Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως την ελευθερία της κάμερας που δίνει το ποντίκι δεν την ανταλλάσσω με κανένα χειριστήριο. Δεν καταλαβαίνω τι δεν σας αρέσει στο πληκτρολόγιο αφού ποτέ δεν χρειάζεται να σηκώσεις το χερι σου την ώρα της μάχης, είναι όλα διπλα στα δάχτυλα σου.

 

1 και μοναδικό θέμα: 

 

Είσαι σκυμμένος πάνω στο γραφείο.

 

Αν μπορούσα να ξαπλάρω σε πολυθρόνα και να βολεύει πληκτρολόγιο/ποντίκι τότε ναι γιατί όχι; 

Αλλά δεν βολεύει, φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάρε μια σωστή καρεκλα γραφείου τότε, πιο βολική είναι η καρεκλα παρα ο καναπές μου :D Κάποια games που φτιάχτηκαν για gamepad καλύτερα να τα παίζεις με gamepad, καλύτερα όχι must, τώρα οτιδήποτε μορφής game που έχει aiming με το mouse είναι πιο precise και snappy αλλα και πάλι ανάλογος το game, το GTA το παίζω με gamepad αλλα έχει full αυτό-aim. Ότι βολεύει τον καθένα αλλα σε κάποια υπάρχει υπεροχη θέλοντας η μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε πως συμβάνει αυτό? Εγώ την πέφτω κανονικά πίσω και βάζω πόδια ψιλά σε άλλη καρεκλα, τραβα την οθόνη πιο κοντά άμα έχεις θέμα, μου θυμίζεις τον κολλητό μου που κάθεται σχεδόν όρθιος όταν παίζει online :D Με το gamepad απλά βάζω πόδια επάνω στο γραφείο ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τότε πως συμβάνει αυτό? Εγώ την πέφτω κανονικά πίσω και βάζω πόδια ψιλά σε άλλη καρεκλα, τραβα την οθόνη πιο κοντά άμα έχεις θέμα, μου θυμίζεις τον κολλητό μου που κάθεται σχεδόν όρθιος όταν παίζει online :D Με το gamepad απλά βάζω πόδια επάνω στο γραφείο ;)

 

Skull-ραλίκι. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες




February 29, 2012



Top 12 reasons why game controllers are better than keyboards and mice when playing PC games
how-it-works-2.png

1.  Comfort -- Controllers allow you to sit back, relax, and play much easier and better from your sofa or from a kicked back and relaxed posture.


2.  Immersion -- Controllers are better at keeping your focus on the game. And let’s face it, it’s all about the experience.


3.  Natural -- Controllers offer a more natural interface; they are built to feel better in your hands than a keyboard and mouse.


4.  Familiar -- Controllers are more familiar to gamers because many gamers grew up playing on consoles first.


5.  Multiple key presses simultaneously -- Controllers allow you to perform multiple actions at the same time, which is important in many games (e.g., go ahead and try to move, rotate your camera, and cast a seldomly used ability in World of Warcraft all at the same time with a keyboard & mouse. Let us know how that feels and works for you).


6.  Pain -- Controllers help reduce repetitive stress injury and neck pain; controllers have better ergonomics, especially over long periods of time.


7.  Easy to learn and use -- Controllers are easier and more fun to learn than a keyboard and mouse.


8.  Standard -- We have a dozen real arcade machines -- none of which have a keyboard and/or mouse interface. The game controller is a natural progression of the “old school” joysticks and buttons.


9.  Support -- Even in a game for PC elitists, like Battlefield 3, support is provided for a game controller right out of the box.


10. Expense -- Want to push several keys at once on the PC? You’re going to need a expensive mechanical keyboard. When using a controller, you can push all 10+ buttons on even the cheapest of controllers at once.


11. Speed -- Anything fast paced is better with a controller; racing games, brawlers such as Shank, Street Fighter, Just Cause 2, etc.


12. Intended use -- Controllers are designed to play games; keyboards and mice are designed to type Word documents and navigate interfaces.


Question: What are some of your reasons for controllers being better for PC gaming or, for that matter, why keyboards and mice are better?


 




Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι βολευει τον καθενα μην τρελενεστε, προσωπικα εχω μαθει τοσα χρονια με πληκτρολογιο-ποντικι ειδικα σε παιχνιδια που θελει να σημαδευεις δεν νιωθω να σημαδευω με ακριβεια οταν ειμαι με κοντρολερ...Για μενα τα πραγματα ειναι απλα καποια παιχνιδια ειναι φτιαγμενα για κοντρολερς και καποια αν θες να εισαι πιο ανταγωνιστικος θελει ποντικι-πληκτρολογιο.Ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.

ps.Αυτο που πραγματα υποκειμενικα καταληγουν σε διαγωνισμο καθε φορα με ξεπερναει...

ps2.Αν και θεωρω τα κοντρολερ πολυ βολικα πχ για ποδοσφαιρακια και racing παιχνιδια δεν προκειται ποτε να αγορασω καποιο γιατι τα θεωρω πεταμε λεφτα μιας κ σπανια παιζω τετοια παιχνιδια στο pc και οταν το κανω ειναι συνηθως σε κονσολα.

ps3 Ακομη για να μην βγω τελειως off topic ακομη και στο witcher που στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου θα μπορουσα να παιξω με κοντρολερ εκει που πιστευω δεν θα βολευε τουλαχιστον εμενα επειδη δεν εχω συνηθισει ειναι οταν σημαδευεις με το crossbow μεχρι να σημαδεψω σωστα παιζει να ειχα νευριασει και να το ξηλωνα το κοντρολερ τελειως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζήτηση κάνουμε όχι διαγωνισμό buddy ;) Το game παίζεται άνετα και με τα δυο απλά όσο πιο σύνθετο είναι το combat τόσο δυσκολεύει με keyboard, ειδικά άμα έχει και διπλα κουμπιά όπως SOM τότε δυσκολεύει ακόμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζήτηση κάνουμε όχι διαγωνισμό buddy ;) Το game παίζεται άνετα και με τα δυο απλά όσο πιο σύνθετο είναι το combat τόσο δυσκολεύει με keyboard, ειδικά άμα έχει και διπλα κουμπιά όπως SOM τότε δυσκολεύει ακόμα περισσότερο.

Η απαντηση μου οσον αφορα διαγωνισμο βασιζεται σε αυτο το ποστ και αλλα τετοια παρομοια ποστ αλλα ας φερω σαν παραδειγμα αυτο "Top 12 reasons why game controllers are better than keyboards and mice when playing PC games"

Απλη μεταφραση γιατι το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο αν αυτο δεν σημαινει συγκριση-διαγωνισμο για να αποδειχτει τι ειναι καλυτερο τοτε μαλλον δεν ξερω το νοημα των προτασεων ή απλα δεν ξερω τι διαβαζω, σορρυ μαλλον δεν στροφαρω.

Τελος δεν τα λεω ουτε για να μαλωσω με καποιον ουτε επιβαλω την αποψη μου οντως απλα συζηταω και απλα βαζω καποια πραγματα στην θεση τους ετσι οπως τα αντιλαμβανομαι και κρινω εγω σωστα.Δεν σημαινει οτι ολοι πρεπει να συμφωνουν μαζι μου γιατι οπως ειπα καποια πραγματα ειναι υποκειμενικα.

Τελος για αυτο ειπα οτι καποια παιχνιδια εχουν φτιαχτει και ειναι οτι πρεπει να παιχτουν με κοντρολερ και αλλα με πληκτρολογιο-ποντικι.Πχ mortal combat δεν ειναι εφικτο να το παιξεις με πληκτρολογιο αυτο το παιχνιδι δεν βολευει ενω με ενα κοντρολερ απλα μαμαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το καλυτερο Sweetfx για το παιχνιδι και τα expansions χωρις να τρωει πολλα fps;

καπου διαβασα για το Reshade WatchDog Tonemap - Custom FX αλλα δεν το βρισκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

studio της χρονιας και καλυτερη story και visual design το Dlc του Witcher 3

http://www.bbc.co.uk/newsbeat/article/38028351/dark-souls-3-overwatch-and-pokemon-go-win-awards-at-the-golden-joysticks

 

Dlc να ξεπερναει ολοκληρα παιχνιδια παρακαλω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα το Witcher 3 πριν λιγες μερες στο PS4 pro (55'' tv).. Και πραγματικα εχω παθει την πλακα μου με το μεγεθος του παιχνιδιου.. Εχει άπειρα side quests... απλα περπατας και παιρνεις και ενα quest.. σε σημειο που ξεχνας εντελως το main story..
Μ'αρεσει η ολη φαση που θελει διαβασμα στο bestiary για να μαθεις τα weakness των monster..
Γενικα ειναι ενα παιχνιδι που δεν παιζει να κλαψω για κανενα λογο τα 42 ευρω (goty edition).. Πιστευω οτι θα μου παρει πααααρα πολυ καιρο να το τελειωσω αν κρινω απο τις 3-4 ωρες που παιζω ανα μερα ή ανα 2 μερες..
Πρεπει να συνηθισω λιγο το συστημα που εχει με την εναλλαγη απο potions σε foods (2ο κλικ για να αλλαξει το consumable) κτλ γιατι με το controller τα μπερδευω και αλλο θελω να χρησιμοποιησω και αλλα χρησιμοποιω..

 

Επισης μια ερωτηση.. γιατι εχει 2 σπαθια? Ποια η χρησιμοτητα του ενος και ποια του αλλου.. περα απο την διαφορα στο dmg.. Το ενα ειναι για τα heavy attacks και το αλλο για τα fast?
Ουτε να τα ξεχωριζω δεν εχω καταφερει..

 

Γραφω εδω γιατι ειναι ζεστο το θεμα εδω σε σχεση με το Console games section.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα το Witcher 3 πριν λιγες μερες στο PS4 pro (55'' tv).. Και πραγματικα εχω παθει την πλακα μου με το μεγεθος του παιχνιδιου.. Εχει άπειρα side quests... απλα περπατας και παιρνεις και ενα quest.. σε σημειο που ξεχνας εντελως το main story..

Μ'αρεσει η ολη φαση που θελει διαβασμα στο bestiary για να μαθεις τα weakness των monster..

Γενικα ειναι ενα παιχνιδι που δεν παιζει να κλαψω για κανενα λογο τα 42 ευρω (goty edition).. Πιστευω οτι θα μου παρει πααααρα πολυ καιρο να το τελειωσω αν κρινω απο τις 3-4 ωρες που παιζω ανα μερα ή ανα 2 μερες..

Πρεπει να συνηθισω λιγο το συστημα που εχει με την εναλλαγη απο potions σε foods (2ο κλικ για να αλλαξει το consumable) κτλ γιατι με το controller τα μπερδευω και αλλο θελω να χρησιμοποιησω και αλλα χρησιμοποιω..

 

Επισης μια ερωτηση.. γιατι εχει 2 σπαθια? Ποια η χρησιμοτητα του ενος και ποια του αλλου.. περα απο την διαφορα στο dmg.. Το ενα ειναι για τα heavy attacks και το αλλο για τα fast?

Ουτε να τα ξεχωριζω δεν εχω καταφερει..

 

Γραφω εδω γιατι ειναι ζεστο το θεμα εδω σε σχεση με το Console games section.

Εχεις 2 σπαθια το ενα ειναι απο ατσαλι και το αλλο απο ασημι...Το πρωτο ειναι για ανθρωπους και το δευτερο για τα τερατα..Μπορεις βεβαια να χρησιμοποιησεις και τα 2 και στις 2 περιπτωσεις.Steel sword σε τερατα και silver σε ανθρωπους αλλα δεν ειναι το ιδιο αποτελεσματικο-ζημια αν το κανεις ετσι οπως σου ειπα.

Περα απο αυτο οντως απλα ειναι παιχνιδαρα δεν χρειαζεται να το αναλυσω εγω και κανεις αλλος παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...