod χρησιμοποιούσε script, τα περισσότερα δηλαδή, όχι, το update τα έσπασε όλα σχεδόν. Aμα ήταν texture replacement τότε δεν έχεις θέμα.

Αρα αναμένουμε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude extra settings βάζει, εσύ παίξε με τα settings που είχες πριν, το ίδιο performance θα έχεις.

Guys ρίξτε το foliage, είναι το μονο setting που έχει διαφορα δεκάδες fps ανά preset. Το Ultra του game ήταν ήδη υπερβολικό, ποσο μάλλον τώρα το Ultra+. Το Ultra με High είχε περίπου 20-30 fps διαφορα και δύσκολα έβλεπες αλλαγές, παραμόνο άμα ήσουν κάπου ψιλά. Το Medium με το High είχε αλλα τόσα fps διαφορα αλλα εκεί μπορούσες να δεις πολύ πιο εύκολα σε απόσταση το pop-in.

Επίσης κλείστε τις τρίχες, πέρα από ότι είναι full immersion breaking το μαλλί του Geralt σε σχέση με όλους τους άλλους, τρώει χαλαρά και 50fps όταν η camera έρχεται κοντά στο μαλλί η στα ζώα. Just saying.

Εμενα αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο από από όλα είναι το ΑΑ, το FXAA που έχει είναι τραγικό, το άλλο λέει τίποτα? Το DLSS έχει ghosting στα δέντρα, κτλ?

Πάντως μέχρι στιγμής δεν με έπεισε, γιατί σπάει ότι mod χρησιμοποιεί script, που είναι σχεδόν όλα βασικά, πέρα από textures mods μονο. Μέχρι το καλοκαίρι που μάλλον θα το ξανά βάλω ελπίζω να έχουν γίνει update όλα.

Πάντως θα σας πρότεινα να περίμενε να γίνει update τουλάχιστον το ΒIΑ και το All Objectives On Map πριν ξεκινήσετε το game.

Θα δοκιμάσω το foliage. Το μαλλί δεν μου έκοψε πολύ, κάνα 2 fps αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

Αρα αναμένουμε.....

Με την κάρτα που έχεις ποιος ο λόγος να αναμένεις?! Αυτό το update είναι μονο για κατόχους high-end gpu, σιγά τα extras που έχει για όλους τους υπολοιπους. Προτιμώ το old version με τα 120 mods μου. Μονο το ΑΑ θα είναι ο μονος λόγος που ίσως κάνω το update, γιατί αυτό που είχε το game ήταν για τον πεο.

5 λεπτά πριν, iazriel είπε

Θα δοκιμάσω το foliage. Το μαλλί δεν μου έκοψε πολύ, κάνα 2 fps αν θυμάμαι καλά.

Αλήθεια?! Για κανε zoom στο μαλλί να δεις ποσα fps σου κόβει, ειδικά άμα φυσάει, που γίνετε συνεχεια φυσικά. Επίσης όταν σκάσουν αρκούδες, λύκοι, etc θα δεις επίσης huge drops.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

Τώρα το διάβασα το ποστ σου.....αρα δεν γίνεται να βάλουμε τα mods οπως fast travel from everywhere και λοιπά

ήδη έχει βγει update για το  fast travel from everywhere 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μονο το ΑΑ θα είναι ο μονος λόγος που ίσως κάνω το update, γιατί αυτό που είχε το game ήταν για τον πεο.

Τότε το ttau που έβαλαν θα σου αρέσει, δεν έχει shimmering από όσο πρόσεξα και γενικά θολώνει ελάχιστα την εικόνα.

Εγώ πάντως σε dx11 με ultra settings (φαντάζομαι είναι τα ίδια με τα παλιά;), πλην background characters και foliage range σε high (πριν τα είχα και αυτά ultra) έχω πέσει από 65-70 average στα 60-65 και με ελάχιστα drops στα 55 με rx 470.

Χωρίς να έχω δει κάποια αλλαγή στην εικόνα όμως...

Παρεμπιπτόντως αφού έκανα load προηγούμενο save έδωσαν 20 skill points, γιατί???? Το πρόσεξε και άλλος;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, just getting started είπε

 

Παρεμπιπτόντως αφού έκανα load προηγούμενο save έδωσαν 20 skill points, γιατί???? Το πρόσεξε και άλλος;

Και εμένα μου έδωσε extra 10 skill points

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακεία λίγο κατά τη γνώμη μου, κάνει το game unbalanced για εμένα που δεν έχω κάνει τα expansions, γιατί ξεκλειδώνεις το τελευταίο alchemy skill tier ήδη από πολύ μικρό level, και σου περισσεύουν και skills για mutations.

Πραγματικά δεν ξέρω τι σκέφτονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Βλακεία λίγο κατά τη γνώμη μου, κάνει το game unbalanced για εμένα που δεν έχω κάνει τα expansions, γιατί ξεκλειδώνεις το τελευταίο alchemy skill tier ήδη από πολύ μικρό level, και σου περισσεύουν και skills για mutations.

Πραγματικά δεν ξέρω τι σκέφτονταν.

Μπορεις να μην τα χρησιμοποιησεις πες οτι δεν υπαρχουν και συνεχιζεις κανονικα. Παντως τι φαση επεσε το performance χωρις καμια διαφορα στην εικονα χωρις RT? Πως το καταφεραν αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...