Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομα και 60+ level με δυσκόλεψαν η μάγισσες σε αυτο το quest. (Blood and Broken Bones παντα ε).

 

Αυτό ήταν. Δυστυχώς δεν εχω χρονο για 2ο playthrought. 200 ώρες και ήταν όλες υπέροχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νωρίς είναι ακομα για δεύτερο playthrough

Σε κάνα χρόνο και βλέπουμε...

Εγω ούτε τα δλσ δεν έπιασα ακομα επίτηδες γιατί αν τα τελειώσω το κενό θα ειναι μεγαλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα το ξαναρχιζα αν δεν ηθελε τοσο αφοσιωση. Και προσωπικα δεν μπορω να παιξω αποσπασματικα epic rpg π.χ μια ωρα την ημερα. Ειναι σαν να βλεπεις 10 λεπτα καθε μερα απο Game of Thrones. Δεν λεει

 

 Παντως δεν βιαζομαι,οι αναμνησεις ουτως η αλλως ειναι δυνατες και οσο περισσοτερο αργησω να το κανω replay,τοσο πιο ωραιο θα ναι το playthrough. Στο πρωτο ειχα παιξει sword build,στο επομενο λεω να παιξω igni,αξιζει λετε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίς είναι ακομα για δεύτερο playthrough

Σε κάνα χρόνο και βλέπουμε...

Εγω ούτε τα δλσ δεν έπιασα ακομα επίτηδες γιατί αν τα τελειώσω το κενό θα ειναι μεγαλυτερο

Καλα και εγω επεξα το πρώτο το μεσα του 2016 και τα DLC καλοκαιρι του 2017 αλλα ήδη μου λείπει.

εγω θα το ξαναρχιζα αν δεν ηθελε τοσο αφοσιωση. Και προσωπικα δεν μπορω να παιξω αποσπασματικα epic rpg π.χ μια ωρα την ημερα. Ειναι σαν να βλεπεις 10 λεπτα καθε μερα απο Game of Thrones. Δεν λεει

 

 Παντως δεν βιαζομαι,οι αναμνησεις ουτως η αλλως ειναι δυνατες και οσο περισσοτερο αργησω να το κανω replay,τοσο πιο ωραιο θα ναι το playthrough. Στο πρωτο ειχα παιξει sword build,στο επομενο λεω να παιξω igni,αξιζει λετε?

Καλα ναι και εγω το ειχα αφησει ενα χρονο ακριβως επειδη είχα μονο μια ώρα την ημερα free. Και εγω το εβγαλα με sword build και fast attacks. Δεν ξερω αν μπορεις να το βγάλεις με signs build. Εγω ίσως το ξεκιναγα σε Deathmarch αλλα θα θελει αγώνα και δεν ... Λετε όντως να ηταν το τελευταιο Witcher ? Κάποια στιγμή μπορει να βγαλουν κανενα spinoff ,ελπίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το χα παιξει στο normal,την επομενη φορα θα το παιξω στο Blood and Broken Bones. Για Death March δεν ειμαι γιατι ειναι που ειναι τεραστιο,βαλε και τον χρονο ξανα απο trial and error θα ξεφυγει.

 

Πιστευω πως δεν ειναι το τελευταιο Witcher,αλλα ειναι το τελευταιο με τον Geralt. Νομιζω πως το επομενο Witcher game θα ναι πληρες open world χωρις loading screens και θα φτιαχνεις δικο σου Witcher με character creator. Θα μετρησει πολυ πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω το χα παιξει στο normal,την επομενη φορα θα το παιξω στο Blood and Broken Bones. Για Death March δεν ειμαι γιατι ειναι που ειναι τεραστιο,βαλε και τον χρονο ξανα απο trial and error θα ξεφυγει.

 

Πιστευω πως δεν ειναι το τελευταιο Witcher,αλλα ειναι το τελευταιο με τον Geralt. Νομιζω πως το επομενο Witcher game θα ναι πληρες open world χωρις loading screens και θα φτιαχνεις δικο σου Witcher με character creator. Θα μετρησει πολυ πιστευω

Σε όσους φιλους μου το ξεκινάνε τους δήνω την συμβουλή να μην το παίξουν στο 2 level αλλα στο 3ο (Blood and Broken Bones).Στο 2ο, επειδη το ξεκίνησα έτσι και εγώ, ειναι πολύ εύκολο και δεν προσπαθείς να ασχοληθείς με το να στήσεις καλά τα signs και τα posions σου. Τωρα θα βγάλουν νεο IP οποτε μην το περιμένεις στα κοντά.

Επεξ/σία από Gentleman88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο 3ο ακομα εγώ το έβγαλα χωρίς να χρησιμοποιήσω ούτε μια φορά φίλτρα και λάδια.. Μόνο στην αρχή δυσκολεύτηκα γιατί είχα συνηθίσει το κομπατ του witcher 2 (το οποίο παρεμπιπτόντως ειναι αρκετά πιο δύσκολο)

 

Εγω πάντως προτείνω death march με upscaling, είναι ότι πιο rewarding και θέλει όντως προετοιμασία πριν τη μάχη.

Θυμάμαι για το γύπα στην αρχή έκανα ποσο grind για να μαζέψω ότι χρειαζόμουν για να γίνει λιιιιγο πιο εύκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο 3ο ακομα εγώ το έβγαλα χωρίς να χρησιμοποιήσω ούτε μια φορά φίλτρα και λάδια.. Μόνο στην αρχή δυσκολεύτηκα γιατί είχα συνηθίσει το κομπατ του witcher 2 (το οποίο παρεμπιπτόντως ειναι αρκετά πιο δύσκολο)

 

Εγω πάντως προτείνω death march με upscaling, είναι ότι πιο rewarding και θέλει όντως προετοιμασία πριν τη μάχη.

Θυμάμαι για το γύπα στην αρχή έκανα ποσο grind για να μαζέψω ότι χρειαζόμουν για να γίνει λιιιιγο πιο εύκολο

To 2 ήταν γενικά πιο δύσκολο. Πολλές φορές και άδικο. Στο πρώτο "contract" αν θυμάμαι καλά αντιμετωπίζεις ένα τέρας με πλοκάμια στην λίμνη. Ακόμα και αν του έκοβες το πρώτο πλοκάμι εκείνο συνέχιζε να σε χτυπάει με αυτό που πλέον ήταν αόρατο. Το W3 στο 3ο επίπεδο δυσκολευόσουν μόνο σε κάποια bosses ή αν έκανες κάποια βλακεία αλλά χωρίς quen εμένα μου φαινόταν δύσκολο σε μερικά σημεία. Αν το παίξω σε Death March θα το κάνω με light armor γιατί το να αποφεύγεις επιθέσεις και να έχεις πάντα αρκετό stamina είναι πολύ σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2 ήταν γενικά πιο δύσκολο. Πολλές φορές και άδικο. Στο πρώτο "contract" αν θυμάμαι καλά αντιμετωπίζεις ένα τέρας με πλοκάμια στην λίμνη. Ακόμα και αν του έκοβες το πρώτο πλοκάμι εκείνο συνέχιζε να σε χτυπάει με αυτό που πλέον ήταν αόρατο. Το W3 στο 3ο επίπεδο δυσκολευόσουν μόνο σε κάποια bosses ή αν έκανες κάποια βλακεία αλλά χωρίς quen εμένα μου φαινόταν δύσκολο σε μερικά σημεία. Αν το παίξω σε Death March θα το κάνω με light armor γιατί το να αποφεύγεις επιθέσεις και να έχεις πάντα αρκετό stamina είναι πολύ σημαντικό.

Επίσης στο 2ο ηταν πιο immersive το όλο αίσθημα της προετοιμασίας. Και αυτό επειδή σε ανάγκαζε να βάλεις potions και oils πριν την μάχη (με ωραίο interface και animation στο τέλος)

 

Έχει και πιο παραμυθένια ατμόσφαιρα και καλύτερο στορυ (κατά τη γνώμη μου - επειδή "ξεδιπλώνεται" όσο παίζεις)

 

Καλό, χρυσό το 3ο, αλλα νομιζω σε κάποια πράγματα πήγαν "πίσω" για να έχει απήχηση σε ευρύτερο κοινό

 

Αν θες stamina τότε πηγαίνεις σε medium armor με το general skill griffin school techniques που επιταχύνει το regeneration για κάθε κομμάτι medium armor που φοράς

 

Ξέρω ακούγεται χαζό γιατί στην αρχή του παιχνιδιού σου πουλάνε το light build ως το "γρήγορο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες stamina τότε πηγαίνεις σε medium armor με το general skill griffin school techniques που επιταχύνει το regeneration για κάθε κομμάτι medium armor που φοράς

 

Ξέρω ακούγεται χαζό γιατί στην αρχή του παιχνιδιού σου πουλάνε το light build ως το "γρήγορο"

 

Έτσι ακριβώς έβγαλα το πρώτο playthrough. Θα ήθελα να δοκιμάσω και το light στο επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πως κατάφερα το φινάλε που ήθελα στο Blood and Wine. Το τελείωσα σήμερα.

 


Έγινε κάτι με την Sylvia, ο Dettlaff νεκρός (δεν τον συμπάθησα ποτέ), ο Regis μια χαρά και κατάφερα να φτιάξω την σχέση της Sylvia με την αδελφή της Anna Henrietta.
Πραγματοποιήθηκε το Happy Ending που έλεγε η Sylvia με τον Gerald.

 

Χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί είχα καλό τέλος τόσο στο κανονικό παιχνίδι όσο και στα Expansions. :)

 

Είναι από τα σπάνια παιχνίδια. Τόσο καλοφτιαγμένες οι ιστορίες. Από τα 5 καλύτερα που έχω παίξει ποτέ. Θαυμάσιο.

Επεξ/σία από Heatspreader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...