Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα και εγω εχω πολλους φιλους που βαριουνται παιχνιδια με διαλογους αλλα δεν θα βαλουν στα παιχνιδια αυτα 1/10.Το πιο πιθανο ειναι για αυτο το λογο να μην τα παιξουν καθολου,παρα να τα χαντακωσουν για τοσο αστειους λογους.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν γνωρίζω αγγλικά, και δεν υπάρχουν υπότιτλοι για ένα παιχνίδι σαν το Witcher 3(rpg).

Ποιος ο λόγος να ξεκινήσω ένα τέτοιο παιχνίδι? μόνο για να σκοτώνω τα τέρατα που βλέπω μπροστά μου?.

Λάθος δεν είναι το παιχνίδι, λάθος είναι που ξεκίνησες να παίξεις ένα παιχνίδι που δεν μπορείς να το καταλάβεις.

Καμία φορά πρέπει να ξέρουμε τι μπορούμε να κάνουμε.

 

 

 

Επεξ/σία από Dinoel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα απο την αλλη μονο η ιστορία με κρατάει. Τα γραφικά ΟΚ, όμορφο αλλα δεν είμαι pixel peeper. Το combat και γενικά τα mechanics, δεν ξέρω, δεν θέλω να γίνω κακός. Δεν "ρέει" καλά το παιχνίδι, για εμένα. Ας μην μιλήσω για τον Roach, προτιμώ να πηγαίνω με τα πόδια... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Fulgore said:

(1)Το πιο πιθανο ειναι για αυτο το λογο να μην τα παιξουν καθολου, (2)παρα να τα χαντακωσουν για τοσο αστειους λογους.

Αν και συμφωνώ με το 2ο σημείο (περί βαθμολογιών/χαρακτηρισμών), στο πρώτο δεν θα συμφωνήσω στην συγκεκριμένη περίπτωση (το να μην το παίξουν δηλαδή), καθώς το hype και η "αναγνώριση" που έλαβε το Witcher 3 είναι γενικά κάτι που σπάνια βλέπουμε τα τελευταία χρόνια στον χώρο - ενώ η κριτική του παιδιού είναι λίγο υπερβολικά... absolute, το βρίσκω λογικό να ήθελε να δοκιμάσει το "Game of the Decade" που 99,9999% του χώρου ανεβάζει και κατεβάζει ώς το καλύτερο game ever made :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Greygore είπε

Αν και συμφωνώ με το 2ο σημείο (περί βαθμολογιών/χαρακτηρισμών), στο πρώτο δεν θα συμφωνήσω στην συγκεκριμένη περίπτωση (το να μην το παίξουν δηλαδή), καθώς το hype και η "αναγνώριση" που έλαβε το Witcher 3 είναι γενικά κάτι που σπάνια βλέπουμε τα τελευταία χρόνια στον χώρο - ενώ η κριτική του παιδιού είναι λίγο υπερβολικά... absolute, το βρίσκω λογικό να ήθελε να δοκιμάσει το "Game of the Decade" που 99,9999% του χώρου ανεβάζει και κατεβάζει ώς το καλύτερο game ever made :P 

το κακό δεν είναι γιατί το έπαιξε, το κακό είναι μην καταλαβαίνω τι παίζω  και απλά επειδή δεν το κατάλαβα φταίει το παιχνίδι.

Ποιο πολύ το λεω γιατί δεν πρέπει να συμπεριφέρεσαι στην ζωή σου γενικά έτσι, για όλα τα θέματα.

Το παιχνίδι απλά είναι ένα παιχνίδι για να περάσουμε ευχαριστα την ώρα μας.

 

Παράδειγμα πήγα να παίξω το Bloodborne στο ps4 και δεν προχωράει με τίποτα συνέχεια χάνω, γιατί δεν μπορώ να αφιερώσω τον χρόνο που χρειάζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι χάλια, καλύτερα να μην το έβγαζαν, 1/10 κτλ κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Dinoel said:

το κακό δεν είναι γιατί το έπαιξε, το κακό είναι μην καταλαβαίνω τι παίζω  και απλά επειδή δεν το κατάλαβα φταίει το παιχνίδι.

Ποιο πολύ το λεω γιατί δεν πρέπει να συμπεριφέρεσαι στην ζωή σου γενικά έτσι, για όλα τα θέματα.

Το παιχνίδι απλά είναι ένα παιχνίδι για να περάσουμε ευχαριστα την ώρα μας.

Παράδειγμα πήγα να παίξω το Bloodborne στο ps4 και δεν προχωράει με τίποτα συνέχεια χάνω, γιατί δεν μπορώ να αφιερώσω τον χρόνο που χρειάζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Αυτό δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι χάλια, καλύτερα να μην το έβγαζαν, 1/10 κτλ κτλ.

Σε πρόλαβα, no worries :P :

6 minutes ago, Greygore said:

>>>>>> Αν και συμφωνώ με το 2ο σημείο (περί βαθμολογιών/χαρακτηρισμών) <<<<<<

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dinoel είπε

το κακό δεν είναι γιατί το έπαιξε, το κακό είναι μην καταλαβαίνω τι παίζω  και απλά επειδή δεν το κατάλαβα φταίει το παιχνίδι.

 

Αυτό ακριβώς.

Κλασσικό παράδειγμα ένας φίλος μου, που τα αγγλικά του είναι κάτω του μετρίου, αλλά παρόλα αυτά του αρέσουν πολύ τα RPG, ειδικά τα isometric/ D&D. Ο ίδιος παραδέχεται πως δεν καταλαβαίνει πολλά από σενάριο, διαλόγους, χαρακτήρες κλπ (μπορεί ακόμα να χάσει και κάποιους μηχανισμούς) αλλά χαίρεται τη μάχη, την εξερεύνηση κλπ. Σε αυτό το κομμάτι έχει σωστό κριτήριο για το τι είναι "καλό" παιχνίδι, αλλά δεν τον άκουσα ποτέ να μου πει "το Χ είναι χάλια δεν κατάλαβα τίποτα και βαρέθηκα να διαβάζω". Το Dragon Age: Origins πχ το είχε λατρέψει, και για μένα από τη στιγμή που χαίρεται το κάθε παιχνίδι πολύ καλά κάνει και ασχολείται και έχει και άποψη σε κάποια πράγματα.

Από την άλλη βέβαια, ο ίδιος φίλος μου αρνήθηκε να παίξει το πρώτο Witcher γιατί με το που είδε το Geralt να τρέχει με το σπαθί σηκωμένο πάνω από το κεφάλι σα χαζός είπε "τι ^#$$%&@ είναι αυτές", το έκλεισε και ακόμα δεν έχει αλλάξει γνώμη. Είναι λίγο μυστήριος :P

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλλα νεα,αγορασα ενα βιβλιο κινεζικης λογοτεχνιας,δεν μπορουσα να καταλαβω Χριστο,οποτε του βαζω επιεικως ενα 0/10(στο τσακ ημουν να του βαλω αρνητικη βαθμολογια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Σε αλλα νεα,αγορασα ενα βιβλιο κινεζικης λογοτεχνιας,δεν μπορουσα να καταλαβω Χριστο,οποτε του βαζω επιεικως ενα 0/10(στο τσακ ημουν να του βαλω αρνητικη βαθμολογια)

Μιας και είναι forum θα βοηθούσε να έβαζες και κάνα emoticon ώστε να καταλάβουμε ότι κανεις πλακα γιατί και το προηγούμενο post πλακα νομίζανε είναι κάποιοι. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...