Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok καταλαβα την λογικη, ευχαριστω παιδες.. Προς το παρων το 'χω ανοιχτο.. αργοτερα βλεπουμε.. 4lvl ακομα.. εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ok καταλαβα την λογικη, ευχαριστω παιδες.. Προς το παρων το 'χω ανοιχτο.. αργοτερα βλεπουμε.. 4lvl ακομα.. εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας..

Πραγματικα παρε το αργα,κανε τα sidequest τα οποια τις πιο πολλες φορες συνδεονται με τα main και απολαυσε το.

Σε ζηλευω.

Φαντασου το ξαναρχισα απο την αρχη σιγα σιγα.

 

Εβαλα να παιξω τα 1 και 2 αλλα δε τη παλεψα ομολογω.

Λιγο το συστημα μαχης του 1 ,λιγο κατι αλλες ιδιαιτεροτητες του 2,ε καθομαι και διαβαζω το στορυ παρα να καθομαι με το ζορι να τα παιξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα κανω οτι βρισκω στον δρομο μου.. εχω καταπιαστει με τα side quest αναλογα με τα lvl μου και μετα το main story..

Τελειωσα την πρωτη πολη απ'οτι ειχε, main story και side quests.. χθες μπηκα στην δευτερη πολη και τωρα ειμαι στο Hunt a Witch και μετα το Bloody Baron απο main quests..

Εστω και τις 2-3 ωρες που παιζω καθε μερα το απολαμβανω.. αν και εχω σκαλωσει λιγο τωρα πρεπει να βρω blacksmith ν αρχισω τα dismantle γτ εχω πατωσει απο βαρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αλλη ερωτηση... Sorry που τις κανω μια μια αλλα εχω πιασει εδω και μερες οσο ειμαι στο μαγαζι να διαβαζω αυτο το topic απο την 1η σελιδα.. (ειμαι στην σελιδα 336)..

Εγω εχω ξεκινησει το GOTY edition... Τα expansion που τα εχει σαν ξεχωριστη επιλογη στο αρχικο menu θα πρεπει να τα παιξω ξεχωρα μολις τελειωσω ή ολο το game ειναι merged? Θυμαμαι οταν μπηκα προχθες στην 2η πολη οτι μου εμφανησε notifications in game "welcome to blood & wine etc etc" και "welcome etc etc" για το αλλο expansion.. Αρα μαλλον ειναι merged..
Αλλα αν ειναι merged για ποιο λογο εχει στο αρχικο menu σε ξεχωριστα κομματια τα expansions εφοσον το game που κανω ηδη..

 

Δεν θυμαμαι βεβαια οταν πατησα new game, αν ειχε επιλογη να παιξω το game μαζι με τα expansion ή χωρια.. (ημουν εντελως κουρασμενος και δε το θυμαμαι καν)

 

ΥΓ... it's a fact.. Εχω αφιερωσει πολυ περισσοτερες ωρες 1 βδομαδα τωρα να διαβαζω αυτο το topic παρα να παιζω in-game.. (f@ck my life.. 0 ελευθερος χρονος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δε με είπατε, δείχνει πουθενά πόσο % του παιχνιδιού έχω ολοκληρώσει;

Μόλις τερμάτησα το main quest και έχω να κάνω τα expansions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις.. Τι κανει το toxicity.. Ειναι σαν δηλητηριο πανω στον Geralt?

Επισης, κατι οσων αφορα το exploration.. εκτος απο τα sign boards σε καθε πολη, υπαρχει περιπτωση να μου εμφανιστουν ακυρα quests/side quests/contracts σε σημειο που δεν εμφανιζεται καποιο σημαδι στον χαρτι? Δηλαδη να αρχισω να μιλαω σε ολους τους npcs μπας και εμφανιστει τιποτα καινουργιο? Την πρωτη πολη την τελειωσα και ειμαι 4lvl.. εκανα ολα τα main και τα side (θαυμαστικα/ερωτηματικα) που μου εμφανιζε στον χαρτι.. υπαρχει περιπτωση να υπαρχει και τιποτα αλλο σε σημεια που δεν πηγα στον χαρτι?

Μονο τα gwen δεν εκανα αλλα θα δω κανα βιντεο για να καταλαβω πως παιζεται και να τα κανω και αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Toxicity = οριο χρησης potions. Το καθε potion εχει και % toxicity, δεν μπορεις να χρησιμοποιεις δυο μαζι πχ με υψηλο toxicity. Η μονο ενα "βαρυ" ή ενα βαρυ και ενα ελαφρυ. Αυτο βεβαια θα εξαρτηθει στην πορεια και στο τι build (character points) θα φτιαξεις. Αμα το ψηνεις να παιξεις πολυ με potions και εστιασεις στο alchemy, θα μπορεις να αντεξεις πολλα βαρια μαζι. 

 

2. Σπανια να σου τυχει κατι αν δεν παιζει (!) ή (?), νομιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπου βλέπεις μεγάλο κομμάτι του χάρτη κενό (με εξαίρεση κάποια βουνά), κάτι έχει εκεί.

 

Είτε θα στο βγάλει αργότερα, είτε δεν έχεις βρει τον σωστό ρουφιάνο, είτε δεν το έχεις πλησιάσει σωστά.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...