Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To gwent στο W3 είναι imba af μόλις μαζέψεις τις golden κάρτες και σπαμάρεις spy cards. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνεις outvalue την AI. Το πολύ πολύ αν δεις ότι μπορεί να χάσεις κάποιο round παίζεις ότι σαβούρα έχεις (hero ability, weather cards κλπ) και τον αφήνεις να κάνει overcommit, οπότε παίρνεις εύκολα το επόμενο round. Ευτυχώς που το gwent standalone δεν ήταν το ίδιο γιατί θα έπαιζε πολύ qq.😪

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει δυσκολία πια το Gwent άμα θυμάμαι καλά, στο easy φαντάζομαι νικάς πάντας για όσους δεν γουστάρουν. Από εκεί και πέρα imho το Gwent είναι από τα πιο απλά και ευχάριστα mini-games ever. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα στην ομάδα

απέκτησα και εγώ, μόλις χτες, το goty edition
επειδή δεν έχω ασχοληθεί με κανένα παιχνίδι της σειράς, θα ήθελα από τους εμπειρότερους, οδηγίες προς ναυτιλομένους.

από ότι διαβάζω πρόκειται να πέσει τρελό λιώσιμο!!!

να αναφέρω πως από παρόμοια (νομίζω..) παιχνίδια, είχα λιώσει στο ps4 τα gow και assassin's creed odyssey (πλατίνες και τα 2), οπότε επιμονή και υπομονή διαθέτουμε άφθονη!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία σχέση τα GoW και Assassin's Creed με το Witcher 3......

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διαβάσεις ή να δείς σε βίντεο την ιστορία των Witcher 1 και 2 πρωτού ξεκινήσεις.

Καλό παιχνίδι!

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Καμία σχέση τα GoW και Assassin's Creed με το Witcher 3......

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να διαβάσεις ή να δείς σε βίντεο την ιστορία των Witcher 1 και 2 πρωτού ξεκινήσεις.

Καλό παιχνίδι!

Ακριβώς αυτό, αφιέρωσε μερικές ώρες παρακολουθώντας "ταινία" στο Youtube για το τι γίνεται γιατί θα χαθείς με όλα τα ονόματα και χαρακτήρες καθώς και το δέσιμο που θα έχεις με τον ίδιο τον χαρακτήρα.

1 ώρα πριν, totomis είπε

οδηγίες προς ναυτιλομένους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πολυ απλα καποιος μπορει να αγορασει και να παιξει πρωτα το Witcher 2 εστω οπως ειναι και το πιο λογικο που τωρα στις εκπτωσεις παιζει στα μολις 3ευρω.

Ποτε δεν καταλαβα γιατι οι περισσοτεροι το προσπερασαν το Witcher 2 και πηγαν κατευθειαν στο 3.

Στους κονσολαδες οπως στο Playstation και το Switch το καταλαβαινω γιατι δεν υπαρχει καν η επιλογη να παιξουν τα προηγουμενα της σειρας....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύς χρόνος για το τίποτα. Είναι αλήθεια ότι παίζοντας θα δεθείς περισσότερο με τους χαρακτήρες αλλά το θεωρώ μη πρακτικό να ασχοληθεί κάποιος σήμερα με τα παλιά witcher. Το Youtube είναι καλή λύση γιατί θα ξοδέψει κάνα 6ωρο για να δει τα γεγονότα και μετά θα ξοδέψει 100ωρο ή παραπάνω στο Witcher 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@ikaruga24Και εγώ έτσι το σκέφτηκα. Αν βλέπεις όλους τους διαλόγους και δεν πατάς skip εντάξει καταλαβαίνεις τι σου γίνεται. Και γενικά από γραφικά τι παίζει στο 2; Έχουν μεγάλη διαφορά από το 3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

@ikaruga24Και εγώ έτσι το σκέφτηκα. Αν βλέπεις όλους τους διαλόγους και δεν πατάς skip εντάξει καταλαβαίνεις τι σου γίνεται. Και γενικά από γραφικά τι παίζει στο 2; Έχουν μεγάλη διαφορά από το 3;

Ναι έχουν μεγάλη διαφορά. Αν σκέφτεσαι να παίξεις παράδειγμα το 2 τότε θα ήταν σοφότερο να ξεκινήσεις από το 1 και να τα πάρεις σερί. Σε καμία περίπτωση όμως δεν το προτείνω για πολλούς λόγους. Ξόδεψε τον χρόνο σου στις "ταινίες" που έχουν φτιάξει κάποιοι για το 1 και 2 για να δεις κάποια πράγματα και μετά βουρ στον πατσά το 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Και εγώ έτσι το σκέφτηκα. Αν βλέπεις όλους τους διαλόγους και δεν πατάς skip εντάξει καταλαβαίνεις τι σου γίνεται. Και γενικά από γραφικά τι παίζει στο 2; Έχουν μεγάλη διαφορά από το 3;

Και εγώ είμαι της μεριάς να τα παίξει κάποιος από την αρχή, ειδικά άμα δεν έχει θέμα με παλιά graphs. Τώρα μπορείς να τα παίξεις, άμα παίξεις το 3 μετά δεν παίζονται. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@{TDi}Dj2k..infc Το έχω ξεκινήσει το 3 οπότε θα είναι cringe εντελώς τα γραφικά των άλλων :P Εντάξει και να μην μάθω κάθε λεπτομέρεια της ιστορίας δεν έγινε και κάτι. Βλέπω κάνα video στο youtube για τα προηγούμενα και κομπλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Είμαι σε 1080p@60fps (ναι θα πάρω καλύτερο monitor σύντομα, το έχω στο πρόγραμμα) και όλα τα γραφικά στα τέρματα. Καμιά φορά βλέπω frame drops, σπάνια όμως, στα 57-58 fps. Αυτό είναι φυσιολογικό, είναι δηλαδή το 1% low που λένε και στα benchmarks; Σε καμία περίπτωση δεν χαλάνε την εμπειρία, συμβαίνουν πολύ σπάνια, απλά το έχω απορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Είμαι σε 1080p@60fps (ναι θα πάρω καλύτερο monitor σύντομα, το έχω στο πρόγραμμα) και όλα τα γραφικά στα τέρματα. Καμιά φορά βλέπω frame drops, σπάνια όμως, στα 57-58 fps. Αυτό είναι φυσιολογικό, είναι δηλαδή το 1% low που λένε και στα benchmarks; Σε καμία περίπτωση δεν χαλάνε την εμπειρία, συμβαίνουν πολύ σπάνια, απλά το έχω απορία..

Έχεις vsync κλειστό? Ποσα fps έχεις σε εκείνες τις φάσεις που βλέπεις drops? Κοίτα ότι rig και να έχεις όλα τα open-world games λίγο stuttering το έχουν μονο από άποψη in-game loading. Επίσης αυτά τα drops μπορεί να είναι από Nvidia features. Δεν θα το έδινα σημασία γιατί και να πέφτει στα 57 fps χωρίς counter ανοιχτό δύσκολα το καταλαβαίνεις. Επίσης από ποτε δεν είναι ok το 1080p 60fps?! It is. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...