Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν πάση περιπτώσει όχι απλά αξίζει το συγκεκριμένο mod, αλλά είναι must. Για μένα, το καλύτερο mod ever! Τα άλλα είναι προαιρετικά και θέμα γούστου θα έλεγα. Ρίξε μια ματιά σε αυτά που πόσταρε ο {TDi}Dj2k..infc και δες αν θες και στα πιο δημοφιλή από εδώ: https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/?BH=0

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ και προτείνω τα All Quest Objectives On Map, Over 9000 - Weight limit mod , Always Full Exp, Auto Apply Oils, High Quality Faces, AutoLoot, Ultra Gore 2, Nitpicker's Patch, BLOOD, Improved Sign effects, Better Torches, Sort Everything, The Wolf Medallion, Critical Slow Motion Combat Mod, Next Gen Candles, The Aard, HDMR - HD Monsters Reworked mod, Triss Appearance Overhaul, Ciri - Alternative look, Beautiful Grass Mod V3, Roach Never Stops, Improved Yennefer

 

 

 

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

^^Απ' τις λίγες φορές που το βλέπω σωστά γραμμένο(ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ) και όχι (ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ).

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

Εν πάση περιπτώσει όχι απλά αξίζει το συγκεκριμένο mod, αλλά είναι must. Για μένα, το καλύτερο mod ever! Τα άλλα είναι προαιρετικά και θέμα γούστου θα έλεγα. Ρίξε μια ματιά σε αυτά που πόσταρε ο {TDi}Dj2k..infc και δες αν θες και στα πιο δημοφιλή από εδώ: https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/?BH=0

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ και προτείνω τα All Quest Objectives On Map, Over 9000 - Weight limit mod , Always Full Exp, Auto Apply Oils, High Quality Faces, AutoLoot, Ultra Gore 2, Nitpicker's Patch, BLOOD, Improved Sign effects, Better Torches, Sort Everything, The Wolf Medallion, Critical Slow Motion Combat Mod, Next Gen Candles, The Aard, HDMR - HD Monsters Reworked mod, Triss Appearance Overhaul, Ciri - Alternative look, Beautiful Grass Mod V3, Roach Never Stops, Improved Yennefer

Υποθέτω αφου τα έχετε δοκιμασμένα παιδιά, δεν θα υπάρχουν bugs (τουλάχιστον ιδιαίτερα bugs). Ρωτάω γιατί θυμάμαι παλιά που έβαζα σε skyrim/oblivion κ.λ.π. κάτι μπορεί να κράσαρε οπότε έπρεπε να δοκιμάζεις ένα ένα (και φαντάζομαι ξέρεις πως πάει). Τι να κάνω, sorry αν τα έχετε πει πολλές φορές (δικαίως, δεν είναι και νέο το παιχνίδι) απλά ρωτάω γιατί τόσο το bugs section όσο και τα comments παρά είναι πολλά στο nexus. Πιο πολύ με ενδιαφέρει το hd pack, τα υπόλοιπα δεν τρελαίνομαι γιατί όσο φορτώνεις τόσο σου ανοίγει η όρεξη (τουλάχιστον εμένα) οπότε δεν θέλω να μπλέξω εκεί. Ευχαριστώ όπως και να'χει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Γίνεται πολύ "βαρύ" το παιχνίδι με το HD Mod;

Το λέει στην σελίδα του mod dude..

Αναφορά σε κείμενο

 It mainly depends on your video card, but generally modification doesn't hit performance too much. Modification requires minimum a 3GB VRAM for smooth gameplay. For best results 4GB is recommended.
Possible decrease in fps are 0-5 which depend on pc spec, game settings and ingame location.
On GTX 970/AMD R9 290X and higher there should be no fps drop.
Also in some cases, modification can give smoother gameplay.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@{TDi}Dj2k..infc Ναι όντως, δεν είδα καν, λάθος μου. Το διαπίστωσα και μόνος μου, δεν έχει καθόλου επίδραση στην απόδοση και από VRAM λίγο κάτω από 3GB θέλει σε 1080p, μια χαρά. Πολύ ωραίο πάντως, έχω μείνει speechless :P Απλά βάζεις το Texture Quality στο Halk Preset Ultra HD (κάπως έτσι) και τέλος ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stamer είπε

Υποθέτω αφου τα έχετε δοκιμασμένα παιδιά, δεν θα υπάρχουν bugs (τουλάχιστον ιδιαίτερα bugs). Ρωτάω γιατί θυμάμαι παλιά που έβαζα σε skyrim/oblivion κ.λ.π. κάτι μπορεί να κράσαρε οπότε έπρεπε να δοκιμάζεις ένα ένα (και φαντάζομαι ξέρεις πως πάει). Τι να κάνω, sorry αν τα έχετε πει πολλές φορές (δικαίως, δεν είναι και νέο το παιχνίδι) απλά ρωτάω γιατί τόσο το bugs section όσο και τα comments παρά είναι πολλά στο nexus. Πιο πολύ με ενδιαφέρει το hd pack, τα υπόλοιπα δεν τρελαίνομαι γιατί όσο φορτώνεις τόσο σου ανοίγει η όρεξη (τουλάχιστον εμένα) οπότε δεν θέλω να μπλέξω εκεί. Ευχαριστώ όπως και να'χει

Η νέα έκδοση του The Witcher 3 HD Reworked Project βγήκε μόλις τώρα οπότε δεν μπορεί να σου πει κάποιος 100% σίγουρα κάτι. Μέχρι στιγμής δεν έχει παρατηρηθεί (και στις παλιότερες εκδόσεις) κάτι ιδιαίτερο οπότε για μένα βάλτο άφοβα.

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

@{TDi}Dj2k..infc Ναι όντως, δεν είδα καν, λάθος μου. Το διαπίστωσα και μόνος μου, δεν έχει καθόλου επίδραση στην απόδοση και από VRAM λίγο κάτω από 3GB θέλει σε 1080p, μια χαρά. Πολύ ωραίο πάντως, έχω μείνει speechless :P Απλά βάζεις το Texture Quality στο Halk Preset Ultra HD (κάπως έτσι) και τέλος ε;

Yep

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι και η φύση του MOD τέτοια που τα bugs θα είναι κάνα λάθος texture ή mesh ή normal map, τέτοια πράγματα. Game breaking bugs δύσκολο..

Edit: Παρατήρησα λίγο μειωμένη χρήση της GPU που φτάνει μέχρι και 15% λιγότερο σε σχέση με πριν σε κάποια σημεία. Το αναφέρει και το παλικάρι στο readme me ότι μπορεί να τρέχει πιο smoothly σε κάποιες περιπτώσεις. Ενδιαφέρον το γιατί συμβαίνει αυτό ενώ τα textures είναι πιο λεπτομερή. Και σκεφτείτε ότι έχω και τα μαλλιά της NVIDIA ενεργά και στο τέρμα και έχω κρεμάσει και το κεφάλι του griffin στη σέλα του ντορή :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

^^Απ' τις λίγες φορές που το βλέπω σωστά γραμμένο(ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ) και όχι (ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ).

Spoiler

 

Αυτά είναι αθεϊστικά και κομμουνιστικά σοφίσματα, δεν το περίμενα από σένα. 

Ιδού τι λένε οι Άγιοι της Ορθοδοξίας.

(Ορθοδοξία - Κούλης  χέρι χέρι.)

 

 Ο Γρηγόριος ο Ναζιανζηνός, στο επιτάφιο κήρυγμά του σε μνήμη του Μεγάλου Βασιλείου λέει:   Δέδοικα μὲν οὖν μὴ ῥᾳθυμίας ἔγκλημα φεύγων͵ παρὰ τοῖς τὰ ἐκείνου πάντα ἐπιζητοῦσιν͵ ἀπληστίας περι πέσω γραφῇ͵ παρὰ τοῖς ἐπαινοῦσι τὸ μέτριον͵ μηδὲ ἐκεῖνος ἠτίμαζε͵ τὸ πᾶν μέτρον ἄριστον͵ ἐν τοῖς μάλιστα ἐπαινῶν͵ καὶ παρὰ πάντα τὸν ἑαυτοῦ βίον φυλάξας.

 

 

Αλλά και ο ίδιος ο Μέγας Βασίλειος, σε επιστολή του, τελειώνει ως εξής:       Ἀλλ΄ εὐχαριστήσαντες Πατρὶ καὶ Υἱῷ καὶ Ἁγίῳ Πνεύματι πέρας ἐπιθῶμεν τῷ γράμματι͵ ἐπειδὴ πᾶν μέτρον ἄριστον͵ καὶ παροιμία φησίν.

 

 

Και επειδή θα μπερδεύτηκες,

και τα δυο είναι σωστά.

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κάποιο θέμα με το reshade και τα 10αρια; Ένω είχα περασμένο ένα(νομίζω το VEP) εδώ και 1 χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα πριν λίγο που πέρασα το HD Reworked Project και μπήκα να τσεκάρω διαφορές βλέπω μεγάλη πτώση στα fps(σε φάση από 120 στα 70-80fps) και τη gpu στο 50-60%

Μόλις το κάνω unistall(το reshade εννοώ) όλα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα. Έχω βάλει του K-Putt, που είναι παλιό και δεν κόβει πολύ. Γενικά δεν έχει ακουστεί κάτι. Δεν το ξαναπερνάς μια ή να δοκίμαζες κάποιο άλλο;

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έβαλα/έβγαλα και δοκίμασα άλλα 5-6 αλλά τίποτα

Στην μία φωτό με τα 77fps τo gpu load 10-60% και πυρήνα/μνήμη πολύ χαμηλά το έχω περασμένο το reshade αλλά το έχω κάνει disable και στην άλλη με τα 139fps gpu load 97% και πυρήνας/μνήμη 1550/840 το έχω βγάλει εντελώς...Μιλάμε για τρομερή πτώση

WITH.jpg

WITHOUT.jpg

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...