Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/6/2018 στις 2:37 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

Στις 24/7/2019 στις 11:35 ΠΜ, Inler είπε

 

Στις 25/7/2019 στις 5:52 ΜΜ, chrisde είπε

Εν πάση περιπτώσει όχι απλά αξίζει το συγκεκριμένο mod, αλλά είναι must. Για μένα, το καλύτερο mod ever! Τα άλλα είναι προαιρετικά και θέμα γούστου θα έλεγα. Ρίξε μια ματιά σε αυτά που πόσταρε ο {TDi}Dj2k..infc και δες αν θες και στα πιο δημοφιλή από εδώ: https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/?BH=0

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ και προτείνω τα All Quest Objectives On Map, Over 9000 - Weight limit mod , Always Full Exp, Auto Apply Oils, High Quality Faces, AutoLoot, Ultra Gore 2, Nitpicker's Patch, BLOOD, Improved Sign effects, Better Torches, Sort Everything, The Wolf Medallion, Critical Slow Motion Combat Mod, Next Gen Candles, The Aard, HDMR - HD Monsters Reworked mod, Triss Appearance Overhaul, Ciri - Alternative look, Beautiful Grass Mod V3, Roach Never Stops, Improved Yennefer

 

3 ώρες πριν, cubilone είπε

Έχω ποστάρει και στο αντίστοιχο θέμα για PS4. Μάλλον είναι καλύτερα να ρωτήσω εσάς. Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα:

Καλημέρα, παίζω το παιχνίδι στο PS4, είμαι στο story στο Novigrad (μόλις συνάντησα την Triss για πρώτη φορά), φαντάζομαι περίπου στο 5% του παιχνιδιού, χεχε.

Πρόσφατα απέκτησα PC που να μπορεί να το παίξει άνετα, και σκέφτομαι μήπως κάνω καμιά καλή και το αγοράσω από το GOG για να στηρίξω και την CDPR καθώς το παιχνίδι μου αρέσει πολύ αν και δεν έχω τον χρόνο να το απολαύσω όπως του αξίζει.

Αξίζει να το αγοράσω δεύτερη φορά για την εμπειρία σε ένα καλό PC (με μικρότερα loading times, mods κτλ -- αλήθεια τι θα προτείνατε από αυτή την άποψη;) ή να συνεχίσω στο PS4; Σε περίπτωση που το πάρω στο GOG, υπάρχει κάποιο μέρος που θα μπορούσα να βρω saves για να μην το ξαναπαίξω όλο απ' την αρχή;

@cubiloneΑν κάνεις search το παρόν τόπικ θα δεις διάφορα mods που προτείνονται. Σου έβαλα ενδεικτικά κάποια. Γενικά στο https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/ θα βρεις ό,τι χρειάζεται, ακόμα και save files, αν και εσύ είσαι ακόμα στην αρχή οπότε δυσκόλα θα βρεις για εκεί, ψάξε όμως μπας και σε βολέψει κάποιο. Αν αξίζει να μεταβείς σε pc; Σίγουρα ναι, ιδιαίτερα αν βάλεις mods. Στη θέση σου όμως από τη στιγμή που όπως λες δεν έχεις χρόνο, δεν θα το έκανα, θα το απολάμβανα όσο μπορούσα στο ps4 από το να χάνω χρόνο να σκαλίζω mods, save files κτλ.

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To Witcher ξεκιναει στις 20 Δεκεμβρη στο Netflix..

Οσοι γουσταρετε και ειδικα οσοι εχετε Dolby Vision καντε μια συνδρομη να το δειτε..

Ειναι ολα τα λεφτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, optimus prime είπε

To Witcher ξεκιναει στις 20 Δεκεμβρη στο Netflix..

Οσοι γουσταρετε και ειδικα οσοι εχετε Dolby Vision καντε μια συνδρομη να το δειτε..

Ειναι ολα τα λεφτα..

Πρώτον, λάθος thread. Δεύτερον, δεν ξεκινάει αλλα βγαίνει, μιας και όλα τα επεισόδια θα είναι διαθέσιμα εξαρχής. Τρίτον, προτείνεις συνδρομή για κάτι που δεν έχεις ιδέα άμα θα είναι καλο. Τέταρτον, λες 'ειδικά' άμα έχουμε Dolby Vision, λες και είναι πιο σημαντικό από το series. Πέμπτον, ποσα πληρώνεσαι για το κακό σου promotion?! :P No offense dude. ;)

Proper thread:

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται εισαι λιγο αρπαγμενος Dude..

Παρτο αλλιως και χαλαρωσε..

Τωρα οποιον τον ενδιαφερει ειδε το ποστ μου και θα το ψαξει,αυτος ηταν ο σκοπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Μου φαινεται εισαι λιγο αρπαγμενος Dude..

Παρτο αλλιως και χαλαρωσε..

Τωρα οποιον τον ενδιαφερει ειδε το ποστ μου και θα το ψαξει,αυτος ηταν ο σκοπος.

Aμα σου φαίνεται έτσι sorry, δεν είμαι, just saying. Από εκεί και πέρα αφού κανεις post δημοσια θα πρέπει να δέχεσαι κάποια πράγματα. ;) Νομίζω αρκετά off-topic βγήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μου φαινεται εισαι λιγο αρπαγμενος Dude..

Παρτο αλλιως και χαλαρωσε..

Τωρα οποιον τον ενδιαφερει ειδε το ποστ μου και θα το ψαξει,αυτος ηταν ο σκοπος.

Ναι βρε, απλά έχουμε και ολόκληρο forum section για αυτά και η σειρά του Netflix δεν έχει σχέση με το βιντεοπαιχνίδι του The Witcher 3 (δεν είναι φάση γράφουμε στο PC version και το console version αλλά διαφορετικές ιστορίες τελείως, γιατί η σειρά έχει σχέση με τα βιβλία που είναι πριν τα παιχνίδια) και έχουν γραφτεί ήδη πολλά σε εκείνο το τόπικ. :) 

Edit: Είμαι ο "Good Cop" στον "Bad Cop" του Skull νομίζω... :P 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλα εδω τα παιδια που παιζουν το παιχνιδι μπαινουν και ενημερωνονται,δεν ξερω εαν παρακολουθουν και την αντιστοιχη ενονητα.

Ετυχε χτες και ειδα το τρειλερ στο Netflix και επειδη μου αρεσε ειπα να το γραψω εδω για να το δουν πιο πολλοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Nαι αλλα εδω τα παιδια που παιζουν το παιχνιδι μπαινουν και ενημερωνονται

Εδω και καιρο εχει παψει να ισχυει το παραπανω.

Αν κατσεις να διαβασεις τις τελευταιες σελιδες,αντε να πεταχτει κανενας στο ακυρο και να ρωτησει για mods.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εδω και καιρο εχει παψει να ισχυει το παραπανω.

Αν κατσεις να διαβασεις τις τελευταιες σελιδες,αντε να πεταχτει κανενας στο ακυρο και να ρωτησει για mods.

To οτι δεν ρωταει καποιος δεν παει να πει οτι δεν διαβαζουν το νημα.

Ξερεις πολυ καλα οτι αρκετοι παρακολουθουν νηματα χωρις να ποσταρουν.

Αυτο γινεται σε ολα τα φορουμ παγκοσμια,δεν βλεπω καποια εξαιρεση εγω για το isomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ξερεις πολυ καλα οτι αρκετοι παρακολουθουν νηματα χωρις να ποσταρουν.

Αυτο γινεται σε ολα τα φορουμ παγκοσμια,δεν βλεπω καποια εξαιρεση εγω για το isomnia.

Πολυ γενικο και αοριστο αυτο.

Εδω οι περισσοτεροι βαριουνται να διαβασουν τι γραφτηκε στην προηγουμενη σελιδα ενος θεματος,σιγα που θα κατσουν να διαβασουν θεμα με 600σελιδες.

Ασε το τι γινεται παγκοσμιως,αλλη νοοτροπια εχει ο ξενος στο κομματι του gaming και αλλη ο Ελληνας,και μην ξεχνας οτι το insomnia δεν ειναι gaming forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Βλέπω τη σειρά. Μου σηκώνεται (η τρίχα) κάγκελο. Θυμάμαι ότι δεν έχω τελειώσει το blood and wine. Χριστούγεννα έχουμε, άδεια έχουμε, το τερματίζουμε σε 2 μέρες. Τώρα σιωπή, τώρα φεύγεις κι αφήνεις ρυτίδες. (Νιο ξεκινήσαμε να σε κουμαντάρουμε Geralt, γέρος αποφάσισες να κάνεις settle in.

Και τώρα που πέσαμε σε κατάθλιψη τι σκατά να παίξουμε που να πλησιάζει το Witcher (γιατί να φτάνει αποκλείεται). 
 

Τέτοια πόρωση που έλεγα μήπως ξεκινούσα πάλι το 1 και το 2 για να θυμηθώ την ιστορία από την αρχή... Καμία άλλη πρόταση;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ίδιο μοτίβο gameplay είναι τα AC : odyssey και το Greedfall.Σαν bonus επιλογή θα σου πρότεινα Divinity original sin 2 που είναι το 2ο αγαπημένο μου game μετα το witcher.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω καμία επαφή με τους τίτλους Witcher και rpg γενικώς, αλλά διαβάζοντας τα διθυραμβικά σας σχόλια τόσο καιρό μου κινείται η περιέργεια για το παιχνίδι.
Αν ξεκινήσω να παίζω κατευθείαν το W3 θα αποκτήσω έστω και επιφανειακά αίσθηση για το τί τρέχει στην υπόθεση και το σύμπαν του παιχνιδιού ή πρέπει να κάτσω να δω βίντεο από τα προηγούμενα; Λίγο που προσπάθησα να δω βίντεο περίληψης, βαρέθηκα με τα ονόματα.

Επεξ/σία από Hnepes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hnepes είπε

Δεν έχω καμία επαφή με τους τίτλους Witcher και rpg γενικώς, αλλά διαβάζοντας τα διθυραμβικά σας σχόλια τόσο καιρό μου κινείται η περιέργεια για το παιχνίδι.
Αν ξεκινήσω να παίζω κατευθείαν το W3 θα αποκτήσω έστω και επιφανειακά αίσθηση για το τί τρέχει στην υπόθεση και το σύμπαν του παιχνιδιού ή πρέπει να κάτσω να δω βίντεο από τα προηγούμενα; Λίγο που προσπάθησα να δω βίντεο περίληψης, βαρέθηκα με τα ονόματα.

Εγώ που δεν είχα ιδέα από τα προηγούμενα, το καταευχαριστήθηκα. Τώρα αν προσθέτει στην εμπειρία το να γνωρίζεις την πλοκή και το σύμπαν από τα προηγούμενα, σίγουρα. Απλώς κατά την άποψη μου δεν είναι απαραίτητα αν βαριέσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...