Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλο story/διαλογοι/quest και απολυτη ελευθερια μαζι δυστυχως δεν γινεται αρα ας ακολουθησουν την φορμουλα που ειχαν μεχρι τωρα(τουλαχιστον αυτο ελπιζω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θσ πω τον πόνο μου. Μου εχει λείψει το witcher 3 και το gaming . Λογω υποχρεώσεων δεν εχω χρονο να παίξω απο τον Σεπτέμβριο. Είμαι από τους "τυχερούς" που ακόμα δεν έχω παίξει κανένα DLC. Στο πρώτο μόνο είχα 140 ώρες. SOON GERALT OF RIVIA , SOON! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον την Παρασκευή το ξεκιναω για πρωτη φορα. Περιμενα 2 χρονια για να πω οτι εχω το χρονο και την ανεση για να το παιξω. Εχω την εξης απορια να το παιξω βανίλια η να βαλω μοντ? Να πω οτι απιθανο να παιξω 2ο playthrough οποτε ισως καποια μοντ οχι για καλυτερα γραφικα αλλα για ευκολιες στο χειρισμό στο inventory κτλπ. Ευχαριστώ. το 1ο και το 2ο τα λατρεψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως vanilla το παιξα και δεν ενιωσα οτι κατι ελειπε και ηθελα mod.

Εαν ηταν για 2ο play θα εβαζα mod για fast travel μονο.Στο 1ο δε νομιζω οτι ειναι τοσο αναγκαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα βαλεις 2 mods

 

-Ενα το All Quest Objectives on Map που πραγματικα ειναι must για μενα και επρεπε να υπηρχε εξ'αρχης κατα την αποψη μου στο παιχνιδι

 

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/943/?

 

-Το HD Reworked project που αντικειμενικα βελτιωνει καποια πολυ μετρια textures ingame.

 

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021/?

 

Επισης συνιστω το fast travel from anywhere αν σου φανει εκνευριστικο να πρεπει να πηγαινεις σε signposts για να μεταφερθεις http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/324/?

 

Προσωπικα χρησιμοποιω παντα και το Auto Apply Oils οπου αν εχω oil εναντια σε συγκεκριμενο εχθρο το βαζει αυτοματα χωρις να πρεπει να πηγαινω στο menu  http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/625/?

 

Απο κει και περα,τα αλλα mods ειναι ολα θεμα γουστου και αισθητικης πιστευω.Ακομα και τα παραπανω δεν ειναι απολυτως απαραιτητα,απλα διευκολυνουν αρκετα 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα θα βαλεις 2 mods

 

-Ενα το All Quest Objectives on Map που πραγματικα ειναι must για μενα και επρεπε να υπηρχε εξ'αρχης κατα την αποψη μου στο παιχνιδι

 

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/943/?

 

-Το HD Reworked project που αντικειμενικα βελτιωνει καποια πολυ μετρια textures ingame.

 

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021/?

 

Επισης συνιστω το fast travel from anywhere αν σου φανει εκνευριστικο να πρεπει να πηγαινεις σε signposts για να μεταφερθεις http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/324/?

 

Προσωπικα χρησιμοποιω παντα και το Auto Apply Oils οπου αν εχω oil εναντια σε συγκεκριμενο εχθρο το βαζει αυτοματα χωρις να πρεπει να πηγαινω στο menu  http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/625/?

 

Απο κει και περα,τα αλλα mods ειναι ολα θεμα γουστου και αισθητικης πιστευω.Ακομα και τα παραπανω δεν ειναι απολυτως απαραιτητα,απλα διευκολυνουν αρκετα

 

Συμφωνώ σε όλα με τον Alastor, πλην του fast travel. Όχι γιατί έχει άδικο ότι είναι χρήσιμο, αλλά γιατί υπάρχει κίνδυνος για game breaking άμα κάνεις fast travel στην μέση ενός quest. Καλύτερα απέφυγε το για πρώτο playthrough

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον την Παρασκευή το ξεκιναω για πρωτη φορα. Περιμενα 2 χρονια για να πω οτι εχω το χρονο και την ανεση για να το παιξω. Εχω την εξης απορια να το παιξω βανίλια η να βαλω μοντ? Να πω οτι απιθανο να παιξω 2ο playthrough οποτε ισως καποια μοντ οχι για καλυτερα γραφικα αλλα για ευκολιες στο χειρισμό στο inventory κτλπ. Ευχαριστώ. το 1ο και το 2ο τα λατρεψα

 

Μust have Mods για μένα.
 
1. Mod για unlimited βάρος στο inventory.
 
2. Immersive Camera Mod. Για τοποθέτηση της απόστασης της καμερας, εκει που σε βολεύει. Κοντά ή μακρυά από τον χαρακτήρα.
 
 
.......αλλα στο δευτερο playthrough NG+ που έκανα... εβαλα καμια 25αρια και βάλε mods.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδες.Το fast travel δε θα το βαλω.Γουσταρω να βολταρω με τον γεραλδιο.

Θα βαλω καποια αλλα που προταθηκαν αλλα πχ αυτο για το unlimited βαρος θα διευκοληνει πολυ το παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γλιτώνει από βαρετές και χρονοβόρες διαδικασίες (παράτα την αποστολή στη μέση - βρες έμπορο με φράγκα - ξεφόρτωσε - συνέχισε). Ειδικά για second playthrough είναι must σε συνδυασμό και με αυτό: http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/315/?

Για να είμαι ειλικρινής πάντως για πρώτη φορά που το παίζεις, εγώ στη θέση σου μόνο το HD Reworked project θα έβαζα και το preset του k-putt's από sweet fx. Τα άλλα άστα για την δεύτερη για να έχεις και ένα εξτρα κίνητρο να το ξαναπαίξεις (όχι πως από μόνο του το παιχνίδι δεν σου δίνει, αλλά όπως και να το κάνουμε σου ανεβάζει το hype).

Ναι είδα που λες ότι μάλλον δεν θα το παίξεις δεύτερη φορά αλλά κάτι μου λέει ότι θα αλλάξεις γνώμη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plz σταματήστε να προτείνεται στον κόσμο να μην βάλει mods στο πρώτο του run επειδή εσείς τρώτε κόλλημα, δηλαδή το zoom στο map και τα multiple map pointers ποιος ο λόγος να μην τα βάλει κάποιος?! Υποτίθεται κανεις το πρώτο σου run όταν δεν υπάρχουν mods, απλά στο δεύτερο playthrough ξες ακριβώς τι χρειάζεσαι από mods αλλα κάποια όπως τα δυο που ανέφερα είναι standard στα περισσότερα games.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνθρωπε τι λες; Εγώ λέω απλά τη γνώμη μου, δεν επιβάλω σε κανέναν να κάνει τίποτα. Τη θεωρείς λάθος; Δικαιωμά σου, πες το, καμία αντίρρηση (εντελώς πληροφοριακά, δεν έχω κανένα κόλλημα, ανοιχτόμυαλος άνθρωπος θεωρώ ότι είμαι). Μην μου λες όμως να σταματήσω να λέω τη δική μου επειδή εσύ διαφωνείς. Συγκεκριμένα πάνω σε αυτό που λες, αυτό που θεωρείς standard και δεδομένο στα περισσότερα games, προφανώς δεν το θεώρησαν έτσι οι δημιουργοί του Witcher, που σίγουρα όλοι μας εκτιμούμε. Ίσως κάτι παραπάνω να ξέρουν, δεν νομίζεις; Τες πα επειδή σίγουρα εχθρός του καλού είναι το καλύτερο (αν και το τι θεωρεί κανείς καλύτερο είναι υποκειμενικό), όποιος γουστάρει να ασχοληθεί περαιτέρω, ας διαβάσει τις περιγραφές των mods και ας αποφασίσει ανάλογα. Στην τελική να προτείνω και έναν χρυσό συμβιβασμό; Ας αρχίσει κάποιος το παιχνίδι vanilla να δει πως είναι και μετά από λίγο ας ξεκινήσει να δοκιμάζει τα mods που τον ενδιαφέρουν. Έχοντας ασφαλές δείγμα σύγκρισης, θα μπορει να κρίνει ποια του κάνουν και ποια όχι, ούτως ή άλλως είναι εύκολη η προσθαφαίρεση των περισσότερων mods. Όλα αυτά προφανώς, είναι προαιρετικά για όποιον γουστάρει και έχει χρόνο και διάθεση να ασχοληθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνθρωπε τι λες; Εγώ λέω απλά τη γνώμη μου, δεν επιβάλω σε κανέναν να κάνει τίποτα. Τη θεωρείς λάθος; Δικαιωμά σου, πες το, καμία αντίρρηση (εντελώς πληροφοριακά, δεν έχω κανένα κόλλημα, ανοιχτόμυαλος άνθρωπος θεωρώ ότι είμαι). Μην μου λες όμως να σταματήσω να λέω τη δική μου επειδή εσύ διαφωνείς. Συγκεκριμένα πάνω σε αυτό που λες, αυτό που θεωρείς standard και δεδομένο στα περισσότερα games, προφανώς δεν το θεώρησαν έτσι οι δημιουργοί του Witcher, που σίγουρα όλοι μας εκτιμούμε. Ίσως κάτι παραπάνω να ξέρουν, δεν νομίζεις; Τες πα επειδή σίγουρα εχθρός του καλού είναι το καλύτερο (αν και το τι θεωρεί κανείς καλύτερο είναι υποκειμενικό), όποιος γουστάρει να ασχοληθεί περαιτέρω, ας διαβάσει τις περιγραφές των mods και ας αποφασίσει ανάλογα. Στην τελική να προτείνω και έναν χρυσό συμβιβασμό; Ας αρχίσει κάποιος το παιχνίδι vanilla να δει πως είναι και μετά από λίγο ας ξεκινήσει να δοκιμάζει τα mods που τον ενδιαφέρουν. Έχοντας ασφαλές δείγμα σύγκρισης, θα μπορει να κρίνει ποια του κάνουν και ποια όχι, ούτως ή άλλως είναι εύκολη η προσθαφαίρεση των περισσότερων mods. Όλα αυτά προφανώς, είναι προαιρετικά για όποιον γουστάρει και έχει χρόνο και διάθεση να ασχοληθεί.

 

Είπα εγώ κάτι τέτοιο?! Είπα σταματήστε να "προτείνεται" και δεν απευθυνόμουν προσωπικά σε σένα απλά ήσουν η αφορμή μιας και έχει ειπωθεί αρκετές φορες. Το τι κανεις εσύ δικαίωμα σου εννοείτε αλλα το σχόλια τύπου "Ίσως κάτι παραπάνω να ξέρουν, δεν νομίζεις;" είναι τελείως άστοχα. Για πες μου ένα λόγο που δεν υπάρχουν στο game το zoom και multiple pointers? Λες να θέλουν οι devs να μας κουράσουν η απλά δεν προλάβανε να implement αυτά τα standard features?! Δηλαδή εγώ κάθε φορα που θέλω να δω τον χάρτη θα κάνω διαδρομές μέχρι να βρω αυτό που θέλω, η κάθε φορα θα ανοίγω το journal και θα πατάω ένα ένα τα quests ώστε να δω που είναι το καθένα ώστε μην σακατευθώ στο backtracking?! Come on dude....anyways moving on ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η συζήτηση για τα mods πολύ καλή. Εγώ ούτε πρώτο run δεν παίζει να έβγαζα.. ήμουν έτοιμος να το παρατήσω γιατί είναι πολύ μεγάλο παιχνίδι για τα γούστα μου. Λίγο το auto loot, λίγο το view all quests, λίγο κάμερες και γραφικά, ψήθηκα να το ξαναπιάσω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...