Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

Καλα εχεις δικιο,οτι να ναι.Αφου η Ciri ηταν παγιδευμενη στο Isle of Mist.Εχω να το τερματισω απο το release date,οποτε συγχωρεστε με.Ξεχασα καποια πραγματα και μπερδεψα καποια αλλα :P

 

 

No worries. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο inventory άμα πατήσεις να δεις τα stats σου νομίζω λέει ώρες.

 

 

Ναι.... μπαίνεις inventory, και πατάς το κουμπί για τα δεις την εικόνα του Geralt που τον φέρνει στο μέσο της οθόνης και δεξιά-αριστερά έχει τα στατιστικά του.
Οι Ώρες ειναι στο κάτω δεξιά σημείο.

 

 

Ευχαριστω τσακαλια.. δεν πηγε ποτε το ματι μου εκει.. Thnx!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν πειράζει αν πάτησες όχι.
 
Θα σου δωθεί ευκαιρία στις άρχες του παιχνιδιού, (όπως είπε και ο Νίκος) να πάρεις κάποιες αποφάσεις για το τι έκανες στο 2.
Αν θυμάσαι βέβαια και τι ακριβώς έκανες σε ορισμένες καταστάσεις.
 
Αν δεν είσαι σίγουρος οτι θυμάσαι αρκετά καλα το 2, τοτε μπορείς να ξαναρχίσεις το παιχνίδι από την αρχή (αν δεν υπαρχει ήδη κανα autosave πριν πεις όχι)... δεν το έχεις προχωρήσει και πολύ, οπότε δεν είναι και τραγικό.
 
Αλλα αν πάτησες όχι γενικά στο briefing που σου κάνει (δεν θυμάμαι αν υπάρχει αυτό το option)...τότε ναι, θα διαλέξει random πιστεύω.

 

Εκει στο briefing πατησα οχι και η μαλακια ειναι αφου προχωρησα πολυ το παιχνιδι μετα θυμηθηκα οτι εκει ητανε το σημειο που διαλεγα ποιος ζει και ποιος οχι.Γιατι το ειχα παιξει στο θειο πριν κανα χρονο και τοτε ειχε διαλεξει ναι αλλα μου σκασε αναλαμπη εφοσον ειχα αφιερωσει ενα καρο ωρες.Τεσπα ουτε τοτε το ειχα τελειωσει το παιχνιδι δεν ειχα φτασει ουτε στα μισα του παιχνιδου και το εσβησα περιμενοντας να βγει η GOTY να το τσιμπησω οπως κ εγινε και τωρα αξιωθηκα να το ξεκινησω.

Να σημειωσω οτι το παιζω στο deathmarch γιατι ηθελα να αναγκαστω να χρησιμοποιω οτι εχω στην διαθεση μου για να νικησω αντιπαλους και αυτο γιατι οταν το ειχα παιξει στο νορμαλ αν εβαζα Potion oil Κτλ μου εκανε την ζωη πιο ευκολη και πεθαιναν οι αντιπαλοι ευκολα δεν μου εδινε την αισθηση οτι κινδυνευω και ας μην εβαζα τιποτα.Τωρα ψοφαω και απο 3-4 λυκους αν μου την πεσουν και δεν προσεξω...3-4 hit ειμαι..

Κατι αλλο που παρατηρησα εχω παει 5 lvl και νομιζω δεν παιρνω πολυ xp φταιει το επιπεδο δυσκολιας η λαθος θυμαμαι οτι επαιρνα πιο πολυ xp αφου πολλες αποστολες που διαλεγω θελουν να ειμαι 7+ και γενικα δυσκολα βρισκω quest contracts στο επιπεδο μου.Θυμηστε μου μεχρι ποσο lvl διαφορα παιρνω xp απο quest και τερατα.Αν υπαρχει καποιο penalty οταν εχεις διαφορα στα lvl?

Το εχει παιξει κανεις σε αυτο το επιπεδο να μου πει καποιο tip??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς για τα XP.

Το παιχνίδι τα δίνει όπως πρέπει να τα δώσει, αν κάνεις όλες τις αποστολές, contracts και treasure hunts.

Απλά αν αφήνεις αποστολές και τις κάνεις όταν φτάνουν πολύ κάτω από το level σου, δεν σου δίνουν το xp που πρέπει να σου δώσουν, αλλα λιγότερο.

 

Το έπαιξα και΄γω σε κάποια φάση στο Deathmarch, αλλα δεν μου άρεσε το balance που είχε.

Το καλυτερο balance που ταίριαξε στο playthrough μου, είναι το απλό hard(Blood&broken Bones), γιατι εκανα αποστολές στο level μου, ή λίγο πιο κάτω.

Και είχε καλό challenge για τα γούστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη penalty εχεις μονο αν οι αποστολες και οι εχθροι ειναι πολυ μικροτεροι απο το lvl σου..Αν εισαι εσυ μικροτερο lvl δεν εχεις προβλημα? Γιατι τωρα αν εξαιρεσεις 2 αποστολες που εχω 6 lvl ολες οι αλλες ειναι 8+ και ειμαι 5 τωρα.

Οχι γουσταρω την δυσκολια με κανει να σκεφτομαι 2 φορες παραπανω τις κινησεις μου, πιο πολυ το εβαλα για να εχω το μεγιστο challenge που μπορει να μου προσφερει το παιχνιδι.Και λογικα θα με κανει να αφιερωσω πολλες ωρες μεχρι να το τελειωσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω για τους ιδιους λογους το παιζω στο Death March και το απολαμβανω κιολας.. πραγματικα καθε παραμικρο fight ειτε με λυκους ειτε με bandits θελει προετοιμασια με oils, καταλληλα bombs/potions κτλ και ακομα και ετσι ο ψοφος παει συννεφο, ειδικα οταν εχουμε να κανουμε με wraiths/nightwraiths κτλ..

Τips δν εχω να σου δωσω μιας και εγω ακομα 12 lvl ειμαι.. τα xp ειναι οκ.. απλα προσπαθησε να τα κανεις ολα στην ωρα τους.. κανε τα παντα στο lvl σου.. μην κολλας πχ με main quests και αφηνεις τα side/contracts και τα κανεις αργοτερα αφου εχεις ανεβει lvls..

Εγω απο την αλλη μολις τωρα καταλαβα οτι τοτε στον κουρεα ολα αυτα που συζητουσα με τον κυριουλη ηταν σαν επιλογες για το πως θα εξελιχθει η ιστορια στο game.. Ειχα δωσει πολυ random απαντησεις χωρις να ξερω για τι πραγμα μιλουσαμε, μιας και δεν εχω παιξει τα προηγουμενα.. και ουτε θυμαμαι τι απαντησεις ειχα δωσει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανω οτι βρισκω απο contracts και side quests μαλλον μου ξεφυγε κατι στον πρωτο χαρτη γιατι ενω εχω μαζεψει ολα τα αντικειμενα σε αυτον τον χαρτη μαλλον κατι μου ξεφυγε..Επισης εκει στον κουρεα εγω πατησα οχι ο βλακας και τωρα λογικα μου εχει default ιστορια και δεν ξερω ποιος ζει και ποιος οχι..Θα μου ειναι εκπληξη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που στο χαλάω αλλα άμα πηγες simulate there all dead! Σοβαρά δεν χάνεις τίποτα ιδιαίτερο, μονο ο Letho έχει λίγο παραπάνω story αλλα τον προτιμώ στο χώμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που στο χαλάω αλλα άμα πηγες simulate there all dead! Σοβαρά δεν χάνεις τίποτα ιδιαίτερο, μονο ο Letho έχει λίγο παραπάνω story αλλα τον προτιμώ στο χώμα ;)

Ναι η αληθεια και μενα μονο αυτος μου αρεσε και οντως εφτασα στο manor απο ενα contract και δεν τον βρηκα εκει...Οταν το ειχα παιξει την πρωτη φορα τον ειχα πετυχει σε εκεινο το manor...Αρα μαλλον εχεις δικιο...τεσπα με βλεπω να παιζω δευτερο walkthrough καποια αλλη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Sorry που στο χαλάω αλλα άμα πηγες simulate there all dead! Σοβαρά δεν χάνεις τίποτα ιδιαίτερο, μονο ο Letho έχει λίγο παραπάνω story αλλα τον προτιμώ στο χώμα ;)

 

Κι εγώ, γούσταρα το cutscene στο 2.

 

 

Άλλο που πετύχαινε τον Geralt στην κοιλιά και θα έπρεπε να βγάζει τα έντερά του έξω, αλλά τέλος πάντων. :P

Μου έλεγε ότι ήταν καλύτερος και δεν τα σηκώνω αυτά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που στο χαλάω αλλα άμα πηγες simulate there all dead! Σοβαρά δεν χάνεις τίποτα ιδιαίτερο, μονο ο Letho έχει λίγο παραπάνω story αλλα τον προτιμώ στο χώμα ;)

 

Πόσο μίσος μαζεμένο σε μία φράση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλο ΕΛληνικο καρβουνο ρε γαμωτο πια με τα Ελληνικα μαγαζια(ευτυχως οι pc εκδοσεις εχουν πιο λογικες τιμες).

https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?keyphrase=witcher+3

https://www.skroutz.gr/s/4990992/The-Witcher-3-Wild-Hunt-XBOX-ONE.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δεν αντεξα αφου με ετρωγε το γεγονος οτι δεν μπηκα στο briefing + οτι εχασα καποια quest στο white orchard ...οπως καταλαβατε το ξεκινησα παλι απο την αρχη αφου ητανε ο μονος τροπος να ενεργοποιηθει το briefing...

Anyway το ελιωσα χθες ολο το βραδυ και το εφτασα πανω κατω εκει που ημουν(λιγες αποστολες πισω για την ακριβεια) αλλα τουλαχιστον τωρα διαλεξα και θα δω τον φιλο μου τον letho :P

Το καλο της υποθεσης τωρα που θυμομουν τι να κανω και που να παω και που να ψαξω για πραγματα κτλ το εκανα πιο γρηγορα οποτε πες οτι σπαταλησα κανα 5ωρο θα μπορουσε να ειναι χειροτερα οποτε κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μίσος μαζεμένο σε μία φράση..

 

Να φανταστώ δεν έχεις παίξει το 2?!

 

 

To στορυ του Letho μου άρεσε εμένα...τον παω σαν χαρακτήρα....ασε που είναι καλό να είναι ζωντανός στο παιχνίδι.

 

Δεν έχει καμια σημασία, δεν αλλάζει τίποτα πέρα από το ότι απλά είναι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...