Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Virus200 είπε

Εχω μονο 3 ωρες στο παιχνιδι και πραγματικα δεν μπορω να σταματησω να σκεφτομαι ποτε θα γυρισω σπιτι να παιξω

Σε ζηλεύω...η μαγεία από την αρχή!

3 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Έχω πει να το πάω όσο πι9 αργά μπορώ και ας μου βγει 200ωρες.η αλήθεια είναι μόνο οι διάλογοιμε ψιλό κουράζουν γιατί είναι μεγάλοι και αφού διαβάσω τους υπότιτλους τους κάνω skip. Απλά δεν ξέρω τι κα κάνω στο θέμα του να κάνω πρώτα όλα τα main  story quests και με τα τα side η να τα κάνω όλα μαζί.  Πάντως πραγματικά είναι ότι έψαχνα να με κρατήσει διότι είμαι σε μια φάση που έχω κουραστεί από όλα τα multiplayer και ήθελα να βρω κάποιο single   player να με κρατήσει

Μην πλακωθείς με το main, είναι μεγάλο μεν, αλλά αν το τελειώσεις μετά δεν ξέρω με τί όρεξη θα κυνηγάς τα δευτεροτριτεύοντα.

Για εμένα, η καλύτερη τακτική είναι να πηγαίνεις παντού (όπου μπορείς), να τριγυρνάς, να ψάχνεις τα πάντα, και να "κυνηγάς" quests (sub) που είναι 1-2 level πάνω από εσένα. Γενικά, τέλειωνε όλα τα γύρω-γύρω ανά level, και μετά προχώρα και λίγο το main...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Έχω πει να το πάω όσο πι9 αργά μπορώ και ας μου βγει 200ωρες.η αλήθεια είναι μόνο οι διάλογοιμε ψιλό κουράζουν γιατί είναι μεγάλοι και αφού διαβάσω τους υπότιτλους τους κάνω skip. Απλά δεν ξέρω τι κα κάνω στο θέμα του να κάνω πρώτα όλα τα main  story quests και με τα τα side η να τα κάνω όλα μαζί.  Πάντως πραγματικά είναι ότι έψαχνα να με κρατήσει διότι είμαι σε μια φάση που έχω κουραστεί από όλα τα multiplayer και ήθελα να βρω κάποιο single   player να με κρατήσει

Κάπου τόσες έπαιξα και εγώ με τα Expansions. Μπορεί και λίγο παραπάνω.

Να κάνεις όσα Side Quests μπορείς. Εκτός του ότι θα σου δώσουν χρήματα και Levels, είναι ωραία. Κάνοντας λοιπόν τα Side Quests, τα main Quests θα σου είναι πολύ πιο εύκολα. Εγώ είχα φτάσει σε σημείο να είμαι 10-15 LvL παραπάνω από τα Main Quests. Όταν ήμουν στα ίδια LvL ήταν αρκετά δύσκολο.

Φτιάξε τα Potions σου, επέλεγε κάθε φορά το σωστό Gear και προχώρα.
Εγώ έλεγα ας πούμε ότι σήμερα θα ασχοληθώ με την πανοπλία. Έψαχνα να βρω την καλύτερη. Ρίχνε και καμιά ματιά σε κάναν οδηγό και προχώρα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τι δυσκολία το παίζεις; Αν είσαι στο sword and play και όχι στο death march και δεν έχεις ενεργοποιήσει το monster levelling τότε δε χρειάζεται να είσαι τόσο ενδελεχής με τα βότανα, τις βόμβες, τα oils etc. Δεν τα βρήκα δηλαδή τόσο αναγκαία όσο στο Witcher 2. To χάρηκα το alchemy βέβαια αλλά πραγματικά δε χρειάζεται να βγαίνεις συνέχεια στους αγρούς και να μαζεύεις. Προσωπικά κατέληξα να χρησιμοποιώ τα ίδια και τα ίδια (thunderbolt, swallow, cat, killer whale) τα υπόλοιπα τα έφτιαχνα με το που συμπλήρωνα τα υλικά. Το καλό είναι ότι χρειάζεται να τα φτιάξεις μόνο μια φορά, μετά αναπληρώνονται αυτόματα με την κατανάλωση alcohest, dwarven spirit που υπάρχουν χιλιάδες διάσπαρτα σε κουτιά και μπαούλα.

Mέχρι να ανέβεις στο lvl 10-12 θα έχεις θέμα με τα χρήματα (πιο κοντά και στην πραγματική ιστορία όπου ο Geralt ήταν μόνιμα μπατίρης) αλλά μετά απλά δε θα ξέρεις τι να τα κάνεις. Αν θες πάντως για να έχεις ένα μπούσουλα να ψάξε στο wikia του witcher καθώς και στον witcher oδηγό του ign.

Όπου και να ψάξεις πάντως τα βασικά τιπς για την αρχή είναι να μείνεις στο white orchard όσο περισσότερο γίνεται, κάνε όλες τις αποστολές, βρες όλα τα places of power και οπωσδήποτε τα viper swords. Δεν ασχολήθηκα να φτιάχνω armor μέχρι πολύ αργότερα, με κάλυπταν ότι έβρισκα σε loot/missions. Όταν πας στο Velen μη βιαστείς με το main quest. Πήγαινε στα notice boards και μάζευε contracts. Κάνε τα secondary quests/witcher contracts/treasure hunts που είναι κοντά στο level σου. Έτσι εξερευνείς τον χάρτη ευχάριστα χωρίς να γυρίζεις άσκοπα, κάνεις σωστό levelling και μαθαίνεις τον χαρακτήρα. Αν αφήσεις τα quests τότε και χάνεις μέρος της ιστορίας και αν αποφασίσεις να τα κάνεις πολύ αργότερα δε θα έχεις τα ίδια οφέλη. Αν πχ ένα quest είναι για lvl 4 και θα σου έδινε 50 exp και συ το κάνεις στο lvl 8 τότε απλά θα πάρεις 1-2 exp.

Επεξ/σία από Speculoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ θα τα κοιτάξω όλα όσο μου είπες η αλήθεια είναι ότι βιαστικά και πήγα στο velen γρήγορα και ειμαι μόνο 3lvl απόψε θα κοιτάξω να κάνω ότι μπορώ από side quests να ανέβω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τόσα χρόνια έχω ένα βασικό αρνητικό του παιχνιδιού:

Μπορεί να είναι εκπληκτικό να το κοιτάς, αλλά όταν παίζεις στην ουσία παίζεις με το... GPS.

Είσαι δλδ ολοκληρωτικά καθηλωμένος στον χάρτη. Αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα μικρο update: γύρισα πίσω στο white orchard και εξερεύνησα όλο τον χάρτη τα έκανα όλα έφτιαξα και τα δυο viper swords και έφτασα μέχρι τα μισά του 5lvl δεν ξέρω αν είναι καλά η αν γινόταν να φτάσω πιο ψηλά πάντως τα έκανα όλα στο white orchard και ξανά πήγα στο velen που ζορίζουν λίγο τα πράγματα. Δεν το χορταίνω το παιχνίδι πραγματικά και σαν ομορφιά που εντάξει χάνεσαι στον κόσμο του και το gameplay του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον τελευταίο καιρό παίζω Dragon Age Inquisition. Δεν έχουν καμία σχέση οι άδειοι άψυχοι χάρτες του με του W3, ούτε φυσικά και τα ηλίθια fetch-quests με τις μίνι ιστοριούλες του W3.

Θα κάνουμε χρόνια να παίξουμε κάτι στο επίπεδό του.

Επεξ/σία από hurin
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να δω πότε θα μου σπάσει το κεφάλι που  η κοπέλα ευτυχώς της έβαλα netflix και μετριάζετε λίγο η γκρίνια  😂 . Σχεδόν 3 μέρες ενασχόληση με το παιχνίδι και έχω ήδη 22 ώρες ειδικά το σκ του έδωσα και κατάλαβε. Τώρα ψάχνω πως να βάλω και το mod το hd rework πως λέγεται για να δω διαφορές αν και έτσι το παιχνίδι είναι απίστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει καποιος τροπος να το σβησουμε απο την μνημη μας και να το ξαναβιωσουμε απο την αρχη?😛 

240 ωρες στην goty edition (χωρια την κανονικη εκδοση),δεν αφησα τιποτα ανεξερευνητο!

Alchemy build σε death march με βοηθησε παρα πολυ. Potions,oils και bombs ειναι ολο το ζουμι οσον αφορα την μαχη.

Καλη εξερευνηση,αφησε το να σε ρουφηξει στον κοσμο του!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...