Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Witcher 2 ακόμα και το 2017 στέκεται άνετα. Ακόμα και το 1 που για μένα έχει το καλύτερο story αν κάνει συμβιβασμούς κάποιος στους τομείς γραφικά-gameplay είναι must. Το κακό είναι ότι τα έχω παίξει πάνω από 4 φορές και πλέον έχει χαθεί λίγο το ενδιαφέρον. Ήρθε μάλλον ο καιρός να πιάσω τα Mass Effect :) ξανά:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το W1 το ειχα ξαναπαιξει μετα απτο W2 και παλευοταν,ωστοσο τωρα που εχω παιξει το 3 δεν ξερω πως θα μου φανει το contrast.Παντως οσον αφορα το W1,τοσο απο στορυ οσο και οι μηχανισμοι πισω απτα mutagens,potions,level up system και monster trophies ηταν αρκετα ανωτεροι απτου 3. Τα mainstreamαραν πολυ στο 3 με την κακη εννοια δυστυχως,ηταν ισως το μονο μου παραπονο οσον αφορα τελευταιο Witcher

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως αυτά τα features να κόπηκαν για τεχνικούς λόγους (το game είναι 100 φορες μεγαλύτερο από τα προηγούμενα), άμα διαβάσεις λίστες με τα game features πριν το release θα δεις τα είχε όλα αυτά που αναφέρεις και ακόμα περισσότερα που δεν ήταν στο final.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα διαβασει για ενα κομμενο storyline του Wild Hunt που ισως εξηγει αυτο το κατι που ελειπε απτον main villain.Αν εκοψαν και τα features που προανεφερα,τουλαχιστον στο χαρτι ειχαν σχεδιασει το τελειο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τα χριστουγεννα βρηκα επιτελους χρονο να ασχοληθω με τα expansion και εχω να ξαναπω τι παιχνιδαρα ειναι. Υπαρχει καποιο σεναριο για συνεχεια εστω με αλλο χαρακτηρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τα χριστουγεννα βρηκα επιτελους χρονο να ασχοληθω με τα expansion και εχω να ξαναπω τι παιχνιδαρα ειναι. Υπαρχει καποιο σεναριο για συνεχεια εστω με αλλο χαρακτηρα?

 

Οι Πολωνοί έχουν δηλώσει ότι η ιστορία του Gerald τελείωσε και δεν θα τον ξαναδούμε σε άλλο παιχνίδι :(.

 

Για άλλο witcher Δεν νομίζω να έχουν πει κάτι, ούτως αλλιώς τώρα ασχολούνται με το cyberpunk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δεί σε συνέντευξη...(you tube αλλα δεν θυμάμαι σε ποιό βίντεο) οτι όλα ειναι πιθανά.

Πολύ πιθανό μετα το 2020, να δούμε και άλλο Witcher game.

 

Και δεν θα με παραξένευε καθόλου, αν δούμε και νέο Witcher με τον Geralt ως πρωταγωνιστή και πάλι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δούμε το Cyberpunk πρώτα όοοοοταν βγει μαζί με τα expansions που θα βγουν κλπ και μετά βλέπουμε και για νέο Witcher. Δηλαδή πριν το 2020 μην περιμένετε νεότερα για νέο Witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως να παρακαλατε να μην βγει αλλο Witcher με πρωταγωνιστη τον Geralt εκτος αν ειναι Remake του πρωτου ξερω γω.

 

Δεν χρειαζεται να το γυρισουν και σε αυτη την εταιρεια στο milking οπως καποιες αλλες ονοματα δεν λεμε(capcom,EA,ubisoft,activision,Konami).

 

1000φορες να μεινει σαν τριλογια το Witcher με τον Geralt ,και αν θελουν ας βγαλουν αλλο μονο με την Ciri ή με τον vesemir στα νιατα του ξερω γω.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν νομίζω να υπάρχει άλλο Witcher, trilogy φτάνει, τελειωσε άψογα μαζί με τα expansions μετά γίνετε milking imo. Παρόλα αυτά δεν θα με χαλούσε καθόλου κάθε χρόνο ένα expansion ώστε να παίρνει και το βραβείο epic rpg κάθε χρόνο :D

 

edit: same time same thought Fulgore :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα οντας μεγαλος φαν της τριλογιας,δεν θα ηθελα στο επομενο Witcher game να παιζει ο Gerald.Νομιζω η ιστορια του εχει κλεισει,αλλα το universe εχει μπολικο ψωμι για νεους Witchers.  

 

Θα ηταν πολυ ενδιαφερον να ειναι open world που φτιαχνεις δικο σου χαρακτηρα και διαλεγεις π.χ απο ποιο Witcher School ξεκινας με διαφορετικο origins story,ισως και "class".Υπαρχει σιγουρα πολυ ψωμι οσον αφορα το συγκεκριμενο fantasy setting,αλλα οποιαδηποτε συνεχεια της ιστοριας του Gerald νομιζω θα ναι fan service και δεν θελω κατι τετοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...