Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προτείνω το Kingdom Of Amalur. Κάτι ανάμεσα σε fable, skyrim kai witcher, με γραφικά wow (world of warcraft) !

Πολύ υποτιμημένο παιχνίδι. Αριστούργημα δεν είναι με την καμία αλλά αξίζει να ασχοληθεί κάποιος λάτρης του είδους, ιδιαίτερα αν έχει ξεμείνει από RPG όλων των τύπων-ειδών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανένα δεν πρόκειται να καλύψει την τρυπα που νιώθεις! Το μοναδικό epic rpg τελευταία που παίζεται είναι το Dragon's Dogma. Το F4 είναι απίστευτα μέτριο, με 100 mods κάτι γίνετε. Εγώ είχα κρατήσει μερικά games επίτηδες που μου αρέσουν πολύ για μετά το W3 ;)

 

Πραγματικά κάθισα στον υπολογιστή εχθές και δεν είχα τι να κάνω. Έβαλα να δω Arrow μπας και ξεκολλήσω και σκεφτώ τι παιχνίδι να παίξω τώρα αλλά τζίφος.

 

Οντως δεν προκειται κανενα rpg να καλυψει το κενο του Witcher δυστυχως. 

 

Απο κει και περα,οπως ειπε και ο φιλος απο πανω συστηνω το Dragon's Dogma με τα χιλια,ειναι ενα μιγμα κλασσικου rpg με Dark Souls ας πουμε.

 

Επισης προτεινω το Dragon Age: Inquisition,ειναι η πιο αξιολογη προσπαθεια της Bioware να επανελθει στα ποιοτικα της standard μετα απο καιρο.

 

Οσο για Fallout,θα βρεις το story πολυ ρηχο και τους χαρακτηρες ξυλινους,αλλα ο κοσμος και η ατμοσφαιρα ειναι εξαιρετικη.Θα στο προτεινα σιγουρα αν γουσταρεις ενα open world post apocalyptic παιχνιδι

 

Για κατι πολυ action driven με open world και λιγα rpg στοιχεια θα σου προτεινα το Shadow of Mordor,εξαιρετικο παιχνιδι

 

Το shadow of Mordor παιχνιδάρα το είχα τελειώσει πέρσι κάποια στιγμή.

 

Για το skyrim που αναφέρεται παιδιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω ακούσει ότι είναι τεράστιο game και θέλει πολλές ώρες. Ισχύει? και το main story δηλαδή είναι έτσι?

Γιατί λόγο δουλειάς η ώρες που μπορώ να αφιερώσω είναι μετρημένες.

 

Όσο αφορά τα dragon dogma, Kingdom Of Amalur θα τα ψάξω γιατί πρώτη φορά τα ακούω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Για το skyrim που αναφέρεται παιδιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω ακούσει ότι είναι τεράστιο game και θέλει πολλές ώρες. Ισχύει? και το main story δηλαδή είναι έτσι?

Γιατί λόγο δουλειάς η ώρες που μπορώ να αφιερώσω είναι μετρημένες.

 

 

Το  Skyrim με τα side quest μπορει να χρειαστει και 400 ωρες. Κι εγω παιζω κανενα 2ωρακι το βραδυ οποτε χοντρικα υπολογισε κανενα 6μηνο. Ειναι παιχνιδαρα με απιστευτη ατμοσφαιρα και πολυ εθιστικο. Θα περασεις 6-8 μηνες ζαχαρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο μεγάλο από το W3 δεν είναι οποτε no worries. Btw Arrow?! Rly?! Ούτε καν Daredevil? Βάλε κάνα GOT να στανιαρεις ;)

 

GOT θα πέσει επανάληψη ο τελευταίος κύκλος λίγο πριν ξεκινήσει ο καινούργιος. Τα έχω δει όλα όπως καταλαβαίνεις :)

 

Το arrow υπάρχει στις διαθέσιμες σειρές μου περισσότερο γιατί το ξεκίνησα από την αρχή και δεν θέλω να το αφήσω.

 

Είμαι περισσότερο fan Flash, αν και την τελευταία σεζόν δεν την ξεκίνησα. Τα γ@@σε όλα στο τέλος της προηγούμενης σεζόν.

 

Το  Skyrim με τα side quest μπορει να χρειαστει και 400 ωρες. Κι εγω παιζω κανενα 2ωρακι το βραδυ οποτε χοντρικα υπολογισε κανενα 6μηνο. Ειναι παιχνιδαρα με απιστευτη ατμοσφαιρα και πολυ εθιστικο. Θα περασεις 6-8 μηνες ζαχαρη.

 

Το witcher με όλα τα side quest που βρήκα μπροστά μου(όπου πήγαινα έβλεπα τον πίνακα) το τελείωσα μαζί με τα expansion σε 130-150 ώρες. Οπότε θα ακούσω την συμβουλή σας και θα ξεκινήσω το skyrim. Με βλέπω να το παίζω κάνα χρόνο!! :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το witcher με όλα τα side quest που βρήκα μπροστά μου(όπου πήγαινα έβλεπα τον πίνακα) το τελείωσα μαζί με τα expansion σε 130-150 ώρες. Οπότε θα ακούσω την συμβουλή σας και θα ξεκινήσω το skyrim. Με βλέπω να το παίζω κάνα χρόνο!! :shock:

 

Κάπου τόσο είναι και το Skyrim, απλά για παράδειγμα μπορείς άνετα να κάψεις ώρες διακοσμώντας το σπίτι σου :D Άποψη μου είναι vanilla δεν παίζεται το game μετά το W3. Με το mutlimod του Πάνου μάλιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαω για την Legendary edition μαζι και με τα quest mods του Πανου.Αν το πας χαλαρα βγαινει παρα πολλες ωρες

Επεξ/σία από KNSM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περιπου 19 lvl και τελειωνω το quest του dantelion , μολις το τελειωσω ειναι καλο σημειο ωστε να αφησω λιγο τα sidequest απο velen και novigrad και να φυγω για skellige ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περιπου 19 lvl και τελειωνω το quest του dantelion , μολις το τελειωσω ειναι καλο σημειο ωστε να αφησω λιγο τα sidequest απο velen και novigrad και να φυγω για skellige ? 

 

Δυστυχώς  δεν θυμάμαι τι lvl πρέπει να φύγεις για να σε βοηθήσω. Πάντως η άποψη μου είναι για να μην βαριέσαι συνέχεια στο ίδιο μέρος να φύγεις. Εγώ το έπαιξα λίγο αλλοπρόσαλλα αν και τα έκανα όλα τα side quest και τα ? του map. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς  δεν θυμάμαι τι lvl πρέπει να φύγεις για να σε βοηθήσω. Πάντως η άποψη μου είναι για να μην βαριέσαι συνέχεια στο ίδιο μέρος να φύγεις. Εγώ το έπαιξα λίγο αλλοπρόσαλλα αν και τα έκανα όλα τα side quest και τα ? του map. 

Ναι είσαι σε καλό lvl για να πας Skellige. Αν και τα περισσότερα xp τα παίρνεις από τα main quests και ανεβαίνεις lvls γρήγορα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...