Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκινησα το Witcher 1 και μου φανηκε λιγο παραξενο το ολο tutorial και ο χειρισμος. Επισης το συστημα μαχης ετσι παει μεχρι το τελος; Δλδ απλα πατας αριστερο κλικ και αυτος παλευει μονος του και κανει σβουρες; Δεν εχω ασχοληθει ξανα με κανενα παιχνιδι της τριλογιας!

Επισης καπου διαβασα οτι θα χασω αρκετο χρονο με τις αποστολες καθως θα χρειαζεται να περπαταω χιλιομετρα, οποτε αξιζει να βαλω το mod που κανει τον παικτη να τρεχει; Τελος, ποια καμερα προτιματε οταν παιζετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ξεκινησα το Witcher 1 και μου φανηκε λιγο παραξενο το ολο tutorial και ο χειρισμος. Επισης το συστημα μαχης ετσι παει μεχρι το τελος; Δλδ απλα πατας αριστερο κλικ και αυτος παλευει μονος του και κανει σβουρες; Δεν εχω ασχοληθει ξανα με κανενα παιχνιδι της τριλογιας!

Επισης καπου διαβασα οτι θα χασω αρκετο χρονο με τις αποστολες καθως θα χρειαζεται να περπαταω χιλιομετρα, οποτε αξιζει να βαλω το mod που κανει τον παικτη να τρεχει; Τελος, ποια καμερα προτιματε οταν παιζετε;

Ο χειρισμός αυτός είναι. Τα parry, dodge στην ουσία είναι passive. Περπάτημα μπροστά πίσω έχει, όχι όμως σε σημείο τρελής βαρεμάρας. Μάλιστα από ένα σημείο και μετά έχεις σε κάποιο κεφάλαιο teleportals. 

Προσωπικά το τερματίζω κάθε δύο τρία χρόνια. Τα γραφικά στα μάτια μου είναι ωραία για την ηλικία και το είδος του παιχνιδιού. Το σενάριο ίσως το καλύτερο της σειράς. 

Μοναδική παραφωνία στο Act 2 η υπόθεση των υπόπτων και του ντετέκτιβ. Καλό είναι να διαβάσει κάποιος ένα Walkthrough γιατί το να γίνουν όλα με την σωστή σειρά και τρόπο ώστε να πάρει όλο το experience είναι θέμα τύχης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ξεκινησα το Witcher 1 και μου φανηκε λιγο παραξενο το ολο tutorial και ο χειρισμος. Επισης το συστημα μαχης ετσι παει μεχρι το τελος; Δλδ απλα πατας αριστερο κλικ και αυτος παλευει μονος του και κανει σβουρες; Δεν εχω ασχοληθει ξανα με κανενα παιχνιδι της τριλογιας!

Επισης καπου διαβασα οτι θα χασω αρκετο χρονο με τις αποστολες καθως θα χρειαζεται να περπαταω χιλιομετρα, οποτε αξιζει να βαλω το mod που κανει τον παικτη να τρεχει; Τελος, ποια καμερα προτιματε οταν παιζετε;

Το mod που λες το είχα βάλει γιατί όντως με είχε κουράσει το πήγαινέ έλα. Είμαι από αυτούς που θέλουν να καθαρίσουν τα side quests πριν αρχίσουν το main story, οπότε έκοβα πολλά χιλιόμετρα. Ειδικά εκεί στο βάλτο...

Κάμερα ήμουν σταθερά με την OTS, μόνο στο act 3 που τρέχεις μέσα σε κάτι ψιλά χόρτα έβαλα μια άλλη.

Btw υπάρχει thread για το 1 που έχει κάποιες πληροφορίες για mods αν έχεις όρεξη για διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πρωτη περιοχη του 1 ειναι λιγο κουραστικη γιατι ειναι μουντη κ ολα δειχνουν ιδια. απο εκει κ περα, ολα μια χαρα. μπρος πισω ειχαν ολα τα witcher. κ το οσιο 3, ειχε της παναγιας τα ματια απο ταξιδι κ περπάτημα :P

αλλα κ εμενα η ιστορία του πρώτου ειναι μαλλον η αγαπημένη μου ως main story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω πόσο περπάτημα έχει το Wow αλλά το Witcher 1 μου φάνηκε κουραστικό στο θέμα γιατί imo ο κόσμος του είναι λίγο άδειος, το σύστημα μάχης με random encounters δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα διασκεδαστικό και υπάρχουν χαζά θεματάκια που προκύπτουν κυρίως από την έλλειψη jump. Γενικά δε θεωρώ την εξερεύνηση το δυνατό σημείο του πρώτου παιχνιδιού.

Σε αντίθεση με το Witcher 3 που η εξερεύνηση είναι απόλαυση. Έπαιξα άλλο ένα μισαωράκι για να δοκιμάσω κανένα mod. Το Critical SlowMotion Combat τα σπάει αλλά το slow mo διαρκεί πολύ περισσότερο από ότι πρέπει με αποτέλεσμα να γίνεται πιο εύκολο το combat (θα κοιτάξω αργότερα μήπως μπορώ να το φέρω στα μέτρα μου). Επίσης σηκώνει πολύ eye candy. Δηλαδή το Hairworks της Nvidia πρέπει να είναι must σε slow mo.

Το E3DodgeSystem ακόμα σκέφτομαι αν θα το βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Οταν λετε για περπατημα, περισσοτερο απο το Classic WoW;

Που κολλαει ενα single player παιχνιδι οπως το Witcher 1 με ενα open world mmorpg οπως το Wow?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Για περπατημα μιλαω ρε φιλε!

Έχει απίστευτη ιστορία με ένα εκπληκτικό twist που θα σε ανταμείψει για τα λίγα σημεία που θα σε κουράσει. 

Μην το φοβάσαι το πάνε έλα δεν έχει μεγάλες περιοχές ούτως ή άλλως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω loot από το έδαφος..Πατάω την εντολή και στιγμιαία εμφανίζονται τα εικονίδια και δεν προλαβαίνω να επιλέξω..

Επεξ/σία από giannisag17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ποστάρει και στο αντίστοιχο θέμα για PS4. Μάλλον είναι καλύτερα να ρωτήσω εσάς. Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα:

Καλημέρα, παίζω το παιχνίδι στο PS4, είμαι στο story στο Novigrad (μόλις συνάντησα την Triss για πρώτη φορά), φαντάζομαι περίπου στο 5% του παιχνιδιού, χεχε.

Πρόσφατα απέκτησα PC που να μπορεί να το παίξει άνετα, και σκέφτομαι μήπως κάνω καμιά καλή και το αγοράσω από το GOG για να στηρίξω και την CDPR καθώς το παιχνίδι μου αρέσει πολύ αν και δεν έχω τον χρόνο να το απολαύσω όπως του αξίζει.

Αξίζει να το αγοράσω δεύτερη φορά για την εμπειρία σε ένα καλό PC (με μικρότερα loading times, mods κτλ -- αλήθεια τι θα προτείνατε από αυτή την άποψη;) ή να συνεχίσω στο PS4; Σε περίπτωση που το πάρω στο GOG, υπάρχει κάποιο μέρος που θα μπορούσα να βρω saves για να μην το ξαναπαίξω όλο απ' την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...