Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά αδερφέ χαλάρωσε δεν χρειάζονται 400 ώρες για full playthrough. Στην τελική τη δεύτερη φορά που θα το παίξεις δεν χρειάζεται νομίζω να πας και σε όλα τα ερωτηματικά, οπότε γλυτώνεις πολύ χρόνο από εκεί. Πραγματικά χαλάρωσε και απόλαυσε το. Από τη στιγμή κιόλας που ξέρεις την υπόθεση, δεν χρειάζεται να βιαστείς για να δεις τι γίνεται παρακάτω κτλ. Και εγώ περιμένω να βγει η καινούρια έκδοση του HD Reworked Project για να το ξαναρχίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, zaratustra είπε

είναι πρακτικά αδύνατο να το ξαναρχίσεις, ειδικά αν το έχεις παίξει την πρώτη φορά διεξοδικά και με την ησυχία σου.

Το ξαναξεκινησα πριν 1 μηνα και το εβγαλα νερακι μαζι με τα dlc και το ειχα παιξει την πρωτη φορα οταν ειχε κυκλοφορησει κανονικα και απο achievements εκανα το 90% περιπου(εκτος απο αυτα για το gwent που δεν ασχοληθηκα).Αρα μια χαρα το ξανααρχιζει καποιος απο την αρχη,αρκει να εχει ορεξη πανω απο ολα και φυσικα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ εσύ είχες 4 χρόνια να το παίξεις

Εγώ πχ που το έπαιξα πρώτη φορά αρχές 17, ξεκίνησα δεύτερο playthrough πριν κάτι μήνες αλλά σπαστηκα που λίγο πολύ τα θυμόμουν όλα.

Χώρια που δεν μου πήγαινε η καρδιά να κάνω άλλες επιλογές στο στορυ, οπότε προς το παρόν το έχω αφήσει και θα το πιάσω λογικά μετά το καλοκαίρι μαζί με τα dlc που επίτηδες τα κρατάω

κοίταξα steam, λέει 140 ώρες και μόλις έχω βρει το sunstone. Δε λεω, ό,τι υπάρχει στο λεβελ μου και τα ερωτηματικά τα κάνω, αλλα παραφουσκωμενες μου φαίνονται τόσες ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Arkin witcher επαιξες ; η καθεσαι και ασχολεισαι μονο με emulators ;

Τελειωσα το mad max πριν κατι μερες τωρα επιασα καποια indie(flower/machinarium/samorost 3). Το χειμωνα το witcher να το παιξω οπως πρεπει γιατι με 1-2 ωρες τη μερα δεν γινεται δουλεια. Θα το πιασω ομως μου το ξανα ειχες γραψει και το εχω στο προγραμμα. Σε emulator παιζω το breath of the wild στον cemu και το pokemon lets go στον yuzu. Απολυτα playable και τα 2 και τα ευχαριστιεμαι. Μεγαλες αναμνησεις απο το pokemon. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

172 ωρες δινει το παρακατω site

https://howlongtobeat.com/game.php?id=10270

Οποτε καπου εκει θα ειναι για 100%. Οι 400 παρα ειναι αρκετες νομιζω.

Το completionist leisure (με την ησυχία μου) είναι 468 ώρες. Οπότε δεν είμαι μόνος σε αυτόν τον κόσμο.

400 + hrs όντως είναι πολλές, αλλά μιλάμε για πάνω από 1 χρόνο που έπαιζα το παιχνίδι με τα expansions και βγαίνει περίπου 8 ώρες την εβδομάδα. Επισης, ανέφερα ότι δεν άφησα ερωτηματικό στον χάρτη. Βούτηξα και μάζεψα όλους τους θησαυρούς στα skellige islands. Διάβασα όλα τα βιβλία στο παιχνίδι, όλες τις καταχωρήσεις προσώπων, περιοχών και πλασμάτων. Περιπλανήθηκα και άσκοπα στον κόσμο ακούγοντας διαλόγους από τους χωρικούς ή σκοτώνοντας τέρατα.  Το έπαιξα πραγματικά με την ησυχία μου και το ευχαριστήθηκα στο έπακρο

 

image.png.c34772210c2e075c46d1f05b3b05f7b9.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

400+ ώρες είναι ακραίο χρονικό διάστημα στο Witcher 3. Σε λιγότερες από 200 ώρες με άνεση μπορείς να ευχαριστηθείς και το κυρίως παιχνίδι και τις δύο επεκτάσεις του.

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χασιμο χρονου ειναι οι 450ωρες.Ακομα και Gwent να ελιωνες,καλυτερα να επαιζες ξερω γω το ιδιο το παιχνιδι που κυκλοφορησε ξεχωριστα.

Το να πηγαινεις στον χαρτη και να κανεις τα ερωτηματικα που ειναι ολα τα ιδια και τα ιδια απο πλευρας objective και τα rewards τους ειναι για πεταμα πλεον δεν λεγεται''ευχαριστιεμαι το παιχνιδι''αλλα κανω ''αγγαρεια''.

Ο μονος λογος για να δικαιολογησει καποιος πραγματικα πανω απο 200-250ωρες στο παιχνιδι ειναι αν παιξει πρωτη φορα πχ στο easy/medium και μετα ξαναπαιξει το παιχνιδι στο Death March ή παιζω πολλαπλα playthroughs να δω τις διαφορετικες επιλογες/endings.

Στην τελικη αν τοσο πολυ σε τραβαει ο κοσμος του Witcher,βγαλε τα κεντρικα παιχνιδια και μετα πιασε και διαβασε βιβλια και κομιξ που εχουν κυκλοφορησει.

Πολυ καλυτερο overall απο το να κανεις ολα τα ερωτηματικα στον χαρτη που ειναι τερμα ανουσια και αχρηστα.

Δηλαδη αν παω τωρα 53level και κανω ολα τα ερωτηματικα στο Velen ή στο Novigrand που τα rewards θα ειναι ολα σαβουρες για πουλημα και τα mobs θα φευγουν μισο hit,ποιο το νοημα?

Α και το πιο τραγικο ειναι οτι δεν εχεις δει τα παντα που εχει να προσφερει το παιχνιδι στις 450ωρες που λες.Τα πολλαπλα τελη ή τις διαφορετικες επιλογες/αντιδρασεις σε video στο youtube θα τις δεις :)

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gentleman88 είπε

Of topic αλλα όντως αξίζουν τα βιβλία. Τελείωσα το The Last Wish και Sword Of Destiny και τώρα με περιμένουν αυτά.

IMG_20190419_200251.jpg

Nice, τα βιβλία τα σπάνε, έχω σχεδόν τελειώσει. Δεν θα συνιστούσα τα μεταφρασμένα. Αν όχι πολωνικά τότε αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Gentleman88 είπε

Of topic αλλα όντως αξίζουν τα βιβλία. Τελείωσα το The Last Wish και Sword Of Destiny και τώρα με περιμένουν αυτά.

 

Εγω εχω τα 2 που εχουν βγει στα Ελληνικα και ο λογος οτι τα βρηκα και τα δυο στα 15ευρω αν θυμαμαι καλα αρα ηταν ψιλο no brainer.

Τα παραπανω στα αγγλικα τα εχει κανενα εδω καταστημα?

Ειναι αυτα που εχει το Public και γνωριζουμε την σειρα που εχουν βγει?

https://www.public.gr/search/public/searchResultsRefinementsAuthors.jsp?Ntt=Sapkowski+Andrzej&Nr=AND(book.writer%3ASapkowski+Andrzej%2Cproduct.siteId%3A90001)&N=1625489613&_dyncharset=UTF-8&Ntk=book.writer

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...