Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δυσκολία του ee είναι πλήρως παραμετροποιησιμη,έχει επιλογές για τα πάντα σχεδόν.ειχα τελειώσει το παιχνίδι με μια παλαιότερη έκδοση πριν την 3.00 και δεν το βρήκα δύσκολο,ίσως να φαίνεται έτσι γιατί βανίλα δέρνεις αβερτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παίξει λίγο με τις επιλογές στην 4.0, αλλά δεν κατάφερα να το στήσω σε κάτι που να που να μου αρέσει. Κυρίως γιατί σε υποχρεώνει να μάθεις να παίζεις με το νέο σύστημα μάχης. όπου οι επιθέσεις γίνονται σε short, medium ή long distance χωρίς να σημαδεύεις κάποιον εχθρό. Με αποτέλεσμα να χτυπάω συνέχεια αέρα και να αισθάνομαι ότι παίζω σαν ένας κακόμοιρος witcher που δεν είχε ποτέ του σωστό training.. Βέβαια υπάρχει επιλογή ώστε να το απενεργοποιήσεις, αλλά αμέσως καταλαβαίνεις ότι to mod έχει στηθεί γύρω απο αυτό. 

Πιστεύω ο πυρήνας του συγκεκριμένου mod είναι τα δύσκολα mechanics που εισάγει, τα οποία μπορείς να απενεργοποιήσεις αλλά τότε νομίζω χάνει και την αξία του. Ίσως θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα από άλλα μικρότερα mods.  Προσωπικά είχα τελειώσει το witcher σε death march και έψαχνα κάτι σε παρόμοια δυσκολία αλλά με νέα mechanics. Αυτό δεν μπόρεσα να το πετύχω με το W3EE. Όμως τα κατάφερα με το ghost.

 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζω το W3 μετά από 4 χρόνια, όταν και τερμάτισα το κυρίως μέρος. Αγόρασα τα xpacs και θυμήθηκα... Τι παιχνιδάρα!

 

Δηλαδή αυτές η screen είναι από 2Κ ανάλυση, χωρίς μόντς. Ξέρω τα έχουμε χιλιάδες φορές για αυτό το παιχνίδι και εδώ, και στα περισσότερα νύματα, συναφών παιχνιδιών, αλλά... Θυμήθηκα το Assassins Creed και σκεφτόμουν πόσο μπροστά ήταν το W3 για την εποχή του.

 

 

The Witcher 3 Screenshot 2019.03.11 - 06.44.38.91.jpg

The Witcher 3 Screenshot 2019.03.11 - 06.50.45.67.jpg

The Witcher 3 Screenshot 2019.03.11 - 06.45.02.40.jpg

Επεξ/σία από seithan
latreia
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Virus200 said:

Τελειωσα και το heart of stone οτι και να πω ειναι πολυ λιγο για αυτο το παιχνιδι δεν ξερω αν θα βγει κατι που να μπορεσει να το φτασει.

Αμφιβάλλω. Είναι ορόσημο, έτσι απλά. 

Εγώ έχω φτάσει στο τελευταίο σκέλος του παιχνιδιού (χωρίς γυρισμό) και επιδίδομαι στις υπόλοιπες αποστολές. 

Ευτυχώς, έχω και το πρώτο xpac να κάνω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 10/03/2019 at 17:24, >-Nosakos<- said:

Είχα παίξει λίγο με τις επιλογές στην 4.0, αλλά δεν κατάφερα να το στήσω σε κάτι που να που να μου αρέσει. Κυρίως γιατί σε υποχρεώνει να μάθεις να παίζεις με το νέο σύστημα μάχης. όπου οι επιθέσεις γίνονται σε short, medium ή long distance χωρίς να σημαδεύεις κάποιον εχθρό. Με αποτέλεσμα να χτυπάω συνέχεια αέρα και να αισθάνομαι ότι παίζω σαν ένας κακόμοιρος witcher που δεν είχε ποτέ του σωστό training.. Βέβαια υπάρχει επιλογή ώστε να το απενεργοποιήσεις, αλλά αμέσως καταλαβαίνεις ότι to mod έχει στηθεί γύρω απο αυτό. 

Πιστεύω ο πυρήνας του συγκεκριμένου mod είναι τα δύσκολα mechanics που εισάγει, τα οποία μπορείς να απενεργοποιήσεις αλλά τότε νομίζω χάνει και την αξία του. Ίσως θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα από άλλα μικρότερα mods.  Προσωπικά είχα τελειώσει το witcher σε death march και έψαχνα κάτι σε παρόμοια δυσκολία αλλά με νέα mechanics. Αυτό δεν μπόρεσα να το πετύχω με το W3EE. Όμως τα κατάφερα με το ghost.

Με το k/b, είναι προαιρετικό να κλειδώνεις στόχο. Νομίζω ότι είναι 100% καλύτερα, αφού πραγματικά βαράς παντού (το special του light attack Το καθοδηγείς μπρος - πίσω όταν σε περικυκλώνουν), τα dodge δουλεύουν καλύτερα όταν παίζεις "στενά" κτλπ. 

Όλα αυτά για την vanilla. Το mod δεν το έχω δοκιμάσει. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο παιχνίδι το έλιωσα, το ερωτεύτηκα. πρέπει να το τελείωσα περισσότερες από 5-6 φορές.
Το 2ο επίσης μου άρεσε, το τερμάτισα με 2-3 διαφορετικούς τερματισμούς. 

Το 3ο μέρος το ξεκίνησα και ασχολήθηκα μαζί του κάνα 5ωρο, και δεν με τράβηξε. Ίσως βέβαια να φταίει ότι είχα πολύ δουλειά εκείνο το διάστημα, ίσως και να έπαιζα και άλλα παιχνίδια.
Και εδώ μέσα διαβάζω ΤΑ καλύτερα, όπως και φίλος μου μου έχει πει πως είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχει παίξει.

Μάλλον πρέπει να το ξεκινήσω πάλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
43 λεπτά πριν, manost είπε

Μάλλον ΠΡΕΠΕΙ να το ξεκινήσω πάλι.

Fixed that for you. Έχεις και τέτοιο avatar, οπότε δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιείς την λέξη "μάλλον" σε αυτή την πρόταση. :D ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hταν το τελευταιο παιχνιδι που τερματισα (απο τοτε εχω αφησει το gaming για αλλα hobby)

EΠΟΣ (με ολα τα DLC παιγμενα εως τελους)

To καλυτερο παιχνιδι που επαιξα μαζι με το mass effect 1+2 απο εποχη half life 2

Tωρα πρεπει να βρω χρονο ισως να ασχοληθω με KOTOR 1+2 για να ζεσταθω λιγο

Επεξ/σία από afterhours
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και άργησα κάποια χρόνια... Κάλλιο αργά που λένε.

Δεν είχα παίξει κανενα Witcher γενικά ελάχιστη εμπειρία με rpg..

Πήρα και τα 3 games (enchance editions και goty  στο gog)

Τελειωσα τα 2 πρώτα  τους τελευταίους μήνες και καπάκι  ξεκίνησα το 3. Έχοντας παίξει ήδη περίπου 20 ώρες  ότι και να πω είναι λίγο. Μαγευτικός ανοιχτός κοσμος σε απορροφάει πλήρως. Στα των τεχνικών το παίζω  σε 1440p με hd rework project + διάφορα mod για clouds χόρτα πρόσωπα καιρό κλπ  brutal mod ένα mod για τον χάρτη και δε θυμάμαι τι άλλο...με gsync on και είμαι μόνιμα στα 100-120fps οπότε παίζει βούτυρο.

Προχωραω πολυυυ αργά την ιστορία κάνω όλα τα side , contracts,  ερωτηματικά γενικά οτι βρω. Lvl13 και τώρα είναι να πάω  στο novigrad μιας και όλα τα υπόλοιπα που άνοιξαν είναι για μεγάλα level. 

Η ιστορία κυλάει πολύ όμορφα και πιο κατανοητά σε σχέση με το 2  όπου σε κάποια σημεία το έχανα λίγο ( κατόπιν εορτής διάβασα ότι αφού επέλεξα Roche path θα έχει πολύ πολιτική μέσα, anyway.. ) 

Πάντως ακόμα και τα side mission είναι φοβερές ιστορίες οπότε και σε ωθεί να τις κάνεις, πέραν των reward ( πχ καμία σχέση με τα 2 τελευταία assassin's ) 

Τίποτα tips από τους παλιούς;;  Κατι που δε μ άρεσε που έχει slots στο skill tree.  

Μέχρι τελος καλοκαιριού θα το χω τελειώσει πιστεύω :)

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...