Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με καρτα γραφικων απο το 2013 που πας??

Θα μου κάνεις δώρο μια καλύτερη? Τοσα σήκωνε η τσέπη.

 

Πάει και πιο κάτω από medium btw  ;) αλλα όχι 60fps με την καμια. Βάλε lock στα 30 και play.

Αυτο βλέπω να γίνεται αν και μου κάνει εντύπωση πως στο βιντεάκι που έδωσε ο φίλος Giovinco σε ίδια καρτα με μικρότερη μνημη να υπάρχει  καλύτερο αποτέλεσμα. Όσο και να το σκάλισα (ακομά και στα minimum) πάνω απο 30 δεν είδα.low-medium-high =30 fps , ultra 28-30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας.

 

Κατάφερα και έστησα έναν καλο η/υ με σκοπό σε μεγάλο βαθμό το gaming. 

 

GIGABYTE GV-N760OC-4GD GeForce GTX760 4GB OVERCLOCKED

Cooler Master Hyper 212 Evo

Intel® Core i7-4790K CPU @ 4.00GHz (8 CPUs), ~4.0GHz

ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2

G.Skill DIMM 8 GB DDR3-2400 x 2(συνολο 16)

Samsung SSD 840 EVO 250 GB(εχω τα windows 7 εδώ)

WDC WD20EARX-00MMMB0 SCSI + ST1000DM 003-1ER162 SCSI

 

Για οθόνη την ΑSUS VS247.

 

Με λίγα λόγια ένα καλό (πιστεύω) μηχάνημα .Σαν λατρης της σειράς witcher αγόρασα το 3 και έπεσα με τα μουτρα να το παίξω καθως μετα απο πολύ καιρό κατάφερα να έχω άπλετο ελεύθερο χρόνο ώστε να ασχοληθώ με τον υπολογιστή. Δυστυχώς όμως παρατήρησα πώς και με τις μέτριες ρυθμίσεις δεν μπορώ να πάρω πάνω απο 30 fps. Με τις μέγιστες 20-22 max. Γνωρίζω πως το παιχνίδι είναι βαρύ άλλα ότι και να έπαιξα πιο πριν είχα σταθερα 60 (στο tf2 πάνω απο 280). Κάποια βοήθεια για το πως να πάρω τα μέγιστα απο το μηχάνημα μου?Η πολύ απλά με το pc που έχω το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν πάει παραπάνω?

Οπως αναφερθηκε πολυ σωστα παραπανω η καρτα γραφικων που εχεις δεν ειναι για πολλα πολλα.Θα σου προτεινα να την πουλαγες και να κοιταζες προς rx 470-480 μερια ή gtx 1060(κατα προτιμηση 6gb εκδοση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πιστεύω να έχεις τα frames κλειδωμένα στο 30 (την ρύθμιση εννοώ). Εγώ με 670 OC κάπου στην ίδια κατηγορία με την δικιά σου, παίζω 35-55 (το έχω κλειδώσει στα 40 για να μην έχω stuttering) με όλα στο High (κλειστά hairworks φυσικά και medium γρασίδι και shadows).

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να έχεις τα frames κλειδωμένα στο 30 (την ρύθμιση εννοώ). Εγώ με 670 OC κάπου στην ίδια κατηγορία με την δικιά σου, παίζω 35-55 (το έχω κλειδώσει στα 40 για να μην έχω stuttering) με όλα στο High (κλειστά hairworks φυσικά και medium γρασίδι και shadows).

Ω ναι. Πείραγμα στο πείραγμα ξεχασα ότι το είχα κλειδώσει! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρίσκεται η συγκεκριμένη ρύθμιση?

Στα video settings του παιχνιδιού. Βάλε το στο unlimited και off στο Vsync και πες μου.

 

Ω ναι. Πείραγμα στο πείραγμα ξεχασα ότι το είχα κλειδώσει! :P

Αν θέλεις βάλε το Rtss rivatuner πρόγραμμα που μπορείς να ορίσεις εσύ το όριο - κλείδωμα των frames. Αυτό είναι πολύ καλό γιατί είναι προτιμότερο να έχεις σταθερά 40 (πίστεψε με φτάνουν για να απολαύσεις το παιχνίδι), παρά να είσαι μεταξύ 35-55 γιατί θα έχεις stuttering (σπάσιμο στην κίνηση).

 

Γνώμη μου επίσης να βάλεις το sharpening στο Low.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την Keira...

Ειναι τυχερη που εβαλε φαντασια εκεινο το βραδι στην οχθη, και την λυπηθηκα.. την πετυχα στο Fyke Isle και στις πρωτες επιλογες που εκανα στους διαλογους τραβηξαμε τα βυζια μας και εχασε πατριωτικα.. γυρισα 1 save λιγα λεπτα πισω και την εστειλα στην Kaer Morhen.. εχε χαρη Keira.. εχε χαρη

 

 

Το ποσο δραματικα μπορει να αλλαξει ολο το game αναλογα τους διαλογους που κανεις με κανει να σκεφτομαι οτι και 20 φορες να παιξεις το game παλι διαφορετικο θα ειναι..

Απιστευτο..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες και το ξανασκέφτηκες, θα σου φανεί χρήσιμη αργότερα...

Αν και σε βλέπω έτσι όπως πας θα παίζεις μέχρι τα βαθιά γεράματα...

 

Τελειωσα το main story χθες και πραγματικά δε μπορώ να σκεφτω άλλο παιχνίδι που οι επιλογές σου να έχουν τόσο αντίκτυπο στο story plot καθώς και τόση πολυπλοκότητα!!

 

 

"Αποφάσισα να κρεμασω τα οπλα και να αποσυρθώ στο χωριο μετά της μελαχρινης και τη θυγατέρα την έστειλα στο μπαμπά της μπας και δει ο τόπος καμια άσπρη μέρα!"

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα και γω το πιστευω αυτο.. μεχρι το 2018 θα το παιζω για να το τερματισω μου φαινεται.. με 1-2 ωρες την μερα. Οχι τιποτα αλλο το παιζω και στο Death March και ειναι αρκετες οι φορες που ψοφαω και χανω ωρα με τα loadings.. Το καλο με το Death March ειναι οτι πριν μπεις στην οποιαδηποτε μαχη πρεπει να βαλεις oils potions να σχεδιασεις πως θα χρησιμοποιησεις τα Signs, 'νταξει... ουτε σε ποδοσφαιρακι δεν εκανα τοσες ρυθμισεις πριν τον "αγωνα".

Τουλαχιστον θα ειναι τα πιο χρησιμα 40 ευρω που εχω δωσει ever, χαχχαχαχα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς απλα να χωρίσεις από τη γυναίκα και να παραιτηθείς από τη δουλεία!!

Προμπλεμ σολβντ...

Στην τελική θε έχεις τη Yen:p

 

Πραγματικα αυτη θα ηταν η λυση για να απολαυσω το game..

Οχι τιποτα αλλο θελω να παρω και αλλα games και με αυτον τον ρυθμο μου φαινεται θα βγει το PS5 και ακομα Witcher 3 θα παιζω εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την Keira...

 

 

Ειναι τυχερη που εβαλε φαντασια εκεινο το βραδι στην οχθη, και την λυπηθηκα.. την πετυχα στο Fyke Isle και στις πρωτες επιλογες που εκανα στους διαλογους τραβηξαμε τα βυζια μας και εχασε πατριωτικα.. γυρισα 1 save λιγα λεπτα πισω και την εστειλα στην Kaer Morhen.. εχε χαρη Keira.. εχε χαρη

 

 

Το ποσο δραματικα μπορει να αλλαξει ολο το game αναλογα τους διαλογους που κανεις με κανει να σκεφτομαι οτι και 20 φορες να παιξεις το game παλι διαφορετικο θα ειναι..

Απιστευτο..

Ήταν η μόνη φορά που έκανα Load για να πάω πίσω. Βασικά δεν πρόσεξα καλά τους διαλόγους επειδή μου μιλούσαν στο σπίτι και δεν ήθελα σε καμία περίπτωση αν τσακωθώ μαζί της.

 

Υ.Γ.: Το Heart of Stone το τελείωσα και κάνω τα Quest του Blood and Wine. Στεναχωριέμαι από τώρα που θα τελειώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...