Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειάζεται να ρωτάς όλους τους NPC's που συναντάς...αν δεν έχει θαυμαστικό απο πάνω, δεν σου δίνουν αποστολή.

Μπορεί απλά να σου πετάξουν καμια καλή ατάκα.

 

Για το Gwent, βασικά να ξέρεις οτι έχει 3 γύρους, και στους 2 νικηφόρους κερδίζεις. (Χρειάζεται να συμπληρώσεις 22 κάρτες στο deck για να μπορέσεις να παίξεις.)

Οπότε πρόσεξε να μην ξοδεύεις όλες τις καλές σου κάρτες απο το πρώτο γύρo.

(Προσωπικά συνήθως κάνω pass τον πρώτο γύρo, και μετά πάω full force για τους άλλους δύο....αλλα εξαρτάται από το τι βολεύει τον καθένα)

 

Θα συνιστούσα να παίζεις Gwent με όποιον μαγαζάτορα, (Innkeeper, armorer/blacksmith, κλπ) συναντάς στο δρόμο σου, και για εξάσκηση, και γιατι αν τους νικήσεις σου δίνουν απο μία κάρτα για να μεγαλώσεις το deck σου. 

Επίσης να τσεκάρεις αν πουλάνε και κάρτες.... και οταν πουλάνε, καλό είναι να τις αγοράζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν πολλά random quests χωρίς θαυμαστικό, υπάρχουν quests που δεν βγαίνουν καν στο journal, και υπάρχουν πολλά interactions με μονολογους του Geralt. Explore till u DIE!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κατι μου λεει οτι κατι θα εχω αφησει πισω στην White Orchard.. τωρα μολις τελειωσα το Hunt A Witch οπου συναντησα για πρωτη φορα την αλανιαρα την Keira και πηγαμε "ατα" μεσα σε κατι σπηλιες.. Περιττο να πω οτι μονο απο τα ερωτηματικα που εχει στον χάρτι στην Velen δυσκολευομαι να δω τα δρομακια.. Jesus! Δεν θα το τελειωσω ποτε με τις 2-3 ωρες που παιζω..

 

@InfinitySurfer ευχαριστω για τις συμβουλες αγορινα..

 

Ναι καταλαβα ουσιαστικα αυτο που ηθελα να μαθω ηταν για το αν πρεπει να βασιστω μονο στα sign boards της καθε πολης ή να αρχισω την εξερευνηση και σε μερη που δεν μου δειχνει τιποτα στον χαρτι, μπας και εμφανιστει κανενα θαυμαστικο στο ακυρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή να αρχισω την εξερευνηση και σε μερη που δεν μου δειχνει τιποτα στον χαρτι, μπας και εμφανιστει κανενα θαυμαστικο στο ακυρο..

Αυτή είναι η ουσία στο παιχνίδι να εξερευνήσεις κάθε σπιθαμή του χάρτη. Σαν να είσαι εσύ ο Geralt, να πας σε ένα λόφο να δεις το ηλιοβασίλεμα, να βρεις ένα σεντούκι, να να να... όλο και κάτι ενδιαφέρον θα σε περιμένει. Μην προσπαθείς να το τελειώσεις στα γρήγορα. Άντε και το έκανες μετά από πλευράς αντίστοιχου επιπέδου game που θα βρείς στο άμεσο και όχι μόνο μέλλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν διαφορα quest που δεν εμφανιζονται στο χαρτη (καποια ειναι και time of day related, μονο νυχτα κτλ) και πρεπει να περασεις απο κοντα για να τα ανακαλυψεις. Οποτε ή ακολουθεις το δρομο του TDi ( explore till u DIE) ή δες καποιο walkthrough για να μη χασεις καποιο ;) .

 

Το εχω ξεκινησει κι εγω τωρα τελευταια και πραγματικα θες 2 ζωες για να κανεις ΟΛΑ οσα εχει μεσα το παιχνιδι ειδικα αν εχει ς περιορισμενο χρονο!

Τα μονο που με χαλαει προς το παρον ειναι λιγο το gwent που δεν το χω και πολυ και το leveling στα quest που δε σε αφηνει να κανεις οτι θελεις οποτε θελεις. Πρεπει να ακολουθεις τα quest με βαση το level σου αλλιως zero xp!

Δεν ξερω αν φταιει η ιδεα αυτη καθαυτη(που χρησιμοποιειται και σε αλλα rpg) αλλα η υλοποιηση του μεσα στο παιχνιδι....

 

But still one of the best games ever made!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις quest μεγαλύτερα του level σου, παίρνεις κανονικά xp....αλλα αν κανεις συνέχεια quests μεγαλύτερα του level σου, και αφήνεις κάποια quests να μένουν πολύ πίσω απο το level σου, τότε όταν τα κάνεις θα σου δωσουν λίγο xp.

 

To καλύτερο ειναι να τελειώνεις με quests, πριν να φτάσουν να είναι πολύ πιο χαμηλά από το level σου...και θα είσαι μια χαρά από xp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gwent είναι πολύ απλό, το θέμα είναι να σου αρέσει. Όσο για το leveling προσωπικά το βάζω στα χειρότερα του game γιατί είναι παρα πολύ περιοριστικό χωρίς λόγο, καλά ειδικά πριν από κάποιο update που είχανε must skills (wirl, rend) στο πάτο. Βάζεις το mod που βγάζει το path restriction και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μου άρεσε πολύ ειναι οτι βάζουν περιορισμό level στα όπλα, και στις στολές.

Δεν είναι πολύ αληθοφανές έτσι.

Καλύτερα θα ήταν να μπορούσες να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε έπεφτε στα χέρια σου, αλλα να μην μπορούσες να το αξιοποιήσεις πλήρως με την μία...

απλά να του έκανες upgrade με τον καιρό και με components που θα έβρισκες όσο ανεβαίνεις levels.... αλλα τέσπα.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα μετα απο 2 βδομαδες καθημερινου πρωινου διαβασματος και τις 495 σελιδες.. Κερδιζω κανενα achievement?

 

Απο την αγωνια της προ-κυκλοφοριας μεχρι και το 1+ χρονο μετα.. Καιρος να αφοσιωθω στο game..

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν διαφορα quest που δεν εμφανιζονται στο χαρτη (καποια ειναι και time of day related, μονο νυχτα κτλ) και πρεπει να περασεις απο κοντα για να τα ανακαλυψεις. Οποτε ή ακολουθεις το δρομο του TDi ( explore till u DIE) ή δες καποιο walkthrough για να μη χασεις καποιο ;) .

 

Το εχω ξεκινησει κι εγω τωρα τελευταια και πραγματικα θες 2 ζωες για να κανεις ΟΛΑ οσα εχει μεσα το παιχνιδι ειδικα αν εχει ς περιορισμενο χρονο!

Τα μονο που με χαλαει προς το παρον ειναι λιγο το gwent που δεν το χω και πολυ και το leveling στα quest που δε σε αφηνει να κανεις οτι θελεις οποτε θελεις. Πρεπει να ακολουθεις τα quest με βαση το level σου αλλιως zero xp!

Δεν ξερω αν φταιει η ιδεα αυτη καθαυτη(που χρησιμοποιειται και σε αλλα rpg) αλλα η υλοποιηση του μεσα στο παιχνιδι....

 

But still one of the best games ever made!!

 

Ουσιαστικα σου δινει κινητρο να levelαρεις μονο απο quests και οχι απο grind/farming,αλλα σου δινει και μια καθοδηγηση για να μην χασεις την μπαλα τελειως με τα απειρα quests/sidequests.

 

Προσωπικα εκανα τα quest που ηταν κοντινοτερα στα level μου και το pacing του παιχνιδιου ηταν αψογο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα μετα απο 2 βδομαδες καθημερινου πρωινου διαβασματος και τις 495 σελιδες.. Κερδιζω κανενα achievement?

 

Απο την αγωνια της προ-κυκλοφοριας μεχρι και το 1+ χρονο μετα.. Καιρος να αφοσιωθω στο game..

 

 

Χαράς στο κουράγιο σου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα μετα απο 2 βδομαδες καθημερινου πρωινου διαβασματος και τις 495 σελιδες.. Κερδιζω κανενα achievement?

 

Απο την αγωνια της προ-κυκλοφοριας μεχρι και το 1+ χρονο μετα.. Καιρος να αφοσιωθω στο game..

 

 

 

Best Achievement of Lore Seeker...lol
Μακάρι να έχεις και την ίδια υπομονή να διαβάζεις και όλα τα βιβλία, σημειώματα, και character entries, μέσα στο παχνινίδι.  :-D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα μετα απο 2 βδομαδες καθημερινου πρωινου διαβασματος και τις 495 σελιδες.. Κερδιζω κανενα achievement?

 

Απο την αγωνια της προ-κυκλοφοριας μεχρι και το 1+ χρονο μετα.. Καιρος να αφοσιωθω στο game..

 

 

 

αποδειξη του ποσο φοβερο ειναι το παιχνιδι...θυμαμαι τον εαυτο μου κι εγω στις αρχες να διαβαζω τυχαιες σελιδες του τοπικ οχι για να μαθω κατι απλα και μονο απο τον ενθουσιασμο μου με αυτο...

 

εντωμεταξυ ειμαι εδω και μια βδομαδα στο 98% του main story, δεν το τελειωνω επιτηδες και γυρνωντας απλα να βρω wolf gear βγαζει κι αλλο περιεχομενο το οποιο δεν ειχα παρει χαμπαρι

 

το κακο ειναι πως καλομαθα και ημουν που ημουν απαιτητικος για να μη βαριεμαι εναν τιτλο, τωρα  μεχρι να βγει το cyberpank ή κανα gta 6.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...