Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε το παιδι ησυχο,μπορει να μην ειχε τον ιδιο χρονο να διαθεσει σε ενα μηνα,μπορει να λειπει το καλοκαιρι η να δουλευει. Αφου θελησε να το παρει τωρα και δεν ειχε προβλημα με την τιμη,καλη διασκεδαση εχω να πω μονο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα dlc καλυτερα απο το βασικο παιχνιδι?What?????🤨

Ναι κατά τη γνώμη μου. Είναι πολύ πιο προσωπικά και focused σε μικρο και μακρο ιστορία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει και τα DLC ισάξιας ποιότητας story/quests με το vanilla game έχουν. To blood and wine είναι αρκετά μεγαλύτερο σε διάρκεια από το hearts of stone. Για μένα πάντως το καλύτερο quest είναι το bloody baron από το vanilla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν ειπε κανεις το αντιθετο για την συνολικη ποιοτητα των dlc,αλλα και παλι ειναι κατα πολυ λιγοτερο story focused γυρω απο τον ιδιο τον Geralt και φυσικα απουσιαζουν και παρα πολλα κεντρικα προσωπικα μεταξυ αυτων και η Cyri που ειναι ο αλλος κεντρικος χαρακτηρας του παιχνιδιου και των βιβλιων.

Ουτε σχεση με το Wild Hunt(που θεωρειται η ολη κορύφωση της σειρας απο τα προηγουμενα παιχνιδια)εχουν,ουτε καποια αμεση σχεση με τα προηγουμενα παιχνιδια.

Εκτος αν σε καποιον τελικα δεν αρεσε σχεδον καθολου το ολο story των Witcher παιχνιδιων,αρα σε αυτη την περιπτωση το καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ναι δεν ειπε κανεις το αντιθετο για την συνολικη ποιοτητα των dlc,αλλα και παλι ειναι κατα πολυ λιγοτερο story focused γυρω απο τον ιδιο τον Geralt και φυσικα απουσιαζουν και παρα πολλα κεντρικα προσωπικα μεταξυ αυτων και η Cyri που ειναι ο αλλος κεντρικος χαρακτηρας του παιχνιδιου και των βιβλιων.

Ουτε σχεση με το Wild Hunt(που θεωρειται η ολη κορύφωση της σειρας απο τα προηγουμενα παιχνιδια)εχουν,ουτε καποια αμεση σχεση με τα προηγουμενα παιχνιδια.

Εκτος αν σε καποιον τελικα δεν αρεσε σχεδον καθολου το ολο story των Witcher παιχνιδιων,αρα σε αυτη την περιπτωση το καταλαβαινω.

Εγώ μιλάω ως κάποιος που έχει ξεκινήσει από το πρώτο παιχνίδι οπότε τα συναισθήματα και η οπτική μου είναι κάπως διαφορετική. Το wild hunt είναι grande adventure, αμφιβολία δεν υπάρχει. Τα DLC όμως είναι τόσο στοχευμενα και compact χωρίς να είναι overblown με το blood and wine να είναι ότι καλύτερο σε τέλος σε ότι αφορά τον ίδιο τον Gerald και μου δίνει εμένα ως παίκτη το closure που ήθελα μετά από τόσα χρόνια adventuring. Ήμουν νιος και γέρασα φάση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω  κάνει μία χοντράδα (μπορεί και όχι, θα μου πείτε). Τερμάτισα το παιχνίδι χθες και στη συνέχεια συνειδητοποίησα ότι δεν είχα εγκατεστημένα τα expansions... όπως προτείνουν πολλοί βλέπω.

Τώρα είμαι lvl 36, μπορώ να τα εγκαταστήσω και να συνεχίσω ή είμαι αρκετά ψηλά σε lvl και θα σκοτώνω τα πάντα με Igni ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω για πρώτη φορά μετά από χρόνια ν αγοράσω παιχνίδι σε φυσική μορφή, αλλά δε ξέρω από πού είναι καλύτερα να το αγοράσω.

Skroutz το έχει μόνο σε ένα κατάστημα, παίζει να ναι καλύτερα από Amazon ή κάπου αλλού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ παρά να ζηλεύω λίγο όσους δηλώνουν πως δεν έχουν παίξει ακόμα τα expansions (ή και ολόκληρο το Witcher 3) ρε γμτ... ένα απίστευτο ταξίδι εκατοντάδων ωρών είναι μπροστά τους χωρίς να γνωρίζουν τίποτα ακόμα.

 

3 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Θέλω για πρώτη φορά μετά από χρόνια ν αγοράσω παιχνίδι σε φυσική μορφή, αλλά δε ξέρω από πού είναι καλύτερα να το αγοράσω.

Skroutz το έχει μόνο σε ένα κατάστημα, παίζει να ναι καλύτερα από Amazon ή κάπου αλλού?


Θα έλεγα να κρίνεις τις τιμές πρωτίστως. Αν δηλαδή το σύνολο "αγορά συν μεταφορικά" από Άμαζον σου βγαίνει πιο φθηνά από το αντίστοιχο Ελληνικό κατάστημα (ακόμα κι αν, υποθέτω, έχει καλές κριτικές και δεν είναι καμία βιτρίνα της μαφίας), τότε φουλ Άμαζον. Το μόνο αρνητικό είναι πως από Άμαζον λογικά θα αργήσει λίγο παραπάνω η μεταφορά, αλλά μπορείς να πιεις τη διαφορά στην τιμή σε μπύρες ενώ περιμένεις :Ρ

Επεξ/σία από HellionKal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Δεν μπορώ παρά να ζηλεύω λίγο όσους δηλώνουν πως δεν έχουν παίξει ακόμα τα expansions (ή και ολόκληρο το Witcher 3) ρε γμτ... ένα απίστευτο ταξίδι εκατοντάδων ωρών είναι μπροστά τους χωρίς να γνωρίζουν τίποτα ακόμα.


Θα έλεγα να κρίνεις τις τιμές πρωτίστως. Αν δηλαδή το σύνολο "αγορά συν μεταφορικά" από Άμαζον σου βγαίνει πιο φθηνά από το αντίστοιχο Ελληνικό κατάστημα (ακόμα κι αν, υποθέτω, έχει καλές κριτικές και δεν είναι καμία βιτρίνα της μαφίας), τότε φουλ Άμαζον. Το μόνο αρνητικό είναι πως από Άμαζον λογικά θα αργήσει λίγο παραπάνω η μεταφορά, αλλά μπορείς να πιεις τη διαφορά στην τιμή σε μπύρες ενώ περιμένεις :Ρ

Kατ αρχήν το μήνυμα σου πριν την παράθεση πάει και για μένα όπως κατάλαβες,  φαντάσου πώς το περιμένω μ αυτά που ακούω ;)

Φθηνότερα το βρίσκω στο Skroutz, το θέμα είναι ότι αν πάρω  αυτό μετά χρειάζομαι ν αγοράσω κάτι ακόμα ή είναι ήδη μαζί με τα expansions?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...