Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 ωρες μεχρι τωρα.. 14lvl..

Οι 300 ωρες που εγραψε καποιος οτι του πηρε αρχισαν να μου φαινονται λιγες στην περιπτωση μου..

Ελα ρε σε εφτασα στο επιπεδο και θυμαμαι ημουν μικροτερο επιπεδο απο σενα σε παλιοτερο ποστ σου..βεβαια το εκαψα 2 μερες που καθομουν και δεν επαιζα κατι αλλο.Βεβαια εγω καθομαι και ψαχνω ακομη και τα ερωτηματικα αφου μολις τελειωσα(νομιζω) οτι υπαρχει στο velen και μολις πηγα novigrad και ψαχνω και εκει τα πραγματα και κανω τωρα τα quest contracts κτλ.

Οσο για αυτους που λενε οτι το βγαλανε το παιχνιδι σε 60 ωρες θεωρω οτι για να το τελειωσεις το παιχνιδι τοσο γρηγορα δεν κανεις τιποτα αλλο παρα μονο main quests και σε αυτο δεν ξερω αν το χρονομετρο μετραει οταν βλεπεις cutscenes και ομιλιες γιατι αν μετραει πρεπει να κανεις skip Ολη την ωρα αλλιως θα φτασουν οι ωρες στο θεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

60 ωρες για ολα? Main game και expansions? Και εφτασες 54 lvl? Δεν παιζει.

Ναι.

Ισως να μην ειχα ανακαλυψει κανα side quest ,αλλα και παλι να ηταν 2-3 αντε 5.

Βεβαια το 60ωρο το λεω εμπειρικα,δεν ειχα δει ποσες ωρες ειχε γραψει το game,οποτε ναι,ισως να μην ειναι ακριβης εκτιμηση.

Αλλα δε νομιζω να εχω τοσο μεγαλη αποκλιση.

Δηλαδη να ειχα παιξει 100 και να μου φανηκαν 60,μου φαινεται δυσκολο.

Και οταν υπολογιζω ποσο χρονο εχω παιξει καποιο game και παω και κοιταω μετα διαρκεια ,πεφτω μεσα συνηθως.

Βεβαια αλλο να εχεις ασχοληθει 5-10 ωρες και αλλο 50+ σε διαρκεια σχεδον 1 μηνα.

Οσο για αυτους που λενε οτι το βγαλανε το παιχνιδι σε 60 ωρες θεωρω οτι για να το τελειωσεις το παιχνιδι τοσο γρηγορα δεν κανεις τιποτα αλλο παρα μονο main quests και σε αυτο δεν ξερω αν το χρονομετρο μετραει οταν βλεπεις cutscenes και ομιλιες γιατι αν μετραει πρεπει να κανεις skip Ολη την ωρα αλλιως θα φτασουν οι ωρες στο θεο.

Οχι ειχα βγαλει και side,treasure hunts,contracts τα παντα ολα κανονικα.

Η αληθεια ειναι οτι τα cutscenes τα περναγα λιγο πιο γρηγορα,διαβαζα απο κατω τι ελεγε και επομενη σκηνη αμεσως.

Λογικα μετραει στο χρονο και αυτες και ναι τρωνε αρκετο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι το βγάλαμε ολόκληρο, είμαστε κοντά στις 200ώρες (πάνω από 150, πάντα).

 

Δες αν θέλεις στο galaxy πόσο είσαι (ή θείος?), δεν γίνεται αυτό που λες.

 

Δυσκολία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε σε εφτασα στο επιπεδο και θυμαμαι ημουν μικροτερο επιπεδο απο σενα σε παλιοτερο ποστ σου..βεβαια το εκαψα 2 μερες που καθομουν και δεν επαιζα κατι αλλο.Βεβαια εγω καθομαι και ψαχνω ακομη και τα ερωτηματικα αφου μολις τελειωσα(νομιζω) οτι υπαρχει στο velen και μολις πηγα novigrad και ψαχνω και εκει τα πραγματα και κανω τωρα τα quest contracts κτλ.

Οσο για αυτους που λενε οτι το βγαλανε το παιχνιδι σε 60 ωρες θεωρω οτι για να το τελειωσεις το παιχνιδι τοσο γρηγορα δεν κανεις τιποτα αλλο παρα μονο main quests και σε αυτο δεν ξερω αν το χρονομετρο μετραει οταν βλεπεις cutscenes και ομιλιες γιατι αν μετραει πρεπει να κανεις skip Ολη την ωρα αλλιως θα φτασουν οι ωρες στο θεο.

 

Καλά εχω ειμαι και ψειρας εντελως.. δεν κανω ποτε fast travel, ουτε skip και τα βιβλια που βρισκω τα διαβαζω και αυτα μπας και μαθω παραπανω πραγματα εφοσον δεν εχω παιξει τα προηγουμενα της σειρας..

 

Βεβαια εχω ενα θεμα γιατι εφαγα για καποιο ακυρο λογο fail στο Collect them All με τις καρτες..

Στο σημειο που παω με την Triss στην επαυλη στο quest "A matter of life and death"..

 

Εχει ενα θαυμαστικο σε ενα σημειο που ειναι κατι νεοπλουτοι και παιζουν καρτες.. παιζω 2-3 game σερι και τα κερδιζω.. καπου στο 4ο παιχνιδι σταματαω γιατι ειναι ενας με πολυ δυνατες καρτες.. και συνεχιζω το quest "A matter of life and death" μαζι με την Triss με μεθυσια και τα "ταχα μου δεν ξερω τι κανω" φιλιά της.. Τελειωνοντας λοιπον το quest και βγαινοντας απο την επαυλη μου πεταει οτι τελειωσα το quest A matter of life and death και μου βγαζει fail στο quest Collect em all... ΤΙ ΦΑΣΗ?!?

Να το γυρισω πισω και να μην ασχοληθω καθολου με το ερωτηματικο που εχει εκει μεσα και παιζει σερι οσα παιχνιδια θες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι το βγάλαμε ολόκληρο, είμαστε κοντά στις 200ώρες (πάνω από 150, πάντα).

 

Δες αν θέλεις στο galaxy πόσο είσαι (ή θείος?), δεν γίνεται αυτό που λες.

 

Δυσκολία?

 

Πρωτο game ηταν απο θειο.

Πλεον το τσιμπησα και το παιζω.Θα το τσεκαρω παλι οταν τελειωσω ποσο μου πηγε.

Στη νορμαλ δυσκολια το επαιζα.

Άμα τρέχεις όλη την ώρα σε fast travel από quest σε quest skipping dialogues μια χαρά τελειώνει σε τόσες ώρες...

 

 

Δεν επαιζα με fast travel και οπως ειπα τους διαλογους απλα δε περιμενα να τελειωσουν τις προτασεις,διαβαζα υποτιτλους και μετα επομενο.

Επειδη δεν ειχα απλετο χρονο να το παιξω και επειδη σου τρωει αρκετο χρονο να δεις σε ολη τη διαρκεια τους διαλογους το εκανα ετσι ,αλλα δεν εχανες και το περιεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτο game ηταν απο θειο.

Πλεον το τσιμπησα και το παιζω.Θα το τσεκαρω παλι οταν τελειωσω ποσο μου πηγε.

Στη νορμαλ δυσκολια το επαιζα.

Δεν επαιζα με fast travel και οπως ειπα τους διαλογους απλα δε περιμενα να τελειωσουν τις προτασεις,διαβαζα υποτιτλους και μετα επομενο.

Επειδη δεν ειχα απλετο χρονο να το παιξω και επειδη σου τρωει αρκετο χρονο να δεις σε ολη τη διαρκεια τους διαλογους το εκανα ετσι ,αλλα δεν εχανες και το περιεχομενο.

Κατα πασα πιθανοτητα θυμασαι λαθος ειδικα αν δεν επαιζες με fast travel οπως λες και ας εκανες skip στους διαλογους.Εγω ειμαι στις 34 ωρες και 16 lvl και φαντασου ειμαι στο quest "get junior" εχω κανει σχεδον ολα τα side quest + contracts σε αυτα τα lvl βεβαια εγω εχω μαζεψει σχεδον ολα τα ερωτηματα στο velen αν εξαιρεσεις μερικα που ειναι treasure guarded απο μεγαλα lvl τερατα γιατι μου τα δειχνει με νεκροκεφαλη 25 lvl και το παιζω στο deathmarch οποτε τα αφησα να μεγαλωσω λιγο ωστε να κλεισω την ψαλιδα και μετα να παω.

Ξαναπαιχτο και μαλλον σε βλεπω 60 ωρες με το καλημερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για αυτους που λενε οτι το βγαλανε το παιχνιδι σε 60 ωρες θεωρω οτι για να το τελειωσεις το παιχνιδι τοσο γρηγορα δεν κανεις τιποτα αλλο παρα μονο main quests και σε αυτο δεν ξερω αν το χρονομετρο μετραει οταν βλεπεις cutscenes και ομιλιες γιατι αν μετραει πρεπει να κανεις skip Ολη την ωρα αλλιως θα φτασουν οι ωρες στο θεο.

δεν μπορείς να κάνεις μόνο main quest σε αυτό το παιχνίδι, είσαι πολύ low level αν δεν κάνεις και side, συνεπώς ζορίζεσαι ανούσια να προχωρήσεις το main story 

 

πρέπει να διακόπτεις από την ιστορία να κάνεις side, σε "αναγκάζει" το παιχνίδι όταν το ένα από το άλλο main quest ξαφνικά έχουν 5 level διαφορά, από την άλλη βέβαια είναι το παιχνίδι με τα πιο ενδιαφέροντα side quests στην ιστορία του gaming οπότε δε μπορώ να το κατηγορήσω, όσα έβρισκα τα έκανα πολύ ευχάριστα 

 

και ποτέ δεν έκανα grinding ώστε να ξεφύγω πολύ από το απαιτούμενο lv που ήθελε η κάθε αποστολή και να είμαι φοβερά op, οπότε είχα διαρκώς ένα σταθερό challenge από τους εχθρούς 

 

τέλεια ισορροπημένο παιχνίδι, δεν είχε ποτέ το το αρνητικό των bethesda τίτλων που κάποια στιγμή μοιραία γίνεσαι τόσο op που απλά κάνεις βόλτα (ειδικά σε dlc/expansions όσα έχω παίξει σε rpg της bethesda ήταν όλα βαρετή βόλτα) 

και συνολικά έχει τον αριθμό των αποστολών που χρειάζεσαι (νομίζω ότι τις έκανα σχεδόν όλες) ώστε να μην έχεις ούτε πολλές ούτε λίγες, αλλά αυτές ακριβώς που χρειάζεσαι πάνω κάτω

 

ο μόνος τρόπος για μένα να καταστρέψεις την εμπειρία σου είναι να κάνεις gridning (που δε βρίσκω κανένα νόημα)  ή να παίζεις συστηματικά αποστολές αρκετά υψηλότερου Level όταν τις βρίσκεις και μπορείς, όπου έχεις μεν challenge εκείνη τη στιγμή, αλλά αφήνοντας άλλες που ξεπερνάς τη δυσκολία τους και δεν τις έκανες όταν έπρεπε μετά γίνονται βολτούλα

 

έτσι κι αλλιώς θα κάνεις και τις βόλτες σου (είναι αναπόφευκτο σε ένα sandbox rpg), αλλά το είχαν υπολογίσει τόσο καλά που αν έπαιζες με τον αναμενόμενο τρόπο είχες πάντα ένα καλό επίπεδο στην εμπειρία σου 

 

για μένα αυτό ήταν ήταν από τα σημαντικότερα θετικά του witcher, το ότι κατάφερε να μείνει ενδιαφέρον παρά το μέγεθός του και δεν είχε απλά ώρες παιχνιδιού για να τις έχει 

 

με λίγη παραπάνω προσοχή στη λεπτομέρεια πάντως θα μπορούσα να δω και 200 ώρες (χωρίς ιδιαίτερα παραπάνω δράση βέβαια), το βρίσκω αρκετά λογικό (γιατί ούτε τα ερωτηματικά εξάντλησα αν δεν περνούσα από κει, ούτε γενικά διαβάζω βιβλία κτλ στα παιχνίδια εκτός αν κάτι μου διεγείρει το ενδιαφέρον), αλλά πάνω από τόσες θα το βαριόμουν δε θα έβρισκα προσωπικά νόημα 

 

αλλά και ψιλοβιαστικά να το πας ένα 120αρι το οφείλεις να το φτάσεις, πιο κάτω απλά δεν έπαιξες το παιχνίδι/δεν απόλαυσες το κόσμο του; τι να πω.. 

 

έχει ωραίες μάχες το witcher, αλλά δεν είναι αυτό το πιο βασικό του πλεονέκτημα.. είναι γενικά ο κόσμος του και το lore , οι διάλογοί του τα cutscenes , τα side που προσθέτουν στην ιστορία..όλο το πακέτο δηλαδή δηλαδή το κάνει ξεχωριστή εμπειρία

 

αν θες κυρίως μάχες βάλε να παίξεις dmc4 (το παίζω αυτή τη περίοδο μιας και δε το είχα παίξει) που αν και παιχνιδάρα δεν έχει το βάθος του witcher αλλά από ξύλο είναι σαφώς ανώτερο, θα το ευχαριστηθείς πολύ περισσότερο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι 166 ωρες και ειμαι ακομα level 26 ενω εχω βγαλει 215 quest συνολικα....Παιζει κατι;

Απο main story ειμαι στο The Last Wish οποτε αμφιβαλλω αν θα φτασω πανω απο 30 level....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης στα βασικα quest παιρνω 10-40XP οποτε μεχρι να μαζεψω τους 2000 για καθε level ζητω που καηκαμε

Πως φτασατε 50-55 level που διαβαζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ κάπως έτσι ήμουν προς τα τελειώματά μου (μιας και βρήκα ένα screenshot) με ένα μόνο playthrough

 

και όχι δεν έπαιξα 532 ώρες που λέει ο μετρητής κάτω δεξιά, αυτό είναι bug του παιχνιδιού, 160 περίπου έπαιξα με βάση το steam

 

και κυρίως κυκλοφορούσα με ursine armour, εδώ για λίγο φοράω αυτή, η ursine έδινε bonus στο playstyle μου

 

witcher3%202016-06-05%2001-59-46-60_zpst

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...