Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άμα όντως σκέφτεσαι για upgrade καλύτερα να ρωτήσεις σε εκείνο το forum buddy ;)

κοίτα επειδή δεν διαφέρει και πολύ αυτό εδώ το φόρουμ,αφού όλα τα threads είναι benchmarking test-threads είπα να το ρωτήσω εδώ :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα επειδή δεν διαφέρει και πολύ αυτό εδώ το φόρουμ,αφού όλα τα threads είναι benchmarking test-threads είπα να το ρωτήσω εδώ :P

 

Well played, well played dude ;) Στην ερώτηση σου, όχι, προσωπικά δεν την έπαιρνα, αλλα καλύτερα να ρωτήσεις και άλλους όπως τον Αίλουρο για παράδειγμα που είναι grand master σε αυτά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι PC. Τα έχουμε πει πολλές φορές, αν δεν θέλετε να διαβάζετε για performance/settings κλπ, πάρτε κονσολα και enjoy sub-30FPS cinematic gameplay. Δεν σας κατηγορώ όμως και το έχω ξαναπεί, με mid-range GPUs στην καλύτερη και 'γω *** μου θα ήμουν :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω παίξει τα DLCs αν και τα έχω αγορασμένα, το ξαναέβαλα να το παίξω σχεδόν από την αρχή, (έχω ένα παλιό save) αλλά έχω ένα πρόβλημα:

 

Μέσα στο alchemy δεν βλέπω πουθενά πώς μπορώ να κατασκευάσω grapeshot bombs, ενώ στο alchemy hut που πήγα κοντά στο Oxenfurt μήπως και δεν είχα το diagram μου δίνει μόνο το enhanced diagram, το οποίο και αγόρασα, αλλά για να φτιάχνω enhanced χρειάζομαι πρώτα τις απλές.

 

Τι έχω κάνει τόσο λάθος?


Εδώ είναι PC. Τα έχουμε πει πολλές φορές, ...  :D

 

Midrange την 390 μου ρε? Θα πεθάνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω προχωρήσει αρκετά στο παιχνίδι και δεν έχω βρει τις απλές κάπου. Στο google που έψαξα μου δείχνει να πάω στο στο alchemy hut κοντά στο Oxenfurt και να αγοράσω τα diagrams αλλά ο NPC εκεί δεν μου τα δίνει διαθέσιμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος πως έχεις ψάξει στο inventory σου μήπως έχεις κάποιο διάγραμμα αδιάβαστο; Δες και εδώ

 

http://m.ign.com/wikis/the-witcher-3-wild-hunt/Bombs

 

Θα το ξανακοιτάξω τι να πω. Πάντως σύμφωνα με το link που παρέθεσες: Found in the ruins northwest of Oreton in Velen.

 

Εγώ έχω ολοκληρώσει τα quests στο Fyke Island (τι απίστευτο story, σκέτη ανατριχίλα btw) και μου φαίνεται λίγο απίθανο να μην έχω επισκεφθεί το Oreton και τα περίχωρα. 

 

FYI είμαι lvl 8 και μόλις σκότωσα με μεγάλη δυσκολία (επειδή ακριβώς δεν είχα grapeshot bombs, πέρα από μία που δεν θυμάμαι καν πώς την απέκτησα) το Shrieker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι PC. Τα έχουμε πει πολλές φορές, αν δεν θέλετε να διαβάζετε για performance/settings κλπ, πάρτε κονσολα και enjoy sub-30FPS cinematic gameplay. Δεν σας κατηγορώ όμως και το έχω ξαναπεί, με mid-range GPUs στην καλύτερη και 'γω *** μου θα ήμουν :D

Να πει κάποιος και δύο κουβέντες για την απόδοση του παιχνιδιού και μερικά τεχνικά χαρακτηριστικά, ok.

Είναι πάντως λυπηρό οι Gamers να ασχολούνται συνέχεια με Settings. Βασικά δεν πρόκειται για Gamers, είναι τύπου σαν τον JayzTwoCents. :)

 

Αν το παιχνίδι είναι ποιοτηκό όπως είναι το Witcher, σε μαγεύει ακόμα και με sub-30FPS πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν ειχα ποτε κανενα απολυτως θεμα με την αποδοση ενος παιχνιδιου αν την δικαιολογουσε οπτικα φυσικα και αν ηθελα να το παιξω ποσως με ενδιεφερε αν χρειαζονταν να το κανω αυτο σε λιγοτερα fps, αρκει να μην χαλουσε την gaming εμπειρια σε βαθμο που το θεωρω με βαση τα δικα μου κριτηρια unplayable.

Γενικοτερα παντως ημουν και ειμαι παντα της αποψης οτι δεν θελουν ολα τα genres τις ιδιες απαιτησεις σε fps και οπως ειπα ανηκω στην κατηγορια που δεν θα κραξει απλα για να κραξει στο εκαστοτε thread. Και οτι ακομη και εμεις οι χρηστες δεν εχουμε τις ιδιες απαιτησεις απο το h/w και το s/w μας! Αυτη ομως ειναι και η ομορφια του pc gaming.

 

Απο εκει και περα το fine tweaking, η συζητηση για το τεχνικο μερος της υποθεσης ειναι πραγματα που ανηκουν κατα την γνωμη μου στην pc  gaming culture. 

Δεν ειναι κονσολα plug and play που ο αλλος απαιτει να σκασει τον οβολο του και να τρεχει το παιχνιδι χωρις εννοιες. 

Γενικα στον high end χωρο της τεχνολογιας αυτο το troubleshooting,upgrading,tweaking στην αναζητηση του καλυτερου παντα ειναι must.. 

Εμεις βεβαια σαν ξερολες βλεπουμε παντου θεωριες συνωμοσιας και εξαπολυουμε μυδρους προς καθε κατευθυνση. Καμια φορα καθομαι και διαβαζω threads και βλεπω τι συζηταμε και γελαω μονος μου.. Το εχουμε παει σε αλλο level 

 

Οπως επισης δεν μπορω τους purists στον αντιποδα. Που κανουν fire up ενα παιχνιδι και αρχιζει το ατελειωτο rant  και η συγκριση με τα απολυτα games που εχουν παιξει στην ζωη τους και ολα τα υπολοιπα ουτε για φτυσιμο δεν ειναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παιχνίδι είναι ποιοτηκό όπως είναι το Witcher, σε μαγεύει ακόμα και με sub-30FPS πάντως. 

 

Με sub-30FPS δεν απολαμβάνεις τίποτα, ειδικά ένα παιχνίδι σαν το Witcher. Θες 40+FPS και G-Sync/FreeSync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...