Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 'χω αγοράσει και ζήτημα να 'χω παίξει 4 ώρες (ακόμα στο ΙΝΝ είμαι, στην αρχή, που πας να βρεις πληροφορίες με έναν άλλον σύντροφό σου)...

 

...Πόσο OPEN-WORLD και "DO WHAT YOU WANT" είναι το εν λόγο παιχνίδι; Δηλαδή, ξεκίνησα κι έγινα "πρεζάκιας" του Skyrim, διότι ...έχω παρατήσει την main quest και κάνω ό,τι γουστάρω, πάω όπου θέλω, διαδραστικά εμπλέκομαι όπου μου γουστάρει κτλ.
Είναι ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ αυτό το παιχνίδι, ή σε "πάει" η ιστορία όπως συνήθως γίνεται στα παιχνίδια αυτά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παρατήσει την main quest και κάνω ό,τι γουστάρω, πάω όπου θέλω, διαδραστικά εμπλέκομαι όπου μου γουστάρει κτλ.

Οχι το Witcher δεν ειναι παιχνιδι για να βγαλεις τα απωθημενα σου οπως περιγραφεις παραπανω. Και παλι καλα δηλαδη για να υπαρχει και μια ποιοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τί εννοείς "πάλι καλά" και "απωθημένα"...

Τί ΚΑΚΟ είναι, να θες να 'σαι ΑΠΟΛΥΤΑ ADVENTURER και να κάνεις ό,τι θες;;;;;; Δεν είναι καν τύπου "A.C.: Black Flag";

 

Τεσπά, ευχαριστώ για το info, δεν θα το ξανα-ξεκινήσω - θα το δώσω στον ανηψιό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τί ΚΑΚΟ είναι, να θες να 'σαι ΑΠΟΛΥΤΑ ADVENTURER και να κάνεις ό,τι θες;

 

Κανένα κακό, απλά το Skyrim σου δίνει έναν τυχαίο χαρακτήρα που είναι κι εκείνος sandbox.

 

Στα Witcher, έχεις πάντα τον Geralt, που έχει συγκεκριμένο class (Witcher :P) και συγκεκριμένο ρόλο στην ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τί εννοείς "πάλι καλά" και "απωθημένα"...

Τί ΚΑΚΟ είναι, να θες να 'σαι ΑΠΟΛΥΤΑ ADVENTURER και να κάνεις ό,τι θες;;;;;; Δεν είναι καν τύπου "A.C.: Black Flag";

 

Τεσπά, ευχαριστώ για το info, δεν θα το ξανα-ξεκινήσω - θα το δώσω στον ανηψιό μου.

Μιλαμε για παιχνιδια βασισμενα σε βιβλια,και αρα υπαρχει συγκεκριμενη ιστορια/χαρακτηρας/κακοι,οπως φυσικα το ιδιο παει και για τις πολεις. Το οτι ειναι στην open world κατηγορια αφορα στο γεγονος οτι το προηγουμενο Witcher 2 ηταν περισσοτερο γραμμικο σε σχεση με το 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το skyrim ηταν στα ορια του sandbox με open world rpg. Κατι που μετατραπηκε  εξ ολοκληρου σε sandbox ηταν αργοτερα το fallout 4

Το the witcher 3 ειχε το πιο ιδανικο balance που εχω δει  σε παιχνιδι μεταξυ γραμικοτητας και ελευθεριας .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τί εννοείς "πάλι καλά" και "απωθημένα"...

Τί ΚΑΚΟ είναι, να θες να 'σαι ΑΠΟΛΥΤΑ ADVENTURER και να κάνεις ό,τι θες;;;;;; Δεν είναι καν τύπου "A.C.: Black Flag";

 

Τεσπά, ευχαριστώ για το info, δεν θα το ξανα-ξεκινήσω - θα το δώσω στον ανηψιό μου.

Δώστου το και θα κάνεις κανα 5μηνο να τον ξαναδεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τί εννοείς "πάλι καλά" και "απωθημένα"...

Τί ΚΑΚΟ είναι, να θες να 'σαι ΑΠΟΛΥΤΑ ADVENTURER και να κάνεις ό,τι θες;;;;;; Δεν είναι καν τύπου "A.C.: Black Flag";

 

Τεσπά, ευχαριστώ για το info, δεν θα το ξανα-ξεκινήσω - θα το δώσω στον ανηψιό μου.

 

Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι ο ανιψιός αν και έχω την εντύπωση ότι είναι 7 ή 8 γιατί κάπου το είχες αναφέρει νομίζω.

 

Τα Witcher series δεν είναι και οι καταλληλότερες για τέτοιες ηλικίες. Είναι πολύ "ενήλικα" παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετος στο GTA είναι "κωμική" η βία, και το πρόβλημα εννοείτε είναι βία και όχι τα sex scenes, μην γινόμαστε αμερικανοι που έχουν μεγαλύτερο rating στο sex από βία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...