Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τσίμπησα από steam την GOTY του 3 μαζί με το 2ο και το 1ο παιχνίδι και λέω να κάνω play-through ξεκινώντας από το 1ο.

 

Και πολύ καλά θα κάνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα από steam την GOTY του 3 μαζί με το 2ο και το 1ο παιχνίδι και λέω να κάνω play-through ξεκινώντας από το 1ο.

 

Αν αντέξεις την ατσαλία που διακατέχει το πρώτο και το δεύτερο (όχι ότι το τρίτο δεν έχει ατσαλίες) τότε θα περάσεις σίγουρα καλά μαζί τους. Κατά τα άλλα ότι πρέπει για να περάσεις στο Witcher 3 που είναι το καλύτερο western style RPG ever μέχρι σήμερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως ρε παιδιά τι αμαρτία κάνανε τα παλικάρια με το quest από hearts of stone στην στοιχειωμένη έπαυλη; Δηλαδή ειλικρινά ποιος σκέφτηκε κάτι τέτοιο και ποιος το υλοποίησε σκεπτόμενος ότι αυτή η κυριολεκτική τρολιά θα είχε πλάκα; Οσοι το παίξατε ξέρετε ακριβώς για τι μιλάω. Οτι built και να έχεις, ότι εξοπλισμό και να έχεις, ότι oil, bomb και σκατά να βάλεις αυτόματα καθίσταται άκυρο. Καταλαβαίνετε για τι μιλάω φαντάζομαι. 

 

Τέτοιου είδους game design είναι τυπικό των western developers και απλά ξεβρακώνει απευθείας το πόσο ρηχό είναι το παιχνίδι στο κομμάτι της μάχης. Το μοναδικό quest line που κάθομαι και διαβάζω τρόπους cheating για να το προσπεράσω και φυσικά το βρήκα αλλά θα χρειαστώ να πιω ένα potion επιστροφής των skill points μου μόνο και μόνο για να ανεβάσω ένα skill (αυτό που σχεδόν σταματάει ο χρόνος όταν κάνεις χρήση του crossbow σε snipe mode).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά τι αμαρτία κάνανε τα παλικάρια με το quest από hearts of stone στην στοιχειωμένη έπαυλη; Δηλαδή ειλικρινά ποιος σκέφτηκε κάτι τέτοιο και ποιος το υλοποίησε σκεπτόμενος ότι αυτή η κυριολεκτική τρολιά θα είχε πλάκα; Οσοι το παίξατε ξέρετε ακριβώς για τι μιλάω. Οτι built και να έχεις, ότι εξοπλισμό και να έχεις, ότι oil, bomb και σκατά να βάλεις αυτόματα καθίσταται άκυρο. Καταλαβαίνετε για τι μιλάω φαντάζομαι.

 

Τέτοιου είδους game design είναι τυπικό των western developers και απλά ξεβρακώνει απευθείας το πόσο ρηχό είναι το παιχνίδι στο κομμάτι της μάχης. Το μοναδικό quest line που κάθομαι και διαβάζω τρόπους cheating για να το προσπεράσω και φυσικά το βρήκα αλλά θα χρειαστώ να πιω ένα potion επιστροφής των skill points μου μόνο και μόνο για να ανεβάσω ένα skill (αυτό που σχεδόν σταματάει ο χρόνος όταν κάνεις χρήση του crossbow σε snipe mode).

Επειδή έχει περάσει και καιρός, σε τι ακριβώς αναφέρεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά τι αμαρτία κάνανε τα παλικάρια με το quest από hearts of stone στην στοιχειωμένη έπαυλη; Δηλαδή ειλικρινά ποιος σκέφτηκε κάτι τέτοιο και ποιος το υλοποίησε σκεπτόμενος ότι αυτή η κυριολεκτική τρολιά θα είχε πλάκα; Οσοι το παίξατε ξέρετε ακριβώς για τι μιλάω. Οτι built και να έχεις, ότι εξοπλισμό και να έχεις, ότι oil, bomb και σκατά να βάλεις αυτόματα καθίσταται άκυρο. Καταλαβαίνετε για τι μιλάω φαντάζομαι. 

 

Τέτοιου είδους game design είναι τυπικό των western developers και απλά ξεβρακώνει απευθείας το πόσο ρηχό είναι το παιχνίδι στο κομμάτι της μάχης. Το μοναδικό quest line που κάθομαι και διαβάζω τρόπους cheating για να το προσπεράσω και φυσικά το βρήκα αλλά θα χρειαστώ να πιω ένα potion επιστροφής των skill points μου μόνο και μόνο για να ανεβάσω ένα skill (αυτό που σχεδόν σταματάει ο χρόνος όταν κάνεις χρήση του crossbow σε snipe mode).  

 

Sorry κιόλας αλλα από τα εκατοντάδες διασκεδαστικά και τελείως διαφορετικά quests χαλάστηκες με ένα και το κανεις θέμα?! Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα και ούτε άνοιξα walkthrough. Ρηχό το combat δύσκολα, απλό ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει περάσει και καιρός, σε τι ακριβώς αναφέρεσαι?

 

Το είπα ήδη, στην στοιχειωμένη έπαυλη του Von Everec. Health regen/steal εχθροί. Bullshit. Το παίζω σε ένα επίπεδο κάτω από το δυσκολότερο και οι εχθροί είναι τόσο απίστευτα overpowered για το level τους και τον τρόπο που κάνουν regen/health steal που δεν σου δίνει καμιά ευκαιρία ότι και να κάνεις. 

 

 

Sorry κιόλας αλλα από τα εκατοντάδες διασκεδαστικά και τελείως διαφορετικά quests χαλάστηκες με ένα και το κανεις θέμα?! Προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα και ούτε άνοιξα walkthrough. Ρηχό το combat δύσκολα, απλό ναι.

 

Δεν με χάλασε με την έννοια ότι αμαυρώθηκε η φήμη του παιχνιδιού αλλά κάνω παρατήρηση τώρα που περνάω σε NG+ στο hard τα DLC ότι απλά το παράκαν. Για το combat δυστυχώς ναι είναι ρηχό. Το έχω αναφέρει πολλές φορές ότι είναι κουταλιά νερό σε βάθος. Είναι 100% stat based και built based και το μόνο που χρειάζεται είναι μια μάχη σαν και τις παραπάνω για να το αποδείξει. Απόδειξη ότι με το συγκεκριμένο skill που ανέφερα η μάχη αυτή είναι για κλάματα εύκολη αλλιώς είναι παραπάνω από εκνευριστική και ενοχλητική (με την πολύ κακή έννοια όμως) γιατί επί της ουσίας σου καταργεί ότι έχεις και δεν έχεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπα ήδη, στην στοιχειωμένη έπαυλη του Von Everec. Health regen/steal εχθροί. Bullshit. Το παίζω σε ένα επίπεδο κάτω από το δυσκολότερο και οι εχθροί είναι τόσο απίστευτα overpowered για το level τους και τον τρόπο που κάνουν regen/health steal που δεν σου δίνει καμιά ευκαιρία ότι και να κάνεις.

 

Το quest με την talking cat δεν είναι? Και εγώ στην ίδια δυσκολία έπαιζα και το μόνο σημείο που θυμάμαι (και άρα με δυσκόλεψε λίγο) ήταν η μάχη με τον caretaker.

 

Μήπως είσαι μικρό level? Εγώ έκανα όλα τα side quest + vanilla story πριν πιάσω τα dlc.

Γενικά όλο το παιχνίδι μου φάνηκε βατό σε θέμα δυσκολίας και είμαι μέτριος γενικά σε action παιχνίδια (turn based ftw :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για να παω στο 1ο expansion(HOS) συνεχιζω απο τελος του main game μαζι με οτι εχω σαν εξοπλισμο ή το ξεκιναω ξεχωριστα απο το main menu; Ξεκινωντας το ξεχωριστα βρηκα στο χαρτη quest που το ειχα τελειωσει στο main game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο μπορεις. Δε χρειάζεται καν να το τερματίσεις. Αν είσαι σε ικανοποιητικό λεβελ μππρεις να το ξεκινήσεις απο κει που εχεις μεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...