Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα αναποδα ειναι η Yen εχει κανει ποσα one night stands ,η triss ειναι πιο ερωτιαρα αν ο white wolf εμενε μαζι της ουτε που θα της περνουσε απο το.μυαλο να τον κεραρωσει

Απο την αλλη για την Yen δεν ειμαι τοσο σιγουρος . Αλλα all the way Yen ειναι η perfect woman για μενα

 

Μου χαλάς το ονειρο εσυ τωρα και το 'χα φτιαξει τοσο καλα στο μυαλο μου..

 

Δεν εχω παιξει τα προηγουμενα Witcher γι'αυτο εβγαλα τετοιες θεωριες.. δεν ξερω το ιστορικο τους, κρινω καθαρα απο την εμφανιση και τα οσα εχω μεχρι τωρα δει..

Δεν εχω βιωσει τον χαρακτηρα τους αρκετα για να ξερω..

 

Δηλαδη πιο π*υτανακι ειναι η Yen και πιο κυρια η Triss? Ω ρε μλκ.. Τα αναποδα απο αυτα που εγραψα? Μλκ ποσο εξω μπορει να πεσει καποιος απο την εμφανιση..

 

Αρα η Triss ειναι η μαμαδιστικη χωριατοπουλα η συνεσταλμενη και η Yen η κυρια απο τους μεγαλους καναπεδες που δεν αφηνει πουλι να πεσει?

Τωρα μπερδευτηκα ακομα περισσοτερο μα το Θεο..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η yen είναι θυλικός geralt και μάλιστα ηλικιακά είναι πολύ μεγάλη σε ηλικία (ίσως και πιο μεγάλη από τον geralt, αλλά με τα μαγικά της μένει πιπίνι) οπότε έχει xp με τους άντρες και γενικά κάνει τα δικά της και είναι πιο ανεξάρτητη, τον αγαπάει τον άλλον αλλά μπορεί να σταθεί και χωρίς αυτόν 

 

η triss είναι πολύ πιο πιτσιρίκα, πρέπει να είναι στην ηλικία που δείχνει (οι άλλοι δύο έχουν αιώνες στη πλάτη τους) είναι πιο "αθώα" πιο ρομαντική και έχει το potential του  κορίτσι για σπίτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω στο κεφαλι μου τα ειχα οπως ο Skrillex! (επικη αναλυση btw)

Και θα συμφωνησω με NoFear οτι Yen = perfect woman :P

 

 

Κορυφαια συζήτηση :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η yen είναι θυλικός geralt και μάλιστα ηλικιακά είναι πολύ μεγάλη σε ηλικία (ίσως και πιο μεγάλη από τον geralt, αλλά με τα μαγικά της μένει πιπίνι) οπότε έχει xp με τους άντρες και γενικά κάνει τα δικά της και είναι πιο ανεξάρτητη, τον αγαπάει τον άλλον αλλά μπορεί να σταθεί και χωρίς αυτόν 

 

η triss είναι πολύ πιο πιτσιρίκα, πρέπει να είναι στην ηλικία που δείχνει (οι άλλοι δύο έχουν αιώνες στη πλάτη τους) είναι πιο "αθώα" πιο ρομαντική και έχει το potential του  κορίτσι για σπίτι

 

Ρε μλκ σοβαρα καντε logout απο το forum, εσυ και ο noFear.. εκει που πηγα να το ξεδιαλυνω το θεμα και ειχα αποφασισει τωρα με ριξατε στον κουβα με τα σκατα.. Με κατεστρεψατε.. Δεν ξερω σε ποια να δωσω τον Γεραλδιο..

Το βραδι θα τον κανω τυφλα σε κανενα ταβερνακι στο λιμανακι της Novigrad να ξεχαστει ο κερατας γιατι θα παθω εγκεφαλικο εξαιτιας του απο τα διλημματα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν διαβάσετε πληροφορίες για τον χαρακτήρα της yen και το υπόβαθρό της από τα βιβλία, θα δείτε ότι πρόκειται για θηλυκό geralt

 

έχει γράψει χλμ η τύπισσα και μάλλον και ο geralt είναι γατάκι μπροστά της

 

η triss αν θυμάμαι σωστά στα βιβλία δεν αναλύεται ιδιαίτερα δεν είναι καν τόσο σημαντικός χαρακτήρας όπως στα παιχνίδια  


Ρε μλκ σοβαρα κανε logout απο το forum.. εκει που πηγα να το ξεδιαλυνω και αποφασιζω τωρα με εριξες στον κουβα με τα σκατα.. Με κατεστρεψες.. Δεν ξερω σε ποια να δωσω τον Γεραλδιο..

δως του αυτήν που είναι σα τα μούτρα του :P

 

ρε συ είναι απλό έχεις ένα ζευγάρι "σε ελεύθερη σχέση" με 2 γ@μιόληδες που τα έχουν κάνει όλα στη ζωή τους και είναι στη πραγματικότητα κωλόγεροι και χώνεται τσουπ σαν σφηνόπουτσα η μικρή και αθώα αλλά τσαχπίνα triss η οποία στο μόνο που χαλάει την όλη υπάρχουσα σούπα είναι ότι ο geralt ενδέχεται να τη δει σοβαρά 

 

εδιτ δεν είναι spoiler αλλά δες εδώ κουβέντα για την ηλικία του (δεν είναι αιώνων η yen αλλά είναι καμιά 100η η άλλη είναι 20κατι) 

 

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/35fefu/how_old_is_geralt_triss_yennefer_vesemir/

 

από αυτό και μόνο κρίνε 

 

φαντάσου εσύ να ήσουν στα 80-100 σου να τραβιόσουν με την άλλη που είναι στα 100η της τόσα χρόνια, να έχετε περάσει όλα αυτά μαζί και τσουπ να σου σκάει το 20χρονο πιπίνι και να το ερωτεύεσαι...

 

δε λέω άλλα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skrillex μην τους ακους ρε.

Δεν ξερω τι γινεται στα βιβλια αλλα στο παιχνιδι η αναλυση σου σε επιβεβαιωνει σε μεγαλο βαθμο :P (Νταξ μαλλον εχεις πεσει εξω με τα night stands της Triss)

Επισης με Yen θα εχεις και Unicorn :P ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν διαβάσετε πληροφορίες για τον χαρακτήρα της yen και το υπόβαθρό της από τα βιβλία, θα δείτε ότι πρόκειται για θηλυκό geralt

 

έχει γράψει χλμ η τύπισσα και μάλλον και ο geralt είναι γατάκι μπροστά της

 

η triss αν θυμάμαι σωστά στα βιβλία δεν αναλύεται ιδιαίτερα δεν είναι καν τόσο σημαντικός χαρακτήρας όπως στα παιχνίδια  

δως του αυτήν που είναι σα τα μούτρα του :P

 

ρε συ είναι απλό έχεις ένα ζευγάρι "σε ελεύθερη σχέση" με 2 γ@μιόληδες που τα έχουν κάνει όλα στη ζωή τους και είναι στη πραγματικότητα κωλόγεροι και χώνεται τσουπ σαν σφηνόπουτσα η μικρή και αθώα αλλά τσαχπίνα triss η οποία στο μόνο που χαλάει την όλη υπάρχουσα σούπα είναι ότι ο geralt ενδέχεται να τη δει σοβαρά 

 

εδιτ δεν είναι spoiler αλλά δες εδώ κουβέντα για την ηλικία του (δεν είναι αιώνων η yen αλλά είναι καμιά 100η η άλλη είναι 20κατι) 

 

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/35fefu/how_old_is_geralt_triss_yennefer_vesemir/

 

από αυτό και μόνο κρίνε 

 

φαντάσου εσύ να ήσουν στα 80-100 σου να τραβιόσουν με την άλλη που είναι στα 100η της τόσα χρόνια, να έχετε περάσει όλα αυτά μαζί και τσουπ να σου σκάει το 20χρονο πιπίνι και να το ερωτεύεσαι...

 

δε λέω άλλα 

 

Ε ρε μλκ εσυ τι θα κανες.. θα πηγαινες με την αλλη την σαπια που εχει φαει ολα τα "magic stick" των Witcher του μεσαιωνα, η οποια εχει πλακωθει στα bottox της τοτε εποχης για να ειναι μια καλοσενιαρισμενη milfαρα Ή με το φρέσκο, το αγνο, το απαλο και ατριχο ζουμερο μπουμπουκακι που ειναι στα οπα της και ψαχνεται αβερτα και εχεις την ευκαιρια να της μαθεις εσυ ολα τα κολπα, ακομα και βιτσια που η milf-αρα δεν θα γουσταρε και δεν θα δεχοταν και κουβεντα..

 

Μλκες με χετε καταστρεψει σοβαρα.. αν δει η δικια μου αυτα που γραφω θα με βγαλει σηκωτο εξω απο το σπιτι με το playstation και την τηλεοραση στο κεφαλι..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται θες γυναίκα φωτιά που να μην περιμένεις φυσικά να σου πλέκει τη κάλτσα όσο εσύ πολεμάς, γιατί έχει κι αυτή τις δουλείες της είναι καριερίστρια, ή θες το μικρό πιπίνι που θα σε κοιτάει στα μάτια και θα σου μαγειρεύει; (η yen δε νομίζω να μαγειρεύει καν, delivery μόνο που θα τρως μόνος σου γιατί αυτή θα είναι κάπου αλλού)   

 

επίσης δεν έχει σημασία τι θα επιλέγαμε εμείς, αλλά τι θα επέλεγε ο geralt 

 

εμένα  θα μου άρεσε η philippa που είναι δολοπλόκα και ψυχάκι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχου εχουμε και τους βιβλιακιδες που χαλανε την πιατσα :P

 

Καποια στιγμη θα θες να κρεμασεις τα σπαθια σου και θα θες να κατσεις με την γυναικαρα σου σπιτι. Η Τriss θα θελει κλαμπ, ταξιδια και τετοια. Ταλαιπωρια :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται θες γυναίκα φωτιά που να μην περιμένεις φυσικά να σου πλέκει τη κάλτσα όσο εσύ πολεμάς, γιατί έχει κι αυτή τις δουλείες της είναι καριερίστρια, ή θες το μικρό πιπίνι που θα σε κοιτάει στα μάτια και θα σου μαγειρεύει; (η yen δε νομίζω να μαγειρεύει καν, delivery μόνο που θα τρως μόνος σου γιατί αυτή θα είναι κάπου αλλού)   

 

επίσης δεν έχει σημασία τι θα επιλέγαμε εμείς, αλλά τι θα επέλεγε ο geralt 

 

εμένα  θα μου άρεσε η philippa που είναι δολοπλόκα και ψυχάκι 

 

Σιγα να μην μαγειρευει η μεγαλοκυρια η Yennefer.. αυτη τα μανικιουρ της τα πεντικιουρ της για να ειναι σενιαρισμενη 24/7..

Ω ρε μλκ χεσε με.. μου χεις κανει το κεφαλι μανταρα.. Δεν ξερω ποια να διαλεξω.. και οι 2 εχουν τα καλα τους και τα κακα τους..

Ο Geralt ειναι μλκας δεν ξερει.. εμεις διαλεγουμε για παρτυ του, τοσο μλκας ειναι.. τρωμε ολο το πονοκεφαλιασμα εμεις και αυτος απλα χωνει το μεσαιωνικο mutant πουλι του σε τρυπες.. γμσε μας δηλαδη..

 

ΥΓ.. Ποια ειναι αυτη η Philippa.. διευθυνση in game ή φωτογραφια αμεσα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν έχεις άδικο τα πιπίνια θέλουν βόλτες, κουραστικό όταν είσαι κωλόγερος

 

ΥΓ

δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, έχω διαβάσει ΓΙΑ τα βιβλία και μου έχουν πει μερικά πράγματα άτομα που τα διάβασαν. δεν είμαι του βιβλίου. αυτό που αξίζει πάντως σαν πληροφορία είναι ότι το ένα και μοναδικό που έχουμε στα ελληνικά και έχει μεταφραστεί απευθείας από το πρωτότυπο λέγεται ότι έχει μεταφραστεί πιο καλά από ότι τα αγγλικά που είναι λίγο κουκουρούκου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΥΓ.. Ποια ειναι αυτη η Philippa.. διευθυνση in game ή φωτογραφια αμεσα..

θα σκάσει κάποια στιγμή, είναι μία μάγισσα που έκανε συνωμοσίες και στο witcher 2 και της έβγαλε ο radovid τα μάτια

 

κάποια στιγμή θα κληθείς να αποφασίσεις τη μοίρα όλων των εμπλεκομένων με το θέμα και του πολέμου γενικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτοι οι μλκες της CDPR το ενδεχομενο ο Geralt απλα να τον σφυριξει στην Triss και να την κανει με ελαφρα δεν το σκεφτηκαν? Πρεπει σονι και καλα να γινει αγαπουλης? Τοσο καλα ειναι ρε μλκες τα β*ζια της? Δηλαδη τωρα με βαζει σε σκεψεις αυτος ο Geralt.. για να γινεται τοσο αγαπουλης και να ειναι προθυμος να ξεχασει εντελως την μοναδικη του αγαπη κατι παιζει με την πιτσιρικα.. παιζει να ειναι πολυ τουμπανο το μικρο!


Ασε την Philippa. Αυτη ειναι τυφλη :P

 

Ακομα καλυτερα! Θα της κανει οτι της κανει και θα εξαφανιστει κυριος χωρις να τον δει..


ναι δεν έχεις άδικο τα πιπίνια θέλουν βόλτες, κουραστικό όταν είσαι κωλόγερος

 

ΥΓ

δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, έχω διαβάσει ΓΙΑ τα βιβλία και μου έχουν πει μερικά πράγματα άτομα που τα διάβασαν. δεν είμαι του βιβλίου. αυτό που αξίζει πάντως σαν πληροφορία είναι ότι το ένα και μοναδικό που έχουμε στα ελληνικά και έχει μεταφραστεί απευθείας από το πρωτότυπο λέγεται ότι έχει μεταφραστεί πιο καλά από ότι τα αγγλικά που είναι λίγο κουκουρούκου

 

 

Αυτο το βιβλιο καποια στιγμη θα το παρω.. δεν ειμαι του βιβλιου ουτε εγω, αλλα το game με χει ψησει να το παρω..


Skrillex μην τους ακους ρε.

Δεν ξερω τι γινεται στα βιβλια αλλα στο παιχνιδι η αναλυση σου σε επιβεβαιωνει σε μεγαλο βαθμο :P (Νταξ μαλλον εχεις πεσει εξω με τα night stands της Triss)

Επισης με Yen θα εχεις και Unicorn :P ;)

 

Unicorn? Μονοκερο? Τι φαση? Αν ειναι Spoil μην μου πεις ασε με με την απορια..

 

 

 

ΥΓ.. Τωρα θυμηθηκα που πριν κανα 2-3 μερες ο νεοπλουτος ελληναρας ο Radovid μου την ανεφερε την Philippa και το σκηνικο με τα ματια.. αλλα δεν την εχω δει την κυρια ακομα για να δουμε τι λεει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που είχε συμβεί για να ακριβολογούμε είναι ότι ο geralt σε κάποια φάση είχε πάθει αμνησία και η μνήμη του έσκαγε λίγη λίγη

 

στο προηγούμενο παιχνίδι που εμφανίστηκε η triss η yen δεν υπήρχε καν και προφανώς δε τη θυμόταν, εκεί λοιπόν σκάει η triss και χώνεται και ψήνεται και ο geralt χωρίς να θυμάται τη παλιά του αγάπη

 

αυτό θεωρείται δεδομένο (επίσης να πούμε ότι η triss ήξερε για αυτούς τους 2 δεν ήταν αθώα, απλά εκμεταλλεύτηκε τη κατάσταση και επιχειρεί ο geralt να την ερωτευτεί και να κλάσει την άλλη) 

 

ερχόμαστε στο 3 που τα έχεις θυμηθεί όλα και εδώ το παιχνίδι σου δίνει την επιλογή να επιστρέψεις στη παλιά σου αγάπη και δικαιολογηθείς λέγοντας "συγγνώμη αγάπη είχα αμνησία και δε θυμόμουν που πρέπει και πού όχι να τον ακουμπήσω"  ή επηρεασμένος από τη "πρωτόγνωρη" αγάπη που ένιωσες για την άλλη όταν δε θυμόσουν πού πάνε τα 4 να συνεχίσεις με τη νέα

 

απλά σου λέω την όλη προϊστορία πώς προέκυψε η triss έτσι ξαφνικά και έγινε τρίτο πρόσωπο

 

απλά τη yen οι άλλες δεν την ενοχλούν, αλλά η triss μάλλον τη τσούζει και γιατί την ήξερε (και ίσως την βλέπει σαν κλανιά μπροστά της σαν νέα και κατώτερη μάγισσα) αλλά κυρίως γιατί εσύ ενδέχεται να τη δεις σοβαρά και αυτή θέλει να ξέρει πως με όποιον και να πηγαίνει ο καθένας σας αυτή είναι η μία και μοναδική για σένα

 

βασικά δεν είναι κακό αυτό, σου δίνει επιλογές και μάλλον το έκαναν έτσι οι δημιουργοί του παιχνιδιού γιατί η triss ήταν αρκετά σημαντικό Love interest στο 2 και θέλησαν να δώσουν και μια επιπλέον εκδοχή στο παιχνίδι από το "αναμενόμενο" που είναι η yen

 

πάντως η άποψή μου είναι ότι αν ο άλλος δεν πάθαινε αμνησία δε θα την έβλεπε τόσο σοβαρά την triss και "στον πραγματικό κόσμο του witcher" με το που ξαναθυμήθηκε μάλλον θα καταλαβαίνε ότι έκανε μαλακία και δε θα τη συνέχιζε, θα γυρνούσε στην άλλη 

 

απλά το παιχνίδι σου δίνει τη δυνατότητα να το πας προς την άλλη κατεύθυνση αν γουστάρεις και πιθανολογώ ότι το έκανε γιατί η triss άρεσε πολύ στον κόσμο από το 2, στην εδώ ιστορία είναι δευτεράτζα μπαίνει μόνο και μόνο για να παιχτεί το ρομάτζο εδώ η yennefer είναι το σημαντικό πρόσωπο

 

στο 2 όμως η yennefer δεν υπήρχε καν και για πολλούς που ήρθαν σε επαφή με το κόσμο του witcher από το 2 κι έπειτα (κι εγώ δηλαδή το ίδιο έκανα) είναι λογικό να τους άρεσε περισσότερο η triss και να ήθελαν geralt με triss παρά η yen που σκάει έτσι ξέμπαρκα και απλά σου λένε ότι αυτή είναι η γυναίκα της ζώης του και άμα σου αρέσει

 

σε αφήνουν να μη σου αρέσει, από την άλλη όμως από τη στιγμή που έσκασε όφειλαν να στήσουν το παιχνίδι με αυτή σαν την αναμενόμενη επιλογή 


 

 

Ακομα καλυτερα! Θα της κανει οτι της κανει και θα εξαφανιστει κυριος χωρις να τον δει..


 

θέλει μάτια λες για να δει μια τρελή μάγισσα; :P  θα έρθει στον ύπνο σου μεταμορφωμένη κουκουβάγια και μετά την έκατσες.. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...