Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

  μόλις τελείωσα το W3 και είχα το "λυπηρό" τέλος . Ψιλοστεναχωρήθηκα για να είμαι ειλικρινής, δεν το περίμενα. Επειδή έβγαλε ενα μύνημα στο τέλος που δεν το κατάλαβα, κάτι ότι θα είμαι μόνος μου. Οτι μπορώ να κάνω contracts και quests αλλά δεν θα εχω επαφή με τους αλλους χαρακτήρες κτλ κτλ

α) Παίζει κάποιο ρόλο το φινάλε στo πως συνεχίζουν τα expansions? π.χ. Χαρακτήρες που έχουν πεθαίνει εμφανίζονται ξανά; Η' υπάρχει συνοχή;

β) Εβγαλε ένα άλλο μύνημα ότι μπορώ να κάνω Import τον χαρακτήρα οπως είναι τώρα σε new game. Τι ακριβώς εννοεί; Μπορώ να ξαναρχίσω ολο το βασικό story από lvl35 που είμαι τώρα; Η' τον μεταφέρω στο expansion;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι μπορεις να ξαναρχισεις new game με το equipements σου kai τα level που χεις τωρα. Προφανως θα σου προτεινα να παιξεις τα expansion πριν κανεις NG+.

Ουσιαστικα εχουν εξαφανιστει οι main χαρακτηρες απτο game,αλλα μπορεις να συνεχισεις να κανεις contracts,side missions κλπ.Στα expansions οπου χρειαστει θα εμφανιστουν,αλλα προφανως αν εχουν πεθανει,δεν προκειται να τους δεις στα expansions. Γενικα τα expansions ειναι αρτια ενσωματωμενα στο παιχνιδι,προφανως και υπαρχει συνοχη σε ιστορια κλπ

Επεξ/σία από Alastor192
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιθανότατα να έχει επισημανθεί στις 500τόσες σελίδες του νήματος....

balanced equalizer ή με λίγο focus στα midi https://www.youtube.com/watch?v=zo2ORdMU-SA

δώστε μπάσα και ψηλές να γουστάρετε https://www.youtube.com/watch?v=_qFhfpYDCQ8

δώστε τόνο μόνο στις ψηλές https://www.youtube.com/watch?v=DzCq7Fjj9Z0

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
9 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το έπαιξα vanilla με μόνο το quest tracker mod. Θέλω πολύ να το ξαναπαίξω με full mods αλλά το γεγονός ότι μου είχε πάρει 8 μήνες να το τελειώσω με αποτρέπει. Ίσως όταν πάρω σύνταξη μαζί με τα Witcher 4,5,6 :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή αναφέρεται ξανά και ξανά...

Τί ζόρι τραβάτε με τη χρήση CPU στο Novigrad?

Έτρεχα 5' σαν παλαβός μέσα στην πόλη, full modded, 1440p, στριφογυρίζοντας ξανά και ξανά, από μηχανικό δίσκο πια κι όχι SSD, και ήταν ξεκάθαρο ότι ότι βουτιά (μέχρι 53) είχα στα fps ήταν από φόρτωμα κι όχι από CPU...Πάνω από 70%, δεν πήγε ποτέ.

Αυτά, μέρα, με όλον τον καλόν τον κόσμο στους δρόμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω που απευθύνεσαι αλλα το Novigrad έχει θέμα και πάντα είχε (ανεξαρτητου specs) αλλα υπάρχουν αρκετές πιθανές λύσεις, εσύ μάλλον ήσουν απλά τυχερός. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απευθύνομαι πουθενά συγκεκριμένα, δεν πάω να "την πω" σε κανένα.

Από την αρχή ακούω για το Novi, και ποτέ δεν είχα μεγάλο θέμα.

Το ξανατσέκαρα τώρα, με τη νέα κάρτα, και εξακολουθώ να είμαι Ok.

GoG έκδοση, όλα τα patches κλπ, έτσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν έχει σημασία, εγώ για παράδειγμα την προηγουμενη φορα δεν είχα κανένα θέμα, τώρα που παίζω έχω stutter, με το ολόιδιο rig, ευτυχώς οι λύσεις είναι εύκολες ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ξαναγράψει...

Απενεργοποιήστε το in-game overlay του GoG (οποιουδήποτε client, βασικά). Ευθύνεται για stutter σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Υπόψιν, σε κάθε αναβάθμιση του GOG client, πιθανότατα το γυρίζει σε On μόνο του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Το έχω ξαναγράψει...

Απενεργοποιήστε το in-game overlay του GoG (οποιουδήποτε client, βασικά). Ευθύνεται για stutter σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Υπόψιν, σε κάθε αναβάθμιση του GOG client, πιθανότατα το γυρίζει σε On μόνο του.

Και εγώ τα έχω ξανά γράψει ότι βάζεις από NCP maximumprerenderedframes=1 και γυρνάς το game σε borderless. Auto που μου έλυσε το stutter τώρα ήταν το background characters που είχα στο ultra, κατεβάζοντας το λύθηκε το πρόβλημα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και εγώ τα έχω ξανά γράψει ότι βάζεις από NCP maximumprerenderedframes=1 και γυρνάς το game σε borderless. Auto που μου έλυσε το stutter τώρα ήταν το background characters που είχα στο ultra, κατεβάζοντας το λύθηκε το πρόβλημα. ;)

Σωστό κι αυτό...ενδείκνυται για πολλά άλλα παιγνίδια με stutter.

Δυστυχώς, από AMD κάρτες θες εξωτερικό πρόγραμμα για να έχεις αντίστοιχη ρύθμιση (RadeonMod/FlipQueueSize).

52 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Πέτρο ανεξάρτητα αν έχεις stuttering η όχι ένας 2600 είναι ότι πρέπει με την Vega56 😛

Μπορεί (τί μπορεί, σίγουρα), αλλά δεν τον έχω ανάγκη αυτή τη στιγμή για οτιδήποτε άλλο.

Περισσότερο με χαλάει ο SSD που για κάποιο λόγο (τί κάποιο...ας είναι καλά τα νταβ.λίκια της MS με τους οδηγούς στα 10ρια) έχει πέσει στα 2/3 από επιδόσεις αυτή τη στιγμή, παρά ο επεξεργαστής (μόνη εξαίρεση, τα γκιοζιλίκια του BF1...αλλά για ένα παιγνίδι κυριολεκτικά, δεν τους την κάνω τη χάρη).

Από '19 οι αλλαγές, ανάλογα και τους επόμενους R.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...