Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Θυμάμαι πάντως που είχα παίξει το Dragon Age: Inquisition και μου άρεσε αρκετά το στόρυ του και το open world του (μετά τα Hinterlands) και ήθελα να δω την συνέχεια.

Μετά που έπαιξα το The Witcher 3 και είδα πώς είναι το καλό το πράγμα, δεν γύρισα ποτέ στο DAI. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κάτι σελίδες πίσω πόσταρα μια λίστα με compatible mods ;)

Καποια ειναι πολυ ενδιαφερον και θα τα βαλω καποια ομως δεν μου αρεσουν πολυ γιατι νιωθω οτι δινουν πολυ πλεονεκτημα και δεν ξερω αν θα τα βαλω.. Ευχαριστω πολυ παντως.. Το παιχνιδι πραγματικα εχει μπει μεσα στο μυαλο μου δουλευω και σκεφτομαι ποτε θα τελειωσω με ολα μεσα στην ημερα να παω να παιξω χααχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@GhostRiderLSOV

 

κατέστρεψε τον ανταγωνισμό το wither 3, πού να παίξεις κάτι άλλο όταν έχεις αυτό σαν μέτρο σύγκρισης.. η μόνη εναλλακτική (και το τονίζω το εναλλακτική, όχι ότι είναι κάτι συγκρίσιμο απλά κάτι άλλο) είναι να πας στα jrpg που έχουν το δικό τους θεό, εμβαθύνουν περισσότερο σε στορυ και μελόδραμα και έχουν το δικό τους τρόπο μάχης

 

αλλιώς σε δυτικά ποιος να κλάσει και τι; πχ πάντα γούσταρα τα fallout το 4 το παράτησα  στο 4ωρο , όχι απλά γιατί ήταν όχι πολύ καλό fallout αλλά γιατί πριν είχα παίξει witcher.. το mass effect άκλαφτο.. άντε μονο τα νέα assassins είναι συγκρίσιμα μεγέθη (και κατά μία έννοια το zero dawn)  αλλά και πάλι το origins δεν το έφτασε, να δούμε το odyssey.. 

 

και το επόμενο elder scrolls φοβάμαι μην το βρω μέτριο 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά ναι αν και στο cyberpunk που δεν έχουν έτοιμο lore θα ήθελα να δω το τελικό αποτέλεσμα να σου πω την αλήθεια.. αν δηλαδή ο κόσμος τους που θα είναι εξολοκλήρου δικός τους θα είναι εξίσου ή και περισσότερο ενδιαφέρον

 

το witcher καλώς ή κακώς είχε τεράστιο ατού που βασιζόταν σε βιβλία και ο ήρωας δεν ήταν ένας generic χαρακατήρας χωρίς ιδιαίτερο παρελθόν που σε πολλά rpg δημιουργείς εκείνη την ώρα.. ο geralt έχοντας ήδη έτοιμη τη σχέση του με τον κόσμο που έπαιζε, καθώς και τη σχέση του με τους βασικούς χαρακτήρες του παιχνιδιού σου έδωσε μια πολύ ωραία ιστορία, χωρίς καν το βασικό σενάριο του παιχνιδιού να είναι κάτι το ιδιαίτερο

 

είναι σχεδόν απίστευτο αυτό το πράγμα, αλλά έχει προφανή αιτία αν το καλοσκεφτείς.. για να δούμε όταν η προτζεκτ ρεντ θα είναι ικανή να δημιουργήσει ένα ενδιαφέρον σύμπαν..

 

αυτό είναι η μόνη μου ανησυχία, γιατί οπτικά και από gameplay (και περιεχόμενο και vfm ) δεν τους φοβάμαι.. από σενάριο όμως δεν ξέρω.. ελπίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, logistoulis είπε

@GhostRiderLSOV

κατέστρεψε τον ανταγωνισμό το wither 3, πού να παίξεις κάτι άλλο όταν έχεις αυτό σαν μέτρο σύγκρισης.. η μόνη εναλλακτική (και το τονίζω το εναλλακτική, όχι ότι είναι κάτι συγκρίσιμο απλά κάτι άλλο) είναι να πας στα jrpg που έχουν το δικό τους θεό, εμβαθύνουν περισσότερο σε στορυ και μελόδραμα και έχουν το δικό τους τρόπο μάχης

Όπως π.χ. το Dragon's Dogma που χαιρόμουν το combat style του. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Όπως π.χ. το Dragon's Dogma που χαιρόμουν το combat style του. :D

εγώ ψήνομαι να δώσω μια ευκαιρία στο dragon quest 11 μετά από αυτό το review που είδα μόνο και μόνο επειδή είναι το καλύτερο review που έχω δει στη ζωή μου 

 

 

και μην το γελάς γιατί άσχετα αν σου αρέσει ή όχι το παιχνίδι το review θα κάτσεις να το δεις όλο έτσι ωραία που τα λέει και ας είναι μισάωρο :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Kotaku δεν βλέπω, πρώτα πάω από Easy Allies αρκετές φορές. :)

εγώ δεν βλέπω καν kotaku, απλά ο συγκεκριμένος reviewer είναι απολαυστικός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινξσα νεο παοχνιδι και επελεξα να κανεξ sumulate save απο witcher 2. Δεν ηξερα τι σηναινε ετσι το απτησα να προχωραει και επειτα διαβασα οτι το intended ειναι να μη το βακεις ετσι. Επειδη ειμαι εμμονικος μπορει να μου πει κανεις ποσο θα επηρεασει το στορυ και αν τωρα μεσοπροθεσμα μπορώ να το αλλαξω

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το simulate σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις τι έγινε πριν αφού φτάσεις Vizima, αν δεν τότε παίρνει τα default choices όπως το φαντάστηκε η CDPR. Ακόμα και όλοι να ζούνε οι διαφορες είναι μικρές και δεν επηρεάζουν τίποτα στο story.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα μερικά mods όπως το hd rework και πραγματικά το απογειώνει το παιχνίδι του δίνει απίστευτη λεπτομέρεια στα πάντα και σε συνδυασμό με την immersive κάμερα είναι απόλαυση. Δεν έχω τι άλλο να πω για αυτό  το παιχνίδι. κόσμος?παραμυθένιος νιώθεις ότι βρίσκεσαι στην πραγματικότητα εκεί. Γραφικά? Υπέροχα. Ιστορία? Απίστευτη. Ότι έψαχνα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Virus200 είπε

Έβαλα μερικά mods όπως το hd rework και πραγματικά το απογειώνει το παιχνίδι του δίνει απίστευτη λεπτομέρεια στα πάντα και σε συνδυασμό με την immersive κάμερα είναι απόλαυση. Δεν έχω τι άλλο να πω για αυτό  το παιχνίδι. κόσμος?παραμυθένιος νιώθεις ότι βρίσκεσαι στην πραγματικότητα εκεί. Γραφικά? Υπέροχα. Ιστορία? Απίστευτη. Ότι έψαχνα 

Εχει οντως διαφορα? Επειδη εγω με 4k και ολα φουλ, μου φανηκε meoh το παιχνιδι σε γραφικα για παραγωγη του 15. Να βαλω hd rework

14 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το simulate σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις τι έγινε πριν αφού φτάσεις Vizima, αν δεν τότε παίρνει τα default choices όπως το φαντάστηκε η CDPR. Ακόμα και όλοι να ζούνε οι διαφορες είναι μικρές και δεν επηρεάζουν τίποτα στο story.

Α δε ξερω, στη πρωτη πολη ειμαι που σου μαθαινουν να παιζεις καρτες. Απλα το ρωτησα, μηπως αξιζε να ξαναξεκιναγα new game αλλα απο οτι καταλαβαινω συνεχιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, therock είπε

Εχει οντως διαφορα? Επειδη εγω με 4k και ολα φουλ, μου φανηκε meoh το παιχνιδι σε γραφικα για παραγωγη του 15. Να βαλω hd rework

Κοιτα εγω σε 1080ρ και ολα ultra εκτος απο hairworks και παλι μου φαινοντουσαν παρα πολυ καλα τα γραφικα του για παιχνιδι του 15 σε αυτο που ειναι πολυ μπροστα το παιχνιδι πιστευω ειναι η σχεδιαση του κοσμου του πραγματικα τον βρισκω μαγευτικο τον κοσμο του. Τωρα οσον αφορα το hd rework εχω δει μεγαλη διαφορα τα texture του παιχνιδιου ειναι αρκετα πιο λεπτομερη και ειδικα εσυ σε 4κ πιστευω θα δεις αρκετη διαφορα οταν ειδα εγω σε 1080ρ. Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια σε αυτο το mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, therock είπε

Α δε ξερω, στη πρωτη πολη ειμαι που σου μαθαινουν να παιζεις καρτες. Απλα το ρωτησα, μηπως αξιζε να ξαναξεκιναγα new game αλλα απο οτι καταλαβαινω συνεχιζω

Ουσιαστικά είναι σα να μην παράτησες το W2, σου δίνει μια συνέχεια για καλύτερο immersion στο παιχνίδι. Όχι ότι έχει σοβαρό αντίκτυπο στο W3 (δεν είναι δηλαδή αποφάσεις βαρύτητας Roche's Path vs Iorveth's Path όπως στο W2) απλά έχεις κάποιους έξτρα διαλόγους, κάποιοι παλιοί γνώριμοι εμφανίζονται σε δευτερεύοντες ρόλους κτλ. 

Αν θέλεις να ζήσεις την εμπειρία της συνέχειας και ήσουν οκ με τις επιλογές στο W2 καλά έκανες με το import. Αλλιώς ξεκίνα καινούργιο παιχνίδι, αφού είσαι στην αρχή, και λίγο μετά τη σκηνή που περιγράφεις θα μεταφερθείς σε μια άλλη πόλη. Εκεί θα σου γίνουν ερωτήσεις που ουσιαστικά είναι οι αποφάσεις που έκανες στο W2 (αν σκότωσες τον La Vallette, αν διάλεξες Roche/Iorveth, τι απέγιναν οι Triss/Sille/Letho/Saskia κτλ) και με βάση τις απαντήσεις σου θα διαμορφωθούν οι διάφοροι διάλογοι στη συνέχεια και κάποια (λίγα) δευτερότριτα quests.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...