Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία, αφού η απλή λογική δε φτάνει, ψάξτε να βρείτε στατιστικές μελέτες που δείχνουν τους τζίρους του gaming και του science fiction.'H τους gamers και τους αντίστοιχους αναγνώστες σε αριθμούς. Και όταν είναι φωνάχτε με. Αλλιώς ας πούμε τίποτα πιο ουσιώδες και συγγνώμη για το derail. 

 

Προσωπικά δεν διαφωνώ και εννοείτε ακούγεται λογικό αλλα statement χωρίς proof aint fact, is someone's opinion (όπως είπε και ο Xtr), και μην ξεχνάς this is the internet ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ την μία όντως χωρίς αποδείξεις είναι απλός άποψη (we all got one), απ την άλλη δεν νομίζω ότι κανένας απ τους 2 (surfer, bigi) που ήταν υπέρ αυτής της άποψης υποστήριξε ότι λέει την απόλυτη αλήθεια η κάτι παρόμοιο. Και κάτι ακόμα δεν συμμετέχουμε σε κάποιο επιστημονικό συνέδριο αλλά σε μια συζήτηση σε φορουμ στο internet, chill your tits 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματισα την goty και θα το ξαναρχισω στο plus. Το achievement death match μετραει κανονικα? Στο παιχνιδι εχω κανει τα παντα εκτος απο το gwent οπου δεν μπορω να βρω ολες τις καρτες και το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να τις ψαξω, ειχα την εντυπωση οτι εχω παιξει σχεδον με ολους τους διαθεσιμους, ενω εχω παντα υποψιν οτι μπορει να υπαρχει καποιο bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματισα την goty και θα το ξαναρχισω στο plus. Το achievement death match μετραει κανονικα? Στο παιχνιδι εχω κανει τα παντα εκτος απο το gwent οπου δεν μπορω να βρω ολες τις καρτες και το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να τις ψαξω, ειχα την εντυπωση οτι εχω παιξει σχεδον με ολους τους διαθεσιμους, ενω εχω παντα υποψιν οτι μπορει να υπαρχει καποιο bug.

Δεν υπαρχει bug.απλα μπορει να εχεις χασει μερικες καρτες που βρίσκονται μεσα σε quests.μπορεις αργοτερα φυσικα να τις βρεις στη Toussaint αν "σκαψεις λιγο το χωμα"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματισα την goty και θα το ξαναρχισω στο plus. Το achievement death match μετραει κανονικα? Στο παιχνιδι εχω κανει τα παντα εκτος απο το gwent οπου δεν μπορω να βρω ολες τις καρτες και το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να τις ψαξω, ειχα την εντυπωση οτι εχω παιξει σχεδον με ολους τους διαθεσιμους, ενω εχω παντα υποψιν οτι μπορει να υπαρχει καποιο bug.

Δεν υπαρχει bug.απλα μπορει να εχεις χασει μερικες καρτες που βρίσκονται μεσα σε quests.μπορεις αργοτερα φυσικα να τις βρεις στη Toussaint αν "σκαψεις λιγο το χωμα"..

Σίγουρα;

Κάπου είχα διαβάσει πως δεν υπάρχει πλέον ένας χαρακτήρας ο οποίους σου δίνει μια συγκεκριμένη κάρτα αν το τερματίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματισα την goty και θα το ξαναρχισω στο plus. Το achievement death match μετραει κανονικα? Στο παιχνιδι εχω κανει τα παντα εκτος απο το gwent οπου δεν μπορω να βρω ολες τις καρτες και το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να τις ψαξω, ειχα την εντυπωση οτι εχω παιξει σχεδον με ολους τους διαθεσιμους, ενω εχω παντα υποψιν οτι μπορει να υπαρχει καποιο bug.

 

Kαι 'γω στο ΝG+ κατάφερα να βρώ όλες τις κάρτες, (και αυτό γιατι διάβασα walkthrough).
 

Υπάρχει κάποιος merchant που πρέπει να ελευθερώσεις/σώσεις για να σου δώσει. Και δεν ειναι αποστολή που υπάρχει γραμμένη στο journal.

 
Στο NG+ μόνο με τα main, και secondary quests, τον τερματίζεις τον Geralt στο Level 100. 
Οπότε αν δεν κοιτάς να κάνεις τα ερωτηματικά στον χάρτη μπορεί και να την χάσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει bug.απλα μπορει να εχεις χασει μερικες καρτες που βρίσκονται μεσα σε quests.μπορεις αργοτερα φυσικα να τις βρεις στη Toussaint αν "σκαψεις λιγο το χωμα"..

Στη Toussaint αγορασα καποιες καρτες που μου λειπανε αλλα δεν μπορω να δω πουθενα ποιες λειπουνε. Πιθανον να ειναι καποιος χαρακτηρας απο τη velen land που να μην τον εχω βρει η να εμφανιζεται μετα απο καποιο quest, ομως και παλι μου φενεται αρκετα δυσκολο αυτο, γιατι εχω κανει τα παντα και εχω παιξει με ολους

 

Σίγουρα;

Κάπου είχα διαβάσει πως δεν υπάρχει πλέον ένας χαρακτήρας ο οποίους σου δίνει μια συγκεκριμένη κάρτα αν το τερματίσεις.

 

 

 

Kαι 'γω στο ΝG+ κατάφερα να βρώ όλες τις κάρτες, (και αυτό γιατι διάβασα walkthrough).
 

Υπάρχει κάποιος merchant που πρέπει να ελευθερώσεις/σώσεις για να σου δώσει. Και δεν ειναι αποστολή που υπάρχει γραμμένη στο journal.

 
Στο NG+ μόνο με τα main, και secondary quests, τον τερματίζεις τον Geralt στο Level 100. 
Οπότε αν δεν κοιτάς να κάνεις τα ερωτηματικά στον χάρτη μπορεί και να την χάσεις.

 

Την ειδα την αποστολη που λες, θυμαμαι οτι τον ελευθερωσα αλλα μαλλον δεν επαιξα αμεσως gwent μαζι του και ετσι μπορει να εχασα την καρτα. Το θεμα ειναι οτι το achievement gwent collect all cards ειναι ακομη ενεργο, που σημαινει οτι δεν εχασα καποια καρτα που την παιρνεις μονο σε ενα συγκεκριμενο quest. Αν εχεις λινκ απο κει που πηρες βοηθεια για το gwent ποσταρε το, διαφορετικα θα το ψαξω απο την αρχη στο ng+ το οποιο θα το ξεκινησω ουτως σι αλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκέφτεσαι να παίξεις +NG τότε πάρτο σιγά-σιγά, και απλά κερδιζε ή αγόραζε από κάθε merchant/innkeeper που συναντάς, και απο κάθε ατομο που έχει κάρτες να σου δώσει, τις κάρτες του.

(πάντα όταν συναντούσα merchant/innkeeper, πριν αγοράζω ή ρωτησω οτιδήποτε άλλο, του επαιρνα τις κάρτες, έτσι ώστε να μην το ξεχάσω μετά)

Συν τον merchant που είπα, που βρίσκεται σε ερωτηματικό.

Έτσι δεν πρόκειτε να χάσεις καμια. 

 

Αν δεις οτι το τελειώνεις το παιχνίδι και σου λείπουν κάρτες, με ένα απλό Googlαρισμα για τα Gwent locations, βλέπεις που βρίσκονται όλες, και τσεκαρεις. (δεν θυμάμαι που ακριβώς το ειχα δει, αλλα υπάρχουν πολλα Links γι'αυτό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το ολοκλήρωσα χωρίς να ασχοληθώ με Gwent, έχασα πολλά;

 

Έχασες την εμπειρία του Gwent.

 

Για να μάθεις αν έχασες πολύ/λίγο/καθόλου, πρέπει να παίξεις Gwent και να δείς αν σου αρέσει πολύ/λίγο/καθόλου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετο καιρο ειπα να ασχοληθω ξανα με το συγκεκριμενο game μιας και δε μπορω να το αποχωριστω απ' τον ssd.

Οσα games και αν παιζω και παιζω πολλα ακομα και αυτα με τα πιο αψογα γραφικα, αυτο θα ειναι το μοναδικο που θα μου κοβει τη ροη να συνεχιζω να παιζω και θα σταματαω καθε λιγο για να χαζευω απλα τα τοπια, τη βροχη και τα δαση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετο καιρο ειπα να ασχοληθω ξανα με το συγκεκριμενο game μιας και δε μπορω να το αποχωριστω απ' τον ssd.

Οσα games και αν παιζω και παιζω πολλα ακομα και αυτα με τα πιο αψογα γραφικα, αυτο θα ειναι το μοναδικο που θα μου κοβει τη ροη να συνεχιζω να παιζω και θα σταματαω καθε λιγο για να χαζευω απλα τα τοπια, τη βροχη και τα δαση. 

 

Μάλλον θα τα ξέρεις ήδη, αλλά σε περίπτωση που δεν, μπορείς να ομορφύνεις ακόμα περισσότερο το παιχνίδι http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021/?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον θα τα ξέρεις ήδη, αλλά σε περίπτωση που δεν, μπορείς να ομορφύνεις ακόμα περισσότερο το παιχνίδι http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021/?

Πολυ καλη δουλεια! Θα παρει φωτια η 1070!  :-D

 

edit: ερωτηση, το αρχειο που λεει πως πρεπει να φτιαξεις το mod.settings πρεπει να το φτιαξω ως απλο text file ή ως αρχειο παραμετρων? 

 

Επισης καποιες φορες οταν παταω play στο gog μου πεταει ενα pop up πως φορτωνει τα mods αλλα καποιες φορες δεν εμφανιζετε το παραθυρο ομως δειχνουν ενεργα παρολα αυτα, ειναι νορμαλ αυτο?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...