Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα :)

 

και τώρα που τελειώσα το Blood and wine τι κάνω? αυτή είναι η ερώτηση που υπάρχει μέσα στο κεφάλι μου από το Σάββατο :/

 

Καμιά πρόταση? Να παίξω το Fallout?

 

 

Κανένα δεν πρόκειται να καλύψει την τρυπα που νιώθεις! Το μοναδικό epic rpg τελευταία που παίζεται είναι το Dragon's Dogma. Το F4 είναι απίστευτα μέτριο, με 100 mods κάτι γίνετε. Εγώ είχα κρατήσει μερικά games επίτηδες που μου αρέσουν πολύ για μετά το W3 ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οντως δεν προκειται κανενα rpg να καλυψει το κενο του Witcher δυστυχως. 

 

Απο κει και περα,οπως ειπε και ο φιλος απο πανω συστηνω το Dragon's Dogma με τα χιλια,ειναι ενα μιγμα κλασσικου rpg με Dark Souls ας πουμε.

 

Επισης προτεινω το Dragon Age: Inquisition,ειναι η πιο αξιολογη προσπαθεια της Bioware να επανελθει στα ποιοτικα της standard μετα απο καιρο.

 

Οσο για Fallout,θα βρεις το story πολυ ρηχο και τους χαρακτηρες ξυλινους,αλλα ο κοσμος και η ατμοσφαιρα ειναι εξαιρετικη.Θα στο προτεινα σιγουρα αν γουσταρεις ενα open world post apocalyptic παιχνιδι

 

Για κατι πολυ action driven με open world και λιγα rpg στοιχεια θα σου προτεινα το Shadow of Mordor,εξαιρετικο παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 12 βγήκε, με τα γραφικά του τότε.

Το γράφει η wikipedia. Απλά τον Γενάρη του 16 το κάνανε πορτ στο PC.

Αν έβγαινε το 12 μαζί με το Skyrim δλδ θα είχαμε κουβεντούλα.

 

Δείτε και λίγο γραφικά:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5TWDfltu6_w

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

To 12 βγήκε, με τα γραφικά του τότε.

Το γράφει η wikipedia. Απλά τον Γενάρη του 16 το κάνανε πορτ στο PC.

Αν έβγαινε το 12 μαζί με το Skyrim δλδ θα είχαμε κουβεντούλα.

 

Δείτε και λίγο γραφικά:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5TWDfltu6_w

 

εγώ δηλαδή τί είπα;

 

 

Φιλικά πάντα αλλά αν είναι ωραίο - καλό κτλ τι σχέση έχει ότι είναι παλιό ;

ε κάποιοι δε μπορούν να κοιμηθούν το βράδυ,αν δεν έχει βγει πριν 5 λεπτά το κάθε παιχνίδι.. :P

4k παπαρούνες,κύματα και έτσι να ούμε..

Είναι πχ παλιό το dogma dragon,και δεν είναι παλιό το skyrim.. :P

 

 

 

 

αλλά τέσπα,αν θες κάτι άλλο μετά το witcher,παίξε skyrim αν δεν το χεις παίξει ήδη..και μετά dragon dogma! τα finishers που χει το παιχνίδι είναι φοβερά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, όλα τα rpg που βάζουν βουνά τέρατα θα έπρεπε να το έχουν, θυμάται κανεις το Kayran στο W2?! Φυσικά ήταν ψιλό qte but still. Σε boss fights το DD είναι το καλύτερο και έχει απίστευτα βαθύ combat και κανένα vocation (class) δεν έχει σχέση με το άλλο. Επίσης από τα λίγα games που μετά τον τερματισμό το game γίνετε καλύτερο! Στο PC έχει κατά πολύ καλύτερα graphs/textures και 60fps, οποιος το είχε παίξει στο PS3 καταλαβαίνει τρελή διαφορα. Anyways wrong topic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικα ειναι επιπεδου 5ετιας εννοειται,αλλα δεν ειναι ΤΟΣΟ παλιο για να πεις μην το παιξεις. Το Dragon's Dogma εχει απτα καλυτερα combat systems που εχω δει σε rpg,για μενα αν το dark souls γινοταν open world rpg με quests κλπ,καπως ετσι θα ταν.

 

Επισης exei το καλυτερο day/night system που χω δει σε game,χρειαζεσαι lantern για να βλεπεις στο δρομο το βραδι και τα τερατα που συναντας αλλαζουν.Καλα για τα boss fights δεν το συζητω.

 

Τελος παντων,τα υπολοιπα εχουν γραφτει στο αντιστοιχο thread 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...