Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας την ίδια απορία πρίν κάμποσο καιρό, ένα  μέλος του insomnia (συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι ποιο) με είχε ενημερώσει ότι η Ελληνική έκδοση είναι μετάφραση από τα πολωνικά. 

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Manos112 είπε

Ποια μετάφραση των βιβλίων είναι καλύτερη, τα αγγλικά η τα ελληνικά;

Το προβλημα δεν ειναι ποια μεταφραση ειναι καλυτερη,αλλα το οτι στα Ελληνικα εχουν κυκλοφορησει μονο τα 2 βιβλια. Κοινως ειναι αγνωστο ποτε(και κυριως ΑΝ)βγουν και τα υπολοιπα ,ειδικα τωρα που ψιλο εφυγε και το ολο hype/ενδιαφερον για το Witcher.

Μονο και μονο για το παραπανω+το οτι βρεις τα βιβλια στα αγγλικα παρα πολυ φθηνα απο εξωτερικο οπως ειχα αναφερει πιο πισω,αξιζει περισσοτερο να διαβασεις στα αγγλικα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το προβλημα δεν ειναι ποια μεταφραση ειναι καλυτερη,αλλα το οτι στα Ελληνικα εχουν κυκλοφορησει μονο τα 2 βιβλια. Κοινως ειναι αγνωστο ποτε(και κυριως ΑΝ)βγουν και τα υπολοιπα ,ειδικα τωρα που ψιλο εφυγε και το ολο hype/ενδιαφερον για το Witcher.

Μονο και μονο για το παραπανω+το οτι βρεις τα βιβλια στα αγγλικα παρα πολυ φθηνα απο εξωτερικο οπως ειχα αναφερει πιο πισω,αξιζει περισσοτερο να διαβασεις στα αγγλικα.

Έχεις δίκιο είναι συνόλικα 6 βιβλία και βλέπω μόνο 2 απο αυτά μεταφρασμένα, γιατι έτσι? Οπότε μονόδρομος τα αγγλικά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Manos112 είπε

Έχεις δίκιο είναι συνόλικα 6 βιβλία και βλέπω μόνο 2 απο αυτά μεταφρασμένα, γιατι έτσι? Οπότε μονόδρομος τα αγγλικά...

Για την ακριβεια ολα τα βιβλια ειναι 8 με τα 3 απο αυτα να ειναι κατι σαν συμπληρωματικα των κεντρικων βιβλιων οπως το τελευταιο Season Of Storms(σαν τα side quests ενα πραγμα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Manos112 είπε

Έχεις δίκιο είναι συνόλικα 6 βιβλία και βλέπω μόνο 2 απο αυτά μεταφρασμένα, γιατι έτσι? Οπότε μονόδρομος τα αγγλικά...

Aμα ξέρεις πολωνικά διαβάζεις τα original. Aμα ξες"καλά αγγλικά (που και τέλεια να ξες πάλι θα βρείς άγνωστες λέξεις) θα σου πρότεινα να πάρεις την αγγλική έκδοση. Η ελληνική δεν είναι καλή και τα βιβλία περιέχουν αμέτρητα περίεργα ονόματα από άτομα, τέρατα, τοποθεσίες, κτλ. Προσωπικά δεν έφτασα ούτε στην μέση με το ελληνικό. Tbh ακόμα και πολωνικά άπταιστα να ήξερα πάλι στα αγγλικά θα επέλεγα λόγο ότι έχω παίξει όλα τα games στα αγγλικά, εννοείτε φυσικά ότι το καλύτερο είναι πάντα να διαβάζεις τα βιβλία στην original γλώσσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι κάνω στο Witcher 3: 90% Μάζεμα λουλουδιών και βοτάνων, 7% side quests, 3% main quests. Δεν μπορεί να είμαι μόνο εγώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εσυ δεν εισαι αλλα αν το παιχνιδι σε τραβαει περισσοτερο στο να μαζευεις λουλουδια,παρα στο να παιζεις αυτα που εχει να σου προσφερει,τοτε μαλλον δεν ειναι για σενα και τσαμπα χρονο σπαταλας σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@Fulgore Xaxa, όχι εντάξει απλά το υπερέβαλα λίγο, γιατί με πιάνει ο ψυχαναγκασμός μου και δεν μπορώ να αφήσω κάτι χωρίς να το μαζέψω ή να κάνω loot :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

@Fulgore Xaxa, όχι εντάξει απλά το υπερέβαλα λίγο, γιατί με πιάνει ο ψυχαναγκασμός μου και δεν μπορώ να αφήσω κάτι χωρίς να το μαζέψω ή να κάνω loot :P

Φίλος έχεις σκεφτεί να γίνεις επαγγελματίας Κινέζος στο WoW? Διαβλέπω μία λαμπρή καριέρα να ανοίγεται μπροστά σου! 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Τι κάνω στο Witcher 3: 90% Μάζεμα λουλουδιών και βοτάνων, 7% side quests, 3% main quests. Δεν μπορεί να είμαι μόνο εγώ :P

Αυτό το παιχνίδι είναι για σένα.

https://store.steampowered.com/app/413150/Stardew_Valley/

 

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Witcher 3 είναι το καλύτερο Card Game με RPG στοιχεία στην αγορά αυτή τη στιγμή. Αν δεν παίζετε Gwent χάνετε σύμφωνα με επιστημονικές μελέτες το 99,999% της απόλαυσης που έχει να προσφέρει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι να βρεις τη χρυσή τομή να κερδίζεις με όσο λιγότερους πόντους διαφοράς μπορείς, ιδανικά με 1. Γιατί εγώ στην αρχή το πήγαινα brute force κέρδιζα τον πρώτο γύρο άνετα και μετά δεν είχα κάρτες της προκοπής οπότε έχανα 2-1 στους γύρους στην τελική. Και να κάνεις fold είναι σημαντικό..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Το θέμα είναι να βρεις τη χρυσή τομή να κερδίζεις με όσο λιγότερους πόντους διαφοράς μπορείς, ιδανικά με 1. Γιατί εγώ στην αρχή το πήγαινα brute force κέρδιζα τον πρώτο γύρο άνετα και μετά δεν είχα κάρτες της προκοπής οπότε έχανα 2-1 στους γύρους στην τελική. Και να κάνεις fold είναι σημαντικό..

Η τεχνική που χρησιμοποίησα εγώ ήταν να χρησιμοποιώ την κάρτα (spy?)  Που σου επέτρεπε να τραβάς άλλες 2 από το deck. Στο τέλος έμενε χωρίς κάρτες το AI και κέρδιζες εύκολα. Έτσι έβγαλα όλο το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...