Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε οκ νομιζα οτι ειχατε και τιποτα αλλο απο GoG οχι μονο το Witcher :P

Προσωπικα εχω περισσοτερα παιχνιδια εκει πλεον.

Οσο για τα witcher... τιποτα λιγοτερο απο collector's :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως το λέω εδώ και χρόνια κι επιμένω. Με το 3ο οι πολωνοί σε θέμα retail συσκευασίας κονσολοποιήθηκαν και νέρωσαν το κρασί τους πάρα πολύ.Καλοί, χρυσοί, αλλά να τα λέμε κι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το λέω εδώ και χρόνια κι επιμένω. Με το 3ο οι πολωνοί σε θέμα retail συσκευασίας κονσολοποιήθηκαν και νέρωσαν το κρασί τους πάρα πολύ.Καλοί, χρυσοί, αλλά να τα λέμε κι αυτά.

Δεν θα το λεγα.

 

Για δες και την Enhanced edition σε σχεση με την αρχικη παραπανω εκδοση που ανεβασα

https://www.youtube.com/watch?v=azipdFzNofI

και μετα συγκρινε την αντιστοιχη εκδοση του Witcher 3(που οσοι εκαναν pre order απο γνωστα μαγαζια επαιρναν και steelbook δωρο)+τις εκδοσεις των 2 expansion.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rK3o41yQ49I

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω πως το ξεκινησα.

Τις πρωτες 2 ωρες  χωρις κανενα mod για να δω το βανιλια.

Τελικα κατεληξα μονο στα zoom in-out στο map και στο hd textures στο οποιο δεν ξερω καν αμα θα προσεξω τις διαφορες και αυτο για την καμερα.

Παντως και βανιλια ειναι απιστευτο.Και μακαρι να καταφερω 2ο playthrough.

Το enemy scaling λεω να το ενεργοποιησω οταν φτασω γυρω στα 17lvl τι λετε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογος τι θες, εγώ το θέλω το game "realistic" οποτε έχω ανοιχτό πάντα το enemy scaling, εάν θες το feeling του leveling τότε καλύτερο off. Το multiple pointers γιατί όχι, γουστάρεις backtracking ή απλά είσαι του fast travel?! Αλλα και πάλι το να checking συνεχεια το journal είναι βαρετό, just so u know ;) enjoy the journey!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό νομίζω μια εταιρία που χει βγάλει το GOG,να θέλει να το προμοτάρει με τον σουπερ 1 τίτλο της,και να μην μπαίνει στο steam ο κωδικός του.

---

Ε οκ νομιζα οτι ειχατε και τιποτα αλλο απο GoG οχι μονο το Witcher :P

Προσωπικα εχω περισσοτερα παιχνιδια εκει πλεον.

Οσο για τα witcher... τιποτα λιγοτερο απο collector's :D

και γω όλα τα witcher και ένα σορό άλλα games έχω στο GOG.Αλλά όχι περισσότερα από το steam.

 

Ο λόγος που το πήρα πριν κάνα μήνα στο steam (με την ίδια προσφορά) ήταν η έλλειψη cloud saving του gog,κάτι που με είχε κάνει να χάσω όλο το progress ,με το φορματ, που είχα κάνει,και μετά πολύ απλά βαριόμουν να ξεκινήσω ξανά.

Κάτι που έφερε το GOG τώρα,εξού και το sale αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογος τι θες, εγώ το θέλω το game "realistic" οποτε έχω ανοιχτό πάντα το enemy scaling, εάν θες το feeling του leveling τότε καλύτερο off. Το multiple pointers γιατί όχι, γουστάρεις backtracking ή απλά είσαι του fast travel?! Αλλα και πάλι το να checking συνεχεια το journal είναι βαρετό, just so u know ;) enjoy the journey!

 

Είμαι αρχη ακομα οποτε απλα γουσταρω να βολταρω πολυ. Μαλλον αργοτερα θα το βαλω.

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε επιτέλους το τελευταίο βιβλίο της Witcher Saga, The Lady of the Lake, στα αγγλικά, και παρόλο που το έχω διαβάσει σε σχετικά καλή fanmade μετάφραση άλλες δύο φορές το ξαναξεκίνησα. Πέρα από την εμφανή βελτίωση στη γλώσσα, κοντεύουν να με πάρουν τα ζουμιά από τη συγκίνηση. Έφτασα στο σημείο να αφήσω το διάβασμα και να ξαναβάλω το launch trailer με το Oats in the Water να παίζει από πίσω.

 

Σνιφ. Λυγμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα ομως αν δεν κανω λαθος μονο το πρωτο βιβλιο εχει μεταφραστει και κυκλοφορει κανονικα.

 

και το δεύτερο, το σπαθι του πρεπρωμένου, εχει κυκλοφορήσει στα ελληνικά τον περασμένο Οκτώβριο

 

απο εκει και πέρα στα επομενα ξεκινάει η κεντρικη μυθολογία του Γητευτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο η αληθεια ειναι οτι δεν το γνωριζα αλλα και παλι ειναι πολλα τα βιβλια που δεν εχουν μεταφραστει.

 

Προσωπικα γιαυτο το λογο και δεν εχω αρχισει και το πρωτο βιβλιο γιατι δεν θα μπορω μετα να το συνεχισω.

 

Παντως μολις πεσει η τιμη του εν λογω βιβλιου θα το τιμησω και αυτο για συλλογη

https://www.skroutz.gr/books/10800628.%CE%A4%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%B1%CE%B8%CE%AF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B5%CF%80%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.html?keyphrase=%CE%A4%CE%BF+%CF%83%CF%80%CE%B1%CE%B8%CE%AF+%CF%84%CE%BF%CF%85+%CF%80%CE%B5%CF%80%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85


Βλεπω το πηγανε και σε comic μερια

http://www.public.gr/product/comics/foreign-comics-and-manga/manga/the-witcher-volume-3:-curse-of-crows/prod8540869pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα δύο πρώτα, Η Τελευταία Ευχή και Το Σπαθι του Πεπρωμένου, δεν πειράζει, γιατι ειναι σειρές ανεξάρτητων διηγημάτων, δεν περιλαμβάνουν την κεντρικη μυθολογία, ουσιαστικά αποτελούν μια εισαγωγή σε αυτήν καθώς και μια πρώτη γνωριμία με τον Γκέραλτ με τον κόσμο του Witcher, Γητευτή οπως αναφέρεται στην ελληνική μετάφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 20 ευρω το βιβλιο μαγκες δεν μαμησε κανεις. Προτεινω οποιος γνωριζει αγγλικη γλωσσα επιπεδου advance/proficiency να τα αγορασει απο amazon με 7,50 € το καθενα,Εγω εχω τα πρωτα 6 στα αγγλικα και συντομα θα παρω και το 7ο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 20 ευρω το βιβλιο μαγκες δεν μαμησε κανεις. Προτεινω οποιος γνωριζει αγγλικη γλωσσα επιπεδου advance/proficiency να τα αγορασει απο amazon με 7,50 € το καθενα,Εγω εχω τα πρωτα 6 στα αγγλικα και συντομα θα παρω και το 7ο

Κατι που στην ΕΛλαδα ειδικα το εχουν ολοι με το proficiency ε?....

 

Επισης προφανως και οποιος εχει τρελα με τον κοσμο του witcher και θελει να διαβασει και τα βιβλια το χρηματικο ποσο δεν ειναι προβλημα. Ισα ισα που ειναι και λογικη τιμη για τον αριθμο των σελιδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον ειπα αγγλικα επιπεδου advance proficiency,δεν σημαινει οτι πρεπει να χεις το χαρτι για να τα διαβασεις.

 

Δευτερον,οποιος ειναι μεγαλος fan του Witcher,σημαινει οτι κατα πασα πιθανοτητα ξερει καλυτερα αγγλικα απτον μεσο ελληνα

 

και τριτον,ισως να προτιμαει να τα διαβασει τα βιβλια στα αγγλικα και ας χασει καποια λεπτομερεια παρα να περιμενει εις τον αιωνα τον απαντα για τις ελληνικες μεταφρασεις και ισως να μην θελει να δωσει 2 φορες και πανω τα λεφτα μιας και αυτην την περιοδο δεν τρεχουν απτα μπατζακια μας

 

Ετσι μια σκεψη ρε παιδι μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...