Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εκατσα πριν λιγο να ξεκινησω το παιχνιδι.. και μου εχουν σπασει τα νευρα κυριολεκτικα!

 

Ειμαι στο τουτοριαλ, και ειμαι στην φαση που πρεπει να πεταξω την bomb.

παταω ΤΑΒ, κανω bind την βομβα και μου λεει να την πεταξω κανωντας κλικ στο μεσαιο κουμπι του ποντικιου. το παταω αλλα δεν κανει τπτ!

 

Δοκιμασα να κανω bind την βομβα σε αλλο κουμπι αλλα ψαχνωντας στα μενου δε βρηκα πουθενα να μπορω να βαλω κουμπι στην ριψη βομβας... οποτε δε μπορω να προχωρησω στο παιχνιδι!

 

 

δοκιμασα να συνδεσω ενα χεριστηριο που εχω, μπας και πιασει ετσι.. αλλα δε βλεπει ουτε το χειριστηριο? Λειτουργει μονο με συγκεκριμενα χειριστηρια το παιχνιδι? εχω αυτο

 

βοηθηστε παιδες εχω το παιχνιδι εδω και εχω κολλησει με την χαζομαρα να πουμε.. τι να κανω? μπορω να κανω ΣΚΙΠ το τουτοριαλ καπως ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πωωω ευχαριστω ρε συ. τοση ωρα κολλησα γιατη τη βλακεια δλδ? καθε φορα που θα θελω να χρησιμοποιω βομβα θα γινεται ετσι? μπορω να βαλω καποιο αλλο πληκτρο αντι για το μεσαιο κουμπι ποντικιου?

 

μολις βρηκα σα λυση αυτο

Fixed! Change the key binding "Use Quick Access Binding" to something else (I used caps lock). And that's it. Who ever said walking away and having a beer solved nothing.

 

 

σχετικα με το χειριστηριο.. δεν το βλεπει το παιχνιδι αυτο που εχω.. γνωριζει κανεις σχετικα?


update εχει θεμα το μεσαιο κουμπι του ποντικιου.. στο επομενο training που πρεπει να κανω aim την bomb, παλι με το μεσαιο.., δεν κανει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα να συνδεσω ενα χεριστηριο που εχω, μπας και πιασει ετσι.. αλλα δε βλεπει ουτε το χειριστηριο? Λειτουργει μονο με συγκεκριμενα χειριστηρια το παιχνιδι? εχω αυτο

 

Το παιχνιδι ουτως ή αλλως για controller προοριζεται αρα προφανως και δεν λειτουργει με συγκεκριμενα controller.

 

Δυστηχως αυτο που εχεις ειναι για τα μπαζα απο πλευρας driver που εχει,γιαυτο και δεν το αναγνωριζει το εν λογω παιχνιδι. Αν δεν εχει αλλους driver το παραπανω controller και εχεις την αποδειξη αγορας,πηγαινε το πισω στο Πλαισιο και πες τους οτι θελεις τα χρηματα σου πισω ή πιστωτικο επειδη το controller που πηρες για παιχνιδια δεν στο αναγνωριζει σε ενα απο αυτα που παιζεις τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα με keyboard και mouse το επαιξα και δεν ειχα κανενα προβλημα. αν δεν θες να το γυρισεις πισω χρησημοποιησε το xbox controller emulator http://www.x360ce.com/ .προσωπικα με εχει βοηθησει αρκετες φορες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα με keyboard και mouse το επαιξα και δεν ειχα κανενα προβλημα. αν δεν θες να το γυρισεις πισω χρησημοποιησε το xbox controller emulator http://www.x360ce.com/ .προσωπικα με εχει βοηθησει αρκετες φορες. 

Οχι καλυτερα να το γυρισει πισω τωρα οσο μπορει γιατι μπορει να του το εμφανισει και σε αλλα παιχνιδια.

 

Παλι καλα που σταματησανε να φερνουν πλεον αυτα τα gamepad της πλακας το Πλαισιο που αλλα παιχνιδια τα αναγνωριζαν και αλλα οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και εγω του mouse-keyboard ειμαι , αφου εκανα bind σε αλλο πληκτρο το μεσαιο του ποντικιου, θα συνεχισω ετσι.

 

το gamepad δεν ειναι δικο μου, απλα το δανειστικα απο φιλαρακι να παιξω λιγο τεκκεν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και εγω του mouse-keyboard ειμαι , αφου εκανα bind σε αλλο πληκτρο το μεσαιο του ποντικιου, θα συνεχισω ετσι.

 

το gamepad δεν ειναι δικο μου, απλα το δανειστικα απο φιλαρακι να παιξω λιγο τεκκεν :P

Ε τοτε τυχερος ησουν αλλα πες του καλου κακου να το γυρισει πισω να του δωσουν πιστωτικο να παει να παρει εστω ενα logitech.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει παρει 2 τετοια για να ψιλο-μακακιζεται, δεν ασχολειται και ιδιαιτερα . εχει περασει ενας μηνας++ απο τοτε που τα πηρε, δε νομιζω να γινεται τωρα..

Του πουλησανε ενα gamepad για να παιζει παιχνιδια στο Pc.Αν λοιπον σε μισα παιχνιδια του αναγνωριζεται το controller και σε αλλα οχι,τοτε το προιον που του πουλησανε δεν λειτουργει οπως πρεπει να λειτουργει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μαν εγω το καταλαβαινω, απλα αυτος δεν ασχολειται με παιχνιδια , τα πηρε μονο για να παιζει που και που το mortal kombat, θα του το πω αλλα δεν νομιζω να ασχοληθει ιδιαιτερα.. γιου νοου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξεπέραστο το παραπάνω αν και κάπως ακριβό, οκ, δεν θέλουν όλοι να δώσουν τόσα χρήματα για controller, ειδικά αν δεν το χρησιμοποιούν και συχνά. Από όταν το πήρα βέβαια, δεν το αλλάζω με τίποτα.

 

Τα αυτοκόλλητα που εσωκλείονται στην GOTY edition είναι αδιάβροχα τελικά. Βρέχει δυο εβδομάδες και το ένα που κόλλησα στο αμάξι δεν έχει πάθει τίποτα.  B) In other news, μπαίνω να σας διαβάζω γιατί είμαι χωρίς laptop και δεν μπορώ να παίξω.  :( Παρηγοριά στον άρρωστο. Υπομονή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως την ελευθερία της κάμερας που δίνει το ποντίκι δεν την ανταλλάσσω με κανένα χειριστήριο. Δεν καταλαβαίνω τι δεν σας αρέσει στο πληκτρολόγιο αφού ποτέ δεν χρειάζεται να σηκώσεις το χερι σου την ώρα της μάχης, είναι όλα διπλα στα δάχτυλα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοια γνωμη ειχα καποτε, τωρα λεω: "Αν παιξεις με χειριστηριο, ξεχνας την υπαρξη του πληκτρολογιου."

Τουλαχιστον στα 3rd person, στα FPS σαφως και προτιμη kb+mouse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...