Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δοκιμάσω κάποιο άλλο achievement λοιπόν να δω. Στο πρώτο playthrought δεν είχα κανένα πρόβλημα.

NEW EDIT: Εν τέλη κανέναν πρόβλημα. Όταν έκανα το 'Dermatologist' μου είδε και το άλλο achievement. Μάλλον ηταν κάποιο bug στο steam.

Επεξ/σία από Gentleman88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χουμ χουμ! Εκεί που έψαχνα κάτι βιβλία, έπεσα πάνω στο παρακάτω...

https://www.amazon.co.uk/gp/product/1473223466/ref=s9u_newr_gw_i2?ie=UTF8&fpl=fresh&pd_rd_i=1473223466&pd_rd_r=17830673-2a16-11e8-a008-71ec069f688d&pd_rd_w=6jH04&pd_rd_wg=QIX6b&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=&pf_rd_r=00TPYM4Z1VPK6M3TX5QX&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=6790f95c-b121-46ab-a50f-e5cb021c45cb&pf_rd_i=desktop

Κατά τα φαινόμενα θα κυκλοφορήσει νέο βιβλίο Witcher, που τοποθετείται προς την αρχή του Witcher Saga (δηλαδή κάπου ανάμεσα στο The Last Wish/ The Sword of Destiny και το Blood of Elves, να υποθέσω).

Προπαραγγελίες για το φετινό Μάη (2018) για έκδοση με σκληρό εξώφυλλο, ενώ το χαρτόδετο αναμένεται το Μάη του 2019  :D:P:ph34r:. Για όσους δεν ξέρουν από αγγλικές εκδόσεις, η ποιότητα εκτύπωσης και χαρτιού είναι άθλιες και το σκληρό εξώφυλλο δεν αξίζει σε καμία περίπτωση τα παραπάνω χρήματα.

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alastor192 είπε

το βιβλιο δεν ειναι νεο,το 2013 πρωτοβγηκε στην Πολωνια,απλα το 2018 θα βγει η πρωτη αγγλικη εκδοση.

Ωραίος! Σε ευχαριστώ πολύ, δεν το ήξερα. Νόμιζα πως ο Σαπκόφσκι αποφάσισε να ξαναπιάσει το Geralt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα το συγκεκριμένο post και στο topic του PS4 αλλά το βάζω κι εδώ γιατί βλέπω πως είναι πιο ενεργό το thread. Βρήκα την απλή edition του Witcher με 22 ευρώ (μεταχειρισμένο μεν, σε άριστη κατάσταση δε) και την GOTY edition με 50 ευρώ. Ποια προτείνετε να πάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paok_revolution είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα το συγκεκριμένο post και στο topic του PS4 αλλά το βάζω κι εδώ γιατί βλέπω πως είναι πιο ενεργό το thread. Βρήκα την απλή edition του Witcher με 22 ευρώ (μεταχειρισμένο μεν, σε άριστη κατάσταση δε) και την GOTY edition με 50 ευρώ. Ποια προτείνετε να πάρω?

για ps4 μιλάμε;

καμία!

μπές στο PSN store και πάρε την GOTY με 19.99 που την έχει τώρα σε easter sales!

https://store.playstation.com/en-gr/product/EP4497-CUSA05572_00-00000000000GOTY2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

λενε τιποτα τα βιβλια; ποια ειναι η καλυτερη εκδοση η αγγλικη η η ελληνικη;

Αν δεν κάνω λάθος, η ελληνική είναι μετάφραση της αγγλικής και η αγγλική της πολωνικής.

Οπότε θα σου πρότεινα να διαβάσεις την αγγλική εφόσον κατέχεις την γλώσσα (το λεξιλόγιο δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο) προκειμένου να γλυτώσεις από τα "λάθη" που  αναπόφευκτα προκύπτουν από την διαδικασία της μετάφρασης (ή ακόμα καλύτερα να μάθεις πολωνικά :P )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mike299 είπε

Αν δεν κάνω λάθος, η ελληνική είναι μετάφραση της αγγλικής και η αγγλική της πολωνικής.

Οπότε θα σου πρότεινα να διαβάσεις την αγγλική εφόσον κατέχεις την γλώσσα (το λεξιλόγιο δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο) προκειμένου να γλυτώσεις από τα "λάθη" που  αναπόφευκτα προκύπτουν από την διαδικασία της μετάφρασης (ή ακόμα καλύτερα να μάθεις πολωνικά :P )

Σε ενα που ειδα στα public λεει "μεταφραση απο Πολωνικα" αλλα δεν ξερω αν ισχυει για ολα.

Επειδη κι εγω ενδιαφερομαι να παρω τα βιβλια στα ελληνικα, εχει κανεις να μου προτεινει απο που να τα αγορασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λεω να ξεκινησω και εγω τα βιβλια,μιας και το ξανατερματισα και με πιασε παλι αυτο το αδειο συναισθημα μετα το επος. :P

Για πειτε,για αρχη ποια 2 παιρνω?

Το last wish και?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα πρότεινα το blood of elves γιατί ξεκινάει η πενταλογία με geralt και ciri από ότι έχω διαβάσει.

απλα δεν μπορω να σου πω στα σίγουρα γιατί δεν το έχω ξεκινήσει, ειμαι ακομα στο the last wish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Λεω να ξεκινησω και εγω τα βιβλια,μιας και το ξανατερματισα και με πιασε παλι αυτο το αδειο συναισθημα μετα το επος. :P

Για πειτε,για αρχη ποια 2 παιρνω?

Το last wish και?

θα ξεκινησεις με last wish και μετα sword of destiny. Τα chapters των βιβλιων αυτων ειναι standalone stories,τα οποια θετουν το backround για την πενταλογια εισαγωντας χαρακτηρες,αλλα εμπλουτιζουν και το lore που θα ειναι καλο να ξερεις για τα επομενα,χωρις βεβαια να ειναι απολυτως απαραιτητο.

Τα βιβλια ειναι ο,τι πρεπει για οσους εχουν παιξει τα games,μιας και θα σου ειναι πολυ πιο ευκολα να κανεις visualise την ολη φαση και να καταλαβεις το υφος του κοσμου και των ανθρωπων που ζουν σε αυτον..Οποτε παρε αυτα τα 2 για αρχη και μετα τσιμπα και τα υπολοιπα 5 μιας και θα σαι on fire. Οπως εγραψα και καποια ποστ πιο πανω,βγαινει τον επομενο μηνα και ενα ακομα βιβλιο σε αγγλικη μεταφραση,που ειναι και αυτο ενα μεγαλο standalone story καπου ενδιαμεσα στα προηγουμενα.Οποτε μολις διαβασεις τα 2+5 βιβλια που προανεφερα,,καλο θα ειναι να το τιμησεις και αυτο 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα για αρχη το last wish,στα ελληνικα μιας και θα το διαβαζω βραδυ με καμμενο εγκεφαλο και δε θα εχω πολυ ενεργεια για επεξεργασια :P

Παντως ειναι η β εκδοση και λεει οτι ειναι μεταφρασμενο απο πολωνικα.Θα δειξει τωρα στην αναγνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...