Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

yes bitches!'

Thronebreaker: The Witcher Tales, a brand new adventure set in the world of The Witcher, is coming to PC on October 23rd, exclusively via GOG.com.

Thronebreaker is a single player role-playing game set in the world of The Witcher that combines narrative-driven exploration with unique puzzles and card battle mechanics. Follow the story of battle-hardened queen Meve as she takes up arms against the invading Nilfgaardians. Build an army, embark on epic quests, and discover captivating new stories crafted by the developers responsible for some of the most iconic moments in The Witcher 3: Wild Hunt.

Mark the date, monster-slayers. On October 23rd, Thronebreaker: The Witcher Tales arrives exclusively at GOG.com

 

Διευκρινηση απο CDPR

 Card battles are just a part of it, Thronebreaker is so much more

 

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλόχες, σας έχει τύχει να μην λειτουργεί το vitality regen?

GOTY GOG version, παίζω στο Story & Sword, έχω βάλει το Sun & Stars ability και έχω τα παρακάτω mods (δεν είδα διαφορά όταν τα έκανα disable όλα)

Spoiler

 

  • Better torches
  • All quests objectives on map
  • Auto apply oils
  • Health regen (αν και χωρίς αυτό δεν ειχε διαφορά)
  • Increased creature loot
  • Indestructible items
  • jump in shallow water
  • Main Map Zoom
  • More money on traders
  • No Fall damage
  • No more rolling down stairs
  • No Time for gwent
  • Over 9000
  • Roach never stops
Επεξ/σία από Material_Defender_1032
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες απο nexus mods βαζουμε κανονικα στο Steam η θα παιξει μπανακι μεσα στον Σεπτεμβριο?

Αν και το VAC νομιζω ειναι μονο στα multi σωστα?

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

γράφω πραγματικά για να προσπαθήσω απλά να περιγράψω την απόλυτη εμπειρία το απόλυτο παραμύθι που έζησα με το witcher. τερμάτισα το main story σε 65 ώρες και 33λβλ. το παιχνίδι ειδικά από την ΕΠΙΚΗ σκηνή που βρίσκεις την ciri κκαι νομίζεις ότι είναι νεκρή πραγματικά απογειώνεται αυτά που ζεις είναι ανεπανάληπτα δεν ξέρω ίσως ακούγομαι υπερβολικός άλλα πραγματικα αυτα που μου χάρισε το παιχνίδι και τα συναισθήματα δεν έχουν προηγούμενο, για μένα δεν ξέρω αν θα υπάρξει παιχνίδι που να με αγγίξει τόσο. Ευτυχώς κατάφερα να έχω το τέλος που ήθελα με την ciri να γίνεται witcher με τον gerald και αυτός να αποσύρεται με την triss στο kovir. τι να πω δεν έχω λόγια μόνο ένα τεράστιο μπράβο και ευχαριστώ για τους ανθρώπους που έφτιαξαν με τόση αγάπη αυτό το παιχνίδι και μας χάρισαν αυτές τις στιγμές.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα προσπαθησε να παιξεις αλλο παιχνιδι και ελα πες μας αν μπορεσεις να το τερματισεις :P  Θα σου παρει καιρο μεχρι να ξεπερασεις το ''σοκ'' του the witcher . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιστευεις οτι ταυτοχρονα παιζω και το origins διοτι δεν ηθελα να τεραμτισω το witcher σε 4 μερες? καθε φορα που πηγαινα απο το witcher στο origin δυσκολευομουν πολυ να συνεχισω να το παιζω. μ αρεσει σαν παιχνιδι πολυ αλλα αυτη την μαγεια που μ εβγαλε απο την πρωτη στιγμη το witcher δεν ξερω αν θα την ξαναβρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Virus200 είπε

γράφω πραγματικά για να προσπαθήσω απλά να περιγράψω την απόλυτη εμπειρία το απόλυτο παραμύθι που έζησα με το witcher. τερμάτισα το main story σε 65 ώρες και 33λβλ. το παιχνίδι ειδικά από την ΕΠΙΚΗ σκηνή που βρίσκεις την ciri κκαι νομίζεις ότι είναι νεκρή πραγματικά απογειώνεται αυτά που ζεις είναι ανεπανάληπτα δεν ξέρω ίσως ακούγομαι υπερβολικός άλλα πραγματικα αυτα που μου χάρισε το παιχνίδι και τα συναισθήματα δεν έχουν προηγούμενο, για μένα δεν ξέρω αν θα υπάρξει παιχνίδι που να με αγγίξει τόσο. Ευτυχώς κατάφερα να έχω το τέλος που ήθελα με την ciri να γίνεται witcher με τον gerald και αυτός να αποσύρεται με την triss στο kovir. τι να πω δεν έχω λόγια μόνο ένα τεράστιο μπράβο και ευχαριστώ για τους ανθρώπους που έφτιαξαν με τόση αγάπη αυτό το παιχνίδι και μας χάρισαν αυτές τις στιγμές.

Ελπίζω να μην έπαιξες τα expansions και έτσι να σε περιμένουν μερικές απολαυστικές ώρες ακόμα στο επικό αυτό παιχνίδι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, mike299 είπε

Ελπίζω να μην έπαιξες τα expansions και έτσι να σε περιμένουν μερικές απολαυστικές ώρες ακόμα στο επικό αυτό παιχνίδι :)

δεν τα ξεκινισα ακομα μετα το τελος δεν ημουν σε θεση :P αξιζουν οσο το main story? μου εδωσε το παινχιδι την επιλογη για το new game+ να κανω πρωτα τα expansions και μετα να παω για το new game+? επισης στα expansions θα ξανα βρω τους χαρακτηρες  απο το main στορυ και αν τους βρω θα συμπεριφερονται βαση τον αποφασεων που εκανα στο main στορυ η θα ειναι λες και δεν εγινε ποτε τπτ? θα ηθελα για παραδειγμα να ξαναβρω την triss και να ειναι το παιχνιδι στο οτι διαλεξα αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Virus200 είπε

δεν τα ξεκινισα ακομα μετα το τελος δεν ημουν σε θεση :P αξιζουν οσο το main story? μου εδωσε το παινχιδι την επιλογη για το new game+ να κανω πρωτα τα expansions και μετα να παω για το new game+? επισης στα expansions θα ξανα βρω τους χαρακτηρες  απο το main στορυ και αν τους βρω θα συμπεριφερονται βαση τον αποφασεων που εκανα στο main στορυ η θα ειναι λες και δεν εγινε ποτε τπτ? θα ηθελα για παραδειγμα να ξαναβρω την triss και να ειναι το παιχνιδι στο οτι διαλεξα αυτην.

Εγώ μαζί με τα expansions μέτρησα 350+. Δε θα βρεις main characters στα expansions. To Hearts of Stone έχει πολύ ωραία ιστορία. Το Blood and Wine μεγαλύτερο κόσμο και περισσότερα πράγματα να κάνεις, χωρίς να θεωρώ την ιστορία του άσχημη απλώς λίγο χειρότερη από το Hearts of Stone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Virus200 είπε

δεν τα ξεκινισα ακομα μετα το τελος δεν ημουν σε θεση :P αξιζουν οσο το main story? μου εδωσε το παινχιδι την επιλογη για το new game+ να κανω πρωτα τα expansions και μετα να παω για το new game+? επισης στα expansions θα ξανα βρω τους χαρακτηρες  απο το main στορυ και αν τους βρω θα συμπεριφερονται βαση τον αποφασεων που εκανα στο main στορυ η θα ειναι λες και δεν εγινε ποτε τπτ? θα ηθελα για παραδειγμα να ξαναβρω την triss και να ειναι το παιχνιδι στο οτι διαλεξα αυτην.

Αν αξιζουν λεει? Παιξτα κατευθειαν μετα το main game. Εχει καποια μικρα tie ins,αν και ειναι περισσοτερο standalone stories. Πχ προσωπικα νομιζω το Hearts of Stone εχει καλυτερο story και απτο main του παιχνιδιου . Ετσι οπως εισαι ξεκινας να παιζεις Hearts of Stone και Blood and Wine με αυτην την σειρα,θα το μετανιωσεις αν δεν τα παιξεις

3 ώρες πριν, Speculoos είπε

Πώς γίνεται μόνο 65 ώρες για το main story :S

γινεται αν δεν ασχοληθεις με ερωτηματικα στο map και collectibles η αν δεν tryhardισεις στο gwent

Επεξ/σία από Alastor192
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Virus200 είπε

δεν τα ξεκινισα ακομα μετα το τελος δεν ημουν σε θεση :P αξιζουν οσο το main story?

To Blood and Wine είχε πάρει το βραβείο καλύτερου RPG της χρονιάς του.

Βασικά τα "expansions" του Witcher 3 και ειδικά το Blood and Wine θα μπορούσαν κάλλιστα να θεωρούνταν και να πωλούνταν ως ολοκληρωμένα, ανεξάρτητα παιχνίδια, σε φούλ τιμή από άλλα στούντιο.

Μήν κάνεις το λάθος και δεν τα δείς. Επίσης το Blood and Wine δίνει κάποιου είδους κατάληξη στην τριλογία του Witcher.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...