Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε σχέση με την 4,6 είχαμε downgrade στους τοίχους και στους βράχους. Όπως λέει και ο ίδιος ο δημιουργός:

 

Hello! smile.gif
Sorry guys for this stone walls, They are experimental. There are a lot comments that original looks better so In next update I'll certainly return to vanilla style (everything else also will be again reworked in vanilla style). Just wait to 5.0 wink.gif

About rocks: Yes, new rock in some cases looks less detailed than in previous versions. But a lot of people wanted vanilla style rock so I reworked them in vanilla. Previous rocks had 2k/2k textures (diffuse and normal), now they have 1k/1k (original have 1k diff/512 n-map) but they have now 2k detail map (512 in vanilla) so they are now much more performance friendly and fits to vanilla. In future updates, I'll do some improvements so they will look a much better. wink.gif

What more about the next update:
This will be the largest update so far. Almost everything from previous versions will be improved or reworked again to even better quality and vanilla friendly style. Also, I plan to rework many new things (but of course I'm open to any suggestions). smile.gif

 

Επίσης σε πολλές περιπτώσεις τα textures των νερών δεν φορτώνουν. Αν δεν έχεις τέτοιο θέμα βέβαια, η δουλειά που έχει γίνει εκεί είναι απίστευτη. Με διαφορά το καλύτερο mod του Witcher...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H έκδοση του pc ήδη έχει εξαιρετικά γραφικά, απο εκει και πέρα τα mods προσφέρουν το παραπάνω αλλά δεν απαιτούνται 

 

pc(χωρις κανένα mod)

DwblVDQ.png

ps4 (μετά το patch για pro)

thewitcher3v150394xul.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mod για το foliage, επισης το γνωστο με τα textures και εχω κανει πειραγματα για τα shadows και foliage, density distances στο user αρχειο.

 

Χωρις τα hairworks

 

Ακομα και η 1080Ti ocαρισμενη σε 1440p δεν μπορει να κρατησει το 60αρι με αυτα που εχω βαλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιάζει η ώρα για 2ο playthrough..

Είναι ίσως το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει, αλλά από την αρχή με τίποτα!

 

Απλά το Witcher 3 νομίζω πως πάντα θα έχει μία θέση στο σύστημα μου με κάθε εγκατάσταση Windows, θα το βάζω πάντα. :)

 

Τώρα που το τελείωσα θέλω να φτιάξω όλες τις στολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βάλει και το τελευταίο mod που έχει το γρασίδι του pre-downgraded W3 ;

 

Ναι....αλλα τα user sets ειναι δικα μου...αυτα που εδινε ειχαν θεματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοσμος του PC και ο κοσμος της κονσολας...

 

Texturing, foliage, shadows distances, polygon count, world details, volumetric clouds, ambient ocl και και και και και λοιπα....

 

image.jpg

PS4_PRO.jpg

 

Σωστε και τις δυο photos και καντε εναλλαγη να δειτε...
 

 

Τα ιδια χαλια βλεπεις και στο horizon, απλα εκει επειδη ειναι παιχνιδι για κονσολα προσπαθουν να κρυψουν τις αδυναμιες...εχει καλο animation....για τα 500.000 πολυγωνα σε ασανσερ μην φανε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει εννοειται πως η έκδοση του pc εχει οφθαλμοφανή διαφορα (αυτο ελειπε δηλαδη ειδικά απο την CD Projekt), για παραδειγμα και στις εικονες που παρέθεσα παραπάνω η pc έκδοση εχει κατα πολύ περισσότερες λεπτομέρειες,drawdistance, καλύτερο φωτισμό και φυσικά 60+fps. To παιχνίδι σε ολο του το οπτικό μεγαλείο μόνο στο pc μπορεί να παιχτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...