Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό που είχε συμβεί για να ακριβολογούμε είναι ότι ο geralt σε κάποια φάση είχε πάθει αμνησία και η μνήμη του έσκαγε λίγη λίγη

 

στο προηγούμενο παιχνίδι που εμφανίστηκε η triss η yen δεν υπήρχε καν και προφανώς δε τη θυμόταν, εκεί λοιπόν σκάει η triss και χώνεται και ψήνεται και ο geralt χωρίς να θυμάται τη παλιά του αγάπη

 

αυτό θεωρείται δεδομένο (επίσης να πούμε ότι η triss ήξερε για αυτούς τους 2 δεν ήταν αθώα, απλά εκμεταλλεύτηκε τη κατάσταση και επιχειρεί ο geralt να την ερωτευτεί και να κλάσει την άλλη) 

 

ερχόμαστε στο 3 που τα έχεις θυμηθεί όλα και εδώ το παιχνίδι σου δίνει την επιλογή να επιστρέψεις στη παλιά σου αγάπη και δικαιολογηθείς λέγοντας "συγγνώμη αγάπη είχα αμνησία και δε θυμόμουν που πρέπει και πού όχι να τον ακουμπήσω"  ή επηρεασμένος από τη "πρωτόγνωρη" αγάπη που ένιωσες για την άλλη όταν δε θυμόσουν πού πάνε τα 4 να συνεχίσεις με τη νέα

 

απλά σου λέω την όλη προϊστορία πώς προέκυψε η triss έτσι ξαφνικά και έγινε τρίτο πρόσωπο

 

απλά τη yen οι άλλες δεν την ενοχλούν, αλλά η triss μάλλον τη τσούζει και γιατί την ήξερε (και ίσως την βλέπει σαν κλανιά μπροστά της σαν νέα και κατώτερη μάγισσα) αλλά κυρίως γιατί εσύ ενδέχεται να τη δεις σοβαρά και αυτή θέλει να ξέρει πως με όποιον και να πηγαίνει ο καθένας σας αυτή είναι η μία και μοναδική για σένα

 

βασικά δεν είναι κακό αυτό, σου δίνει επιλογές και μάλλον το έκαναν έτσι οι δημιουργοί του παιχνιδιού γιατί η triss ήταν αρκετά σημαντικό Love interest στο 2 και θέλησαν να δώσουν και μια επιπλέον εκδοχή στο παιχνίδι από το "αναμενόμενο" που είναι η yen

 

πάντως η άποψή μου είναι ότι αν ο άλλος δεν πάθαινε αμνησία δε θα την έβλεπε τόσο σοβαρά την triss και "στον πραγματικό κόσμο του witcher" με το που ξαναθυμήθηκε μάλλον θα καταλαβαίνε ότι έκανε μαλακία και δε θα τη συνέχιζε, θα γυρνούσε στην άλλη 

 

απλά το παιχνίδι σου δίνει τη δυνατότητα να το πας προς την άλλη κατεύθυνση αν γουστάρεις και πιθανολογώ ότι το έκανε γιατί η triss άρεσε πολύ στον κόσμο από το 2, στην εδώ ιστορία είναι δευτεράτζα μπαίνει μόνο και μόνο για να παιχτεί το ρομάτζο εδώ η yennefer είναι το σημαντικό πρόσωπο

 

στο 2 όμως η yennefer δεν υπήρχε καν και για πολλούς που ήρθαν σε επαφή με το κόσμο του witcher από το 2 κι έπειτα (κι εγώ δηλαδή το ίδιο έκανα) είναι λογικό να τους άρεσε περισσότερο η triss και να ήθελαν geralt με triss παρά η yen που σκάει έτσι ξέμπαρκα και απλά σου λένε ότι αυτή είναι η γυναίκα της ζώης του και άμα σου αρέσει

 

σε αφήνουν να μη σου αρέσει, από την άλλη όμως από τη στιγμή που έσκασε όφειλαν να στήσουν το παιχνίδι με αυτή σαν την αναμενόμενη επιλογή 

θέλει μάτια λες για να δει μια τρελή μάγισσα; :P  θα έρθει στον ύπνο σου μεταμορφωμένη κουκουβάγια και μετά την έκατσες.. 

 

Θεος.. Η καλυτερη σουμα του love story που εχω διαβασει με πραγματα που δεν γνωριζα! Αψογος!

Το διλημμα ομως παραμένει! Αυτο θελει καφε και συζητηση δεν γινεται να κατασταλαξω..

 

Αυτο για την Philippa δεν το χα σκεφτει.. ισχυει.. μακρυα..

Που να δεις αργότερα υπαρχει και η sany αλλο ξεκολακι και αυτο 

 

Εσυ κυριε, οπως ηρθες φυγε.. Εδω δεν βγαζουμε ακρη με τις δυο μας φερνεις και τριτη?

 

Θα το παρατησω το παιχνιδι πριν την ωρα του μλκες.. με 'χετε καταστρεψει..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μια χαρά το σκέφτηκαν εκεί στην CDPR, ότι τίποτα δεν είναι τέλειο, κοίτα μπορείς να πας και με τις δυο αλλα θα υπάρχουν...διαπλοκές, τα υπόλοιπα είναι spoiler. Προσωπικά πάντα προτιμούσα την Triss, για το εμφανισιακό πρώτον και δεύτερον γιατί πολύ απλά η Yen είναι πιο έξυπνη από το Geralt και πολύ συχνά αυτό brings trouble hence όλα τα χρονια apart. Βασικά dude μην ακούς κανένα και follow your "heart", στο δεύτερο playthrough θα κανεις πιο συνειδητή επιλογή ;)

 

p.s. its "Shani" btw και no contest, μονο ότι Triss/Yen magically  εξαφανίζουν τα ρούχα τους φτάνει...οποιος το σκέφτηκε αυτό my congrats.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αναμενόμενο είναι η yen πάντως, την άλλη την έβαλαν για τους fan της triss από το 2, τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα έτσι είναι γιατί κι εγώ στην αρχή πριν δω αναλυτικά τη yen γούσταρα την triss λόγω του  2 

 

η άλλη μου σκάσε ουρανοκατέβατη, ενώ την triss σαν χαρακτήρα την είχα συμπαθήσει από το προηγούμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλκες ενα βασικο ειναι οτι ακομα δεν εχω ζησει την Yen γι'αυτο μου χει καλογυαλισει η Triss.. Και το θεμα ειναι οτι πρεπει να παρω αποφαση για την Triss πριν καν ζησω την Yen ωστε να εχω αποψη.. Δηλαδη με βαζουν στο τρυπακι να ακολουθησω την μοναδικη μου αγαπη εξαιτιας της κωλαρας της που μας πετανε στο Intro ετσι απλοχερα μεσ'τα μουτρα.. και να απορριψω την μικρη χωρις να ξερω τιποτα για την αλλη μιας και δεν εχω παιξει τα προηγουμενα Witcher..

Ελεος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάνεις αρκετούς διαλογους και μερικά precious moments άμα δεν είσαι με Yen, το τέλος clain indeed ένα video είναι το βλέπεις yt όπως είπες, αλλα το real ending είναι στο τέλος B&W ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε οπως καταλαβαινεις φιλε Skrillex μετα το πολυ ωραιο post του logistouli για το ερωτικο σου background (που η αληθεια ειναι οτι θα επρεπε να στο ειχαμε αναφερει νωριτερα) η θεωρια σου ειναι ακομα πιο κοντα στην πραγματικοτητα. Γιατι ναι μεν σε θελει η Triss και δεν θα σου κανει κουτσουκελα αλλα απο την αλλη εκμεταλευτηκε την αμνησια σου προς οφελος της.

 

 

Μλκες ενα βασικο ειναι οτι ακομα δεν εχω ζησει την Yen γι'αυτο μου χει καλογυαλισει η Triss.. Και το θεμα ειναι οτι πρεπει να παρω αποφαση για την Triss πριν καν ζησω την Yen ωστε να εχω αποψη.. Δηλαδη με βαζουν στο τρυπακι να ακολουθησω την μοναδικη μου αγαπη εξαιτιας της κωλαρας της που μας πετανε στο Intro ετσι απλοχερα μεσ'τα μουτρα.. και να απορριψω την μικρη χωρις να ξερω τιποτα για την αλλη μιας και δεν εχω παιξει τα προηγουμενα Witcher..

Ελεος!

 

Ναι και αυτο λογικα εχει γινει επιτηδες. Βλεπεις το intro -> θες ΤΩΡΑ την Yennefer -> δεν θα την εχεις -> Παρε την Triss να σε παρασύρει μεχρι να βρεις την αλλη. Ομως το καλο πραγμα αργει να γινει :P

 

 


Unicorn? Μονοκερο? Τι φαση? Αν ειναι Spoil μην μου πεις ασε με με την απορια..

 

 

Αν θυμασε στην αρχη που εισαι με τον μπαρμπα Βεσεμιρ και διαβαζεις το γραμμα της Yen σου λεει στο PS "i still have the unicorn" (ή κατι τετοιο). Δεν λεω αλλα ομως προφανως :D

 

Τωρα η Shani μην σε βασανιζει. Ειναι για τα expansion αυτη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν επειδή τα λόγια είναι περιττά,  ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ:

(και δεν είναι spoiler είναι από το 2 )

 

 

επίσης με την triss έχει υπάρξει και αυτό:

γιατί παραπονιέσαι ότι σου την πετάει πιο νωρίς στο 3 και δεν ξες τι θες να κάνεις, όμως σε όσους έπαιξαν το 2 έχουν δώσει αυτό:

 

 

και μετά λες εσύ ποια yennefer?? αλλά έλα μου που η άλλη έχει θεμελιώσει δικαίωμα σύνταξης με τόσα χρόνια μαζί σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περί Shani (είναι στο Heart of Stone expansion by the way) που προτιμούσα και στο 1 στην αρχή, για το 3

 

 

τον ακουμπάς άφοβα. Νο strings attached. ^_^

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παιξει κανεις τα παντα και στο τελος το blood and wine η Yen ειναι το real thing .Αν δεν σου κανει η αλλη και την ζωη λιγο δυσκολη που να την ερωτευτεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...