Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τελειώσεις την εισαγωγική περιοχή και πας στο κουρέα, θα σου κάνει κάποιες βασικές ερωτήσεις το παιχνίδι από το WItcher 2 για να καθορίσει τι θα συναντήσεις στο κόσμο. Μην ανησυχείς εσύ θα αποφασίσεις τι θέλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα δεν διαβασες τι εγραψα εχω ηδη πατησει οχι γιατι νομιζα θα διαλεξει για μενα.Αυτο που ρωταω αν θα βαλει default επιλογες ή random πχ o letho θα ζει κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει αν πάτησες όχι.

 

Θα σου δωθεί ευκαιρία στις άρχες του παιχνιδιού, (όπως είπε και ο Νίκος) να πάρεις κάποιες αποφάσεις για το τι έκανες στο 2.

Αν θυμάσαι βέβαια και τι ακριβώς έκανες σε ορισμένες καταστάσεις.

 

Αν δεν είσαι σίγουρος οτι θυμάσαι αρκετά καλα το 2, τοτε μπορείς να ξαναρχίσεις το παιχνίδι από την αρχή (αν δεν υπαρχει ήδη κανα autosave πριν πεις όχι)... δεν το έχεις προχωρήσει και πολύ, οπότε δεν είναι και τραγικό.

 

Αλλα αν πάτησες όχι γενικά στο briefing που σου κάνει (δεν θυμάμαι αν υπάρχει αυτό το option)...τότε ναι, θα διαλέξει random πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και για μένα. Ένα ταξίδι που ξεκίνησε το Μάρτιο και ολοκληρώθηκε μόλις χθές. Χρειάστηκαν 480 ώρες σύμφωνα με το GOG και 1919 saves!!! :confused:

Απόλαυσα κάθε στιγμή και θα μου λείψει ο White wolf. Ελπίζω να αλλάξει η Project RED την απόφαση της και να τον ξαναδούμε σε παιχνίδι της.

Τα περισσότερα θετικά/αρνητικά του παιχνιδιού έχουν ήδη αναφερθεί από άλλους οπότε θα αναφέρω μόνο την άποψη μου για την ιστορία του παιχνιδιού και των 2 DLC που είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό

 

 

 

Η κεντρική ιστορία ήταν απλά ικανοποιητική. Δεν ήταν κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί και προσωπικά δεν με εντυπωσίασε ούτε όμως και με απογοήτευσε.  Αγαπημένος χαρακτήρας η Ciri (την έκανα αυτοκράτορα). Μακάρι να δούμε κάποιο spinoff με αυτή βασικό χαρακτήρα στο μέλλον.

 

Ούτε και η ιστορία ή ο κόσμος του blood and wine μου άρεσε ιδιαίτερα. Δεν ένιωσα πότε κάποιο δέσιμο με το Regis. Ίσως φταίει ότι δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά πραγματικά με άφησε αδιάφορο παρόλο που ο Gerald τον αντιμετώπιζε σαν αδελφικό φίλο. Τρομερά εκνευριστικός χαρακτήρας η duchess. Χαίρομαι που της την είπα σε ένα σημείο και αγαπημένος τερματισμός που οι 2 αδελφές αλληλοσκοτώνονται.

 

Αγαπημένη ιστορία by far αυτή του heart of stone. Απόλαυσα κάθε στιγμή της ιστορίας και ειδικά το κομμάτι με τον νεκρό αδελφό. Ίσως έχω μια αδυναμία με τις καταραμένες ψυχές οπότε δέθηκα κατευθείαν  με τον Olgierd ενώ η Shani ήταν αδυναμία μου από το 1 ακόμα.

 

Most memorable moments το τραγούδι των παιδιών στο σταυροδρόμι και ο τερματισμός που ο O'Dimm που ρουφά την ψυχή του Olgierd.

 

 

 

 

 

Κληρονομιά για τα παιδιά μου τώρα και ελπίζω να καταφέρω να τα κάνω να ασχοληθούν με ένα παιχνίδι που για αυτούς θα είναι αρχαίο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος και για μένα. Ένα ταξίδι που ξεκίνησε το Μάρτιο και ολοκληρώθηκε μόλις χθές. Χρειάστηκαν 480 ώρες σύμφωνα με το GOG και 1919 saves!!! :confused:

 

Απόλαυσα κάθε στιγμή και θα μου λείψει ο White wolf. Ελπίζω να αλλάξει η Project RED την απόφαση της και να τον ξαναδούμε σε παιχνίδι της.

 

Τα περισσότερα θετικά/αρνητικά του παιχνιδιού έχουν ήδη αναφερθεί από άλλους οπότε θα αναφέρω μόνο την άποψη μου για την ιστορία του παιχνιδιού και των 2 DLC που είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό

 

 

 

Η κεντρική ιστορία ήταν απλά ικανοποιητική. Δεν ήταν κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί και προσωπικά δεν με εντυπωσίασε ούτε όμως και με απογοήτευσε.  Αγαπημένος χαρακτήρας η Ciri (την έκανα αυτοκράτορα). Μακάρι να δούμε κάποιο spinoff με αυτή βασικό χαρακτήρα στο μέλλον.

 

Ούτε και η ιστορία ή ο κόσμος του blood and wine μου άρεσε ιδιαίτερα. Δεν ένιωσα πότε κάποιο δέσιμο με το Regis. Ίσως φταίει ότι δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά πραγματικά με άφησε αδιάφορο παρόλο που ο Gerald τον αντιμετώπιζε σαν αδελφικό φίλο. Τρομερά εκνευριστικός χαρακτήρας η duchess. Χαίρομαι που της την είπα σε ένα σημείο και αγαπημένος τερματισμός που οι 2 αδελφές αλληλοσκοτώνονται.

 

Αγαπημένη ιστορία by far αυτή του heart of stone. Απόλαυσα κάθε στιγμή της ιστορίας και ειδικά το κομμάτι με τον νεκρό αδελφό. Ίσως έχω μια αδυναμία με τις καταραμένες ψυχές οπότε δέθηκα κατευθείαν  με τον Olgierd ενώ η Shani ήταν αδυναμία μου από το 1 ακόμα.

 

Most memorable moments το τραγούδι των παιδιών στο σταυροδρόμι και ο τερματισμός που ο O'Dimm που ρουφά την ψυχή του Olgierd.

 

 

 

 

 

Κληρονομιά για τα παιδιά μου τώρα και ελπίζω να καταφέρω να τα κάνω να ασχοληθούν με ένα παιχνίδι που για αυτούς θα είναι αρχαίο

 

 

 Θα συμφωνησω σχεδον σε ολα.Ουτε εμενα με τρελανε το στορυ του Blood and Wine ουτε και οι χαρακτηρες,ενω το καλυτερο στορυ μακραν ηταν αυτο του Hearts of Stone.

 

Απο κει και περα η κεντρικη ιστορια ειναι αρκετα καλη,απλα πασχει απο εναν underdeveloped εχθρο.Η αναζητηση για την Ciri ηταν το καλυτερο μερος του main story και καποια ενδιαμεσα story arcs οπως οι Crones και Bloody Baron ειναι εξαιρετικα.Μεχρι και το twist οτι την ειχες συναντησει τον Avallach σαν δυσμορφο τερας σε ασχετο σημειο του παιχνιδιου μαρεσε,ουτε καν μου ειχε περασει απτο μυαλο οτι ηταν αυτη αυτος .Ουσιαστικα αυτο που κανει το main story αρκετα καλο ειναι τα ενδιαμεσα αλυσιδωτα stories μεχρι το final battle και οχι ας πουμε η γενικοτερη εικονα αυτου.

 

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ξενερωσα ασχημα απο το τελευταιο κομματι και γενικα απο το ολο Wild Hunt.Ειναι κατι που περιμεναμε να δουμε περισσοτερο απο το τελος του 2 και μετα και ανταυτου,ειδαμε σε fast forward προς το τελος.

 

Γενικα το ειχα μεγαλη απογοητευση, αυτο πως περιμεναμε να σκασει το badass Wild Hunt(κατι σαν τους παγωμενους του Game Of thrones ενα πραγμα :P),και οταν τελικα βλεπαμε τους κεντρικους κακους να ηταν ετσι οπως ηταν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Μεχρι και το twist οτι την ειχες συναντησει σαν δυσμορφο τερας σε ασχετο σημειο του παιχνιδιου μαρεσε,ουτε καν μου ειχε περασει απτο μυαλο οτι ηταν αυτη

 

 

 

Πού ήταν αυτό; Γιατί μόνο τον Uma σκέφτομαι, αλλά ήταν o Avallac'h μεταμορφωμένος, όχι η Ciri...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps4 που το λιωνω εγω υπαρχει καπου να δειχνει ποσες ωρες εχω παιξει το παιχνιδι? Γνωριζει κανεις?

 

Στο inventory άμα πατήσεις να δεις τα stats σου νομίζω λέει ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.... μπαίνεις inventory, και πατάς το κουμπί για τα δεις την εικόνα του Geralt που τον φέρνει στο μέσο της οθόνης και δεξιά-αριστερά έχει τα στατιστικά του.

Οι Ώρες ειναι στο κάτω δεξιά σημείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πού ήταν αυτό; Γιατί μόνο τον Uma σκέφτομαι, αλλά ήταν o Avallac'h μεταμορφωμένος, όχι η Ciri...

 

 

 

 

Καλα εχεις δικιο,οτι να ναι.Αφου η Ciri ηταν παγιδευμενη στο Isle of Mist.Εχω να το τερματισω απο το release date,οποτε συγχωρεστε με.Ξεχασα καποια πραγματα και μπερδεψα καποια αλλα :P

 

 

 

 

Και εγω ξενερωσα ασχημα απο το τελευταιο κομματι και γενικα απο το ολο Wild Hunt.Ειναι κατι που περιμεναμε να δουμε περισσοτερο απο το τελος του 2 και μετα και ανταυτου,ειδαμε σε fast forward προς το τελος.

 

Γενικα το ειχα μεγαλη απογοητευση, αυτο πως περιμεναμε να σκασει το badass Wild Hunt(κατι σαν τους παγωμενους του Game Of thrones ενα πραγμα  :P),και οταν τελικα βλεπαμε τους κεντρικους κακους να ηταν ετσι οπως ηταν.....

 

Ετσι ειναι.Προφανως καταλαβαν οτι ειχαν γραψει τα κερατα τους μεχρι και πριν το final act και οταν το καταλαβαν τους ειχε τελειωσε ο χρονος,ισως και το χρημα.

 

Αν γινοταν ποτε Enhanced Edition,επρεπε να εμπλουτισουν το finale του παιχνιδιου η τουλαχιστον να βαλουν περισσοτερα quests που να αφορουν το Wild Hunt καθ'εαυτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...