Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τώρα που πήρα την 580 είπα να την ζορίσω!
Τρομερός συνδυασμός και τρελή οπτική εμπειρία τα παρακάτω:

The Witcher 3 HD Reworked Project

Super Turbo lighting Mod

 

με όλα στο Ultra ακόμα και τις μασχαλότριχες είμαι στα 45-55 fps

 

θα έκανα δουλειά και με το

Realistic Weather

 

αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά όταν το βάζω και κάνω trigger τον καιρό σε ομίχλη ή καταιγίδα από το vanilla state.

 

δοκιμάζω το παρακάτω:

Custom Clouds and Weather

 

 

πώς ορίζουμε priority στα mods του witcher3:

This mod requires the highest priority among textures/meshes mods, this will avoid of any errors and glitches. So if you are using other texture/meshes mods, you must set the highest priority to this modification.
How to do it:
1. Go to "C:\Users\[user_name]\Documents\The Witcher 3\" and create file "mods.settings"
2. Open this file (in a text editor) and paste there:
[modHDReworkedProject]
Enabled=1
Priority=0

[mod_OtherModName]
Enabled=1
Priority=(from 1 to 9999 - lower number means higher priority, eg.: 5 before
8)

And so on...


3. Save.
4. It's done. Enjoy! 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω παίξει και τερματίσει τα witcher 1 και 2, με import τα saves του 1 στο 2, έχοντας τα και τα 2 εγκατεστημένα στο steam. Το witcher 3 όμως το έχω στο gog πράγμα που δε με πειράζει αλλά γίνεται να κάνω ιmport τα saves του 2 στο 3 ή πρέπει να να μεταφέρω τα saves; Επιπλέον , ειναι καλύτερα να το παίξω με controller ή με mouse/keyboard( τα άλλα 2 τα έπαιξα με mouse/ keyaboard και δεν είχα κανένα προβλημα); Τέλος διάβασα όταν ειχε βγει το game ταλανιζόταν από διάφορα τεχνικά προβλήματα,τώρα εχουν διορθωθει ή υπαρχουν ακομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε επιτέλους η νέα έκδοση του HD Reworked Project https://rd.nexusmods.com/witcher3/mods/1021?tab=description

Ο τύπος μιλάμε δεν παίζεται... Μέχρι και τα πρόβατα έφτιαξε. :D Και το ωραίο είναι ότι απ' ότι λέει δεν τελείωσε ακόμα. Το επόμενο update θα έχει και άλλες βελτιώσεις και θα έρθει πιο σύντομα. Άντε να δούμε που το πάει! Best mod ever!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/8/2018 στις 8:17 ΜΜ, pc gamer 1992 είπε

Έχω παίξει και τερματίσει τα witcher 1 και 2, με import τα saves του 1 στο 2, έχοντας τα και τα 2 εγκατεστημένα στο steam. Το witcher 3 όμως το έχω στο gog πράγμα που δε με πειράζει αλλά γίνεται να κάνω ιmport τα saves του 2 στο 3 ή πρέπει να να μεταφέρω τα saves; Επιπλέον , ειναι καλύτερα να το παίξω με controller ή με mouse/keyboard( τα άλλα 2 τα έπαιξα με mouse/ keyaboard και δεν είχα κανένα προβλημα); Τέλος διάβασα όταν ειχε βγει το game ταλανιζόταν από διάφορα τεχνικά προβλήματα,τώρα εχουν διορθωθει ή υπαρχουν ακομα;

Για την βασική σου ερώτηση δεν ξερω μα σου πω πως να κανεις το import αλλα μπορεις να απαντησεις σε μερικες σημαντικες ερωτησεις για το τι εκανες στα προιγουμενα. Με controller ειναι πολυ καλυτερα και στο λεει καποιος που χρησιμοποιούσε controller μονο σε ποδοσφαιράκια. Θα φας πολυ ώρα να πιδας σαν κατσικι για να αποφευγει επιθεσεις στις μαχες, όπως και πολύ ωρα για το story οπου και στα 2 το controller ειναι πιο ξεκουραστο. Επίσης δεν θα χρειαστεί να στοχεύσεις με κάτι, εκτός απο λιγες φορες με την βαλιστρα που έχει και auto aim. Οπότε το mouse δεν σου χρειάζεται. Ανεπιφύλακτα controller. Δεν ξέρω για τεχνικά προβλήματα. Ίσως γιατι και εγω το έπαιξα λιγο καιρο μετά. Τωρα σίγουρα δεν έχει. Επίσης όλοι συνιστούμε οπτικά mods για να γινει ακόμα πιο ομορφο το παιχνίδι. Δεν χρειάζονται εγκατάσταση τα πιο πολλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για όσους έχετε βάλει Mods στο παιχνίδι, σας μπλοκάρει τα achievements του παιχνιδιού κάποιο Mod ? Είπα να βγάλω το achievement που μπλοκάρεις 10 attacks και ενω το κάνω σωστά δεν μου το δίνει. Δεν εχω δοκιμάσει κάποιο άλλο προς το παρόν αλλα φοβάμαι οτι δεν θα πάρω κανενα στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...