Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο δικαιολογιες δοξα το Θεο στο pc ειμαστε πρωτοι. Και με το Uncharted περυσι τα ιδια''ελα μωρε τωρα 30fps'',σιγα το ενα σιγα το αλλο.

 

Επισης το εχω το Witcher 3 στο pc αγαπητε(και με ψιλο παρομοιο συστημα με το δικο σου)και βλεπω ταυτοχρονα τις διαφορες,δεν αναμεταδιδω οτι γραφεται δεξια και αριστερα.

 

Οχι σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι το Witcher 3 ειναι ασχημο παιχνιδι,ειναι αψογο στο συνολο του οπως εχει αναφερθει απειρες φορες(και εννοειται οτι σε αρκετα πραγματα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει μεχρι σημερα) αλλα και λιγη αντικειμενικοτητα τουλαχιστον στον τομεα των γραφικων δεν βλαπτει.

 

 

Tα 500,000 πολυγωνα τα μετρησες ? 

 

To Horizon ειναι καλο για ps4 αλλα μεχρι εκει.....και δυστυχως η παραπανησια δυναμη του PS4 PRO ξοδευεται κατα βαση στην μεγαλυρη αναλυση. 

post-252177-0-75065500-1488373129_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tα 500,000 πολυγωνα τα μετρησες ? 

 

To Horizon ειναι καλο για ps4 αλλα μεχρι εκει.....και δυστυχως η παραπανησια δυναμη του PS4 PRO ξοδευεται κατα βαση στην μεγαλυρη αναλυση. 

Το εχεις παιξει το παιχνιδι ή να το εχεις δει σε καποιο γνωστο ή μονο απο φωτογραφιες στο internet κανεις την συγκριση.

 

Γιατι θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και μαλιστα χοντρα τουλαχιστον στον τομεα των γραφικων που αναφερθηκε.

Επισης γελαω με την κουβεντα αυτη λες και δεν ειναι console ports τα παιχνιδια που παιζουμε στο pc...

καλο για ps4 αλλα μεχρι εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχεις παιξει το παιχνιδι ή να το εχεις δει σε καποιο γνωστο ή μονο απο φωτογραφιες στο internet κανεις την συγκριση.

 

Γιατι θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και μαλιστα χοντρα τουλαχιστον στον τομεα των γραφικων που αναφερθηκε.

Επισης γελαω με την κουβεντα αυτη λες και δεν ειναι console ports τα παιχνιδια που παιζουμε στο pc...

 

Το ΝΕΡΟ στο Horizon ειναι σαν να μην υπαρχει...στο Witcher 3 εχεις water tessel και water physics...

 

Που θελω να καταληξω, οτι στο Horizon λογω της αδυναμιας του PS4 εχει γινει συμβιβασμος σε πολλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True τα 30fps είναι μεγάλο θέμα και ίσως άμα το Horizon έτρεχε στα 60fps να είχε σάπια graphs για να μπορεί να τα διατηρηση η κονσόλα, παρόλα αυτά από τα screens που έχω δει έχει ανώτερο φωτισμό, foliage και γενικά τα graphs είναι άψογα. Anyways πιο το νόημα σύγκρισης αναμεταξύ τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True τα 30fps είναι μεγάλο θέμα και ίσως άμα το Horizon έτρεχε στα 60fps να είχε σάπια graphs για να μπορεί να τα διατηρηση η κονσόλα, παρόλα αυτά από τα screens που έχω δει έχει ανώτερο φωτισμό, foliage και γενικά τα graphs είναι άψογα. Anyways πιο το νόημα σύγκρισης αναμεταξύ τους?

Το Horizon εγω το ανεφερα καθαρα σαν αποψη του οτι δεν χρειαζονται πολλα mods για να απολαυσεις αυτο που εχει να προσφερει το Witcher 3 οπτικα και οτι οσα mods και να βαλει καποιος παλι υπαρχουν αλλα παιχνιδια που δειχνουν καλυτερα(χωρις να σημαινει οτι ειναι και καλυτερα φυσικα).

Το ΝΕΡΟ στο Horizon ειναι σαν να μην υπαρχει

 

Τρομερο αρνητικο αυτο,μου κανει εντυπωση πως και δεν το βαζουν στα μεγαλα αρνητικα του παιχνιδιου....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αμα του βαλεις βαρυ SweetFX και 7-8 mods δεν το λες σε καμια περιπτωση ελαφρυ

Xtrmsnpr στο VEP εχω βαλει την 4η επιλογη ingame(νομιζω VEP Basegame καπως ετσι) και εχω τικαρει τα Vibrance HDR Tonemap Curves Blooms Technicolor

και; είναι σκοτεινό το βράδυ και στα μπουντρούμια ή όλα οκ?

βαρέθηκα να το βάλω χτες..όχι πως είναι καμία τρελή δουλειά για να γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True τα 30fps είναι μεγάλο θέμα και ίσως άμα το Horizon έτρεχε στα 60fps να είχε σάπια graphs για να μπορεί να τα διατηρηση η κονσόλα, παρόλα αυτά από τα screens που έχω δει έχει ανώτερο φωτισμό, foliage και γενικά τα graphs είναι άψογα. Anyways πιο το νόημα σύγκρισης αναμεταξύ τους?

 

γιατι ανώτερο φωτισμο; διαφορετικο τονο φωτισμου έχει. οπως και το αυθεντικο Witcher 3 απο την έκδοση του Super Turbo Lighting 3 που το κάνει να φαινεται πιο ρεαλιστικο τοσο απο το απλο Witcher 3 οσο και από το Horizon. Επισης foliage; θα αστειεύεσαι, ουτε καν, ακομή και το Skyrim απο το 2011 με mods ειναι ισάξιο ή καλύτερο στο foliage. Tωρα μη μου δειξεις τροπικα φυτα, το Skyrim δεν εχει ουτε το Witcher. Προσπαθησα να βρω παρομοιο foliage. Aπο εκει και πέρα καθε παιχνιδι εχει και δικο του art direction, δεν ειναι μονο θεμα γραφικών.

 

επισης προσεξε εδώ ποσο ομοιος φαινεται ο φωτισμος και το αριστερο δεντρο στο Horizon μοιαζει πολύ τα πανω δεξια στο Skyrim

 

 

 

9DCAjhQ.pnghorizonzerodawn_20170x9u2q.png

vHIYZS0.png

 

 

 

Fulgore θα σέβεσαι :-D

 

 

με μουντο καιρο

GzEhIAf.jpg

 

 

και τελος το frame rate ειναι πολύ σημαντικό καθως videogames παιζουμε, δεν ειναι κινηματογράφος ή φωτογραφια. Ειναι τελείως παραλογο να λες πως ενα παιχνιδι που τρέχει μολις 30fps ειναι ανωτερο τεχνικά απο αλλα με παρομοια ή καλύτερα γραφικά που τρέχουν 60 και 120 fps. Επειδή στις κονσολες εχει απαξιωθει τελειως το framerate της προκοπής δεν σημαινει πως δεν ειναι πολυ σημαντικο στην τελική εμπειρια. Aυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τελος το frame rate ειναι πολύ σημαντικό καθως videogames παιζουμε, δεν ειναι κινηματογράφος ή φωτογραφια. Ειναι τελείως παραλογο να λες πως ενα παιχνιδι που τρέχει μολις 30fps ειναι ανωτερο τεχνικά απο αλλα με παρομοια ή καλύτερα γραφικά που τρέχουν 60 και 120 fps. Επειδή στις κονσολες εχει απαξιωθει τελειως το framerate της προκοπής δεν σημαινει πως δεν ειναι πολυ σημαντικο στην τελική εμπειρια. Aυτά.

Δεν θυμαμαι να ειπα εγω ή καποιος αλλος(που ειναι στα καλα του)οτι 30>60fps.

Ειπα οτι επειδη τα δυο αυτα τα παιχνιδια τα εχω διπλα διπλα, μπορω να πω με σιγουρια οτι το οπτικο αποτελεσμα (στο συνολο παντα)του Dawn ειναι καλυτερο απο αυτο του witcher,παρολο που ναι εχει καποια αδυνατα σημεια οπως τα 30fps,το νερο ή καποια facial animation).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα το έμαθα!

 

Υπάρχει ζωντανή ηχογράφηση/ βιντεοσκόπηση, διαθέσιμη στο GOG, όλου του soundtrack του Witcher 3 παιγμένη ζωντανά από τη Φιλαρμονική της Κρακοβίας!

 

https://www.gog.com/movie/video_game_show_the_witcher_3_wild_hunt_concert

 

Ναι, είναι έπος. Ορίστε και youtube.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kCWhGQ5-RkI

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το βρεις σε γνωστό πειρατικό σε λίγο κατώτερη ποιότητα

Φοβερη νοοτροπια για να επιβραβευει καποιος τον κοπο του αλλου.

Μνημονια μεχρι να μην υπαρχει ηλιος  :-(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...