Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως εχω ξαναπεί στο παρελθόν και εγώ ημουν fan του combat style στο w1. To ήθελα πολυ και στο 2 και ξενέρωσα που δεν τον είχε. Μετα βέβαια συνήθισα και του 3 μου άρεσε αρκετά. Σαν story μαλλον για μενα ειναι 3>1>2 (αν και το Roche path στο 2 μου αρεσε πολυ)

 

Ψηνόμουν και εγω για 3ο playthrough + expansions(τα οποια επαιξα 1 φορα) αλλα μάλλον θα ξεκινήσω τα expansion του Pillars.

 

Τελος για οσους δεν το θυμούνται ή δεν το ξέρουν ειχε βγει και official metal κομματι για το Witcher (την εποχη του 1 αν δεν κανω λάθος)

 

Enjoy :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ιδανικά θα ήθελα να τα πάρω με τη σειρά και να τα τελειώσω αντιστοίχως φτάνοντας στην κορύφωση με το 3. Απ' όσο αντιλαμβάνομαι κάθε ένα με τη σειρά του είναι και πιο απολαυστικό από το προηγούμενο. Το πρώτο δεν ξέρω εάν εν τέλει καταφέρω να το αντέξω οπτικά όταν θα έρθει η ώρα του, το δεύτερο όμως θεωρώ ότι δεν έχει γεράσει ακόμα. Δε νομίζω ότι θα το παρακάμψω. Είναι και πιο εύπεπτο συνολικά από το πρώτο νομίζω λόγω κάμερας κλπ.

 

Τα graphics mods θα βοηθησουν αρκετα την κατασταση,απτην στιγμη που κρατηθηκες τοσο καιρο και δεν επαιξες τα υπολοιπα,προτεινω να τα ξεκινησεις με την σειρα.Εχει οντως το καλυτερο main story της σειρας το πρωτο κατα την αποψη μου και πιστευω θα σαρεσει αρκετα.Αν για καποιοι λογο δεν σαρεσει τοσο,μπορεις παντα να το rushαρεις στην χειροτερη.

 

Πιστευω αν τα παιξεις με την σειρα,θα βγαλεις ακομα περισσοτερα γουστα στο 3ο.

 

Για να προσθέσω, έχει πολλά ωραία και το 1 αλλά και το 2, αν και στο 2 έχει το θέμα ότι πρέπει να παίξεις ξανά για το διαφορετικό Act II.

 

 

Δεν χρειαζεται να ξαναπαιξει το Act 2 στο W2.Απλα ειναι σαν bonus replayability τα διαφορετικα paths.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη απογοητευση τα βιβλια επειδη

1)Ειναι αρκετα αυτα που εχουν βγει

2)Ειναι σχεδον ανυπαρκτη η μεταγλωτιση στα Ελληνικα

 

Απο οσο ξερω μονο το 1 εχει βγει στα Ελληνικα το οποιο και εχω αλλα γιαυτο και δεν το εχω διαβασει ακομα.

Και αυτά που έχουν βγει είναι φτωχά μεταφρασμένα από Πολωνικά σε Αγγλικά. Δεν είναι και GOT αλλά διαβάζονται ευχάριστα. Ούτως η άλλως το παιχνίδι είναι στα αγγλικά. Ότι δεν καταλάβεις το πιάνεις από τα συμφραζόμενα. Απλά αυτό που λείπει απο το βιβλίο και που θα βοηθούσε, είναι η εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο quest για να βρεις τα grandmaster schematics, δεν μου δείχνει στο world map τις τοποθεσίες τους ούτε ο quest giver δεν τις επαναλαμβάνει όταν του μιλάω. Υπάρχει τρόπος να βρω τις πληροφορίες για τις τοποθεσίες in game πριν αρχίσω να ψάχνω στο ίντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο quest για να βρεις τα grandmaster schematics, δεν μου δείχνει στο world map τις τοποθεσίες τους ούτε ο quest giver δεν τις επαναλαμβάνει όταν του μιλάω. Υπάρχει τρόπος να βρω τις πληροφορίες για τις τοποθεσίες in game πριν αρχίσω να ψάχνω στο ίντερνετ?

 

Είσαι σίγουρος ότι είσαι στον grandmaster blacksmith?! Το location φαίνεται κανονικά απλά δεν φαίνεται πιο κομμάτι από το set είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι είσαι στον grandmaster blacksmith?! Το location φαίνεται κανονικά απλά δεν φαίνεται πιο κομμάτι από το set είναι.

Ναι, έχω μιλήσει μαζί του (που τον εκπαίδευσε elf κτλ). Μου είχε δώσει περιγραφεί με τις τοποθεσίες αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχε πει. Ήταν και πολλά τα μέρη οπότε δεν θυμάμαι τι είχε πει ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλα ένας είναι στην Toussaint,

436492139.jpg

διαλέγεις πιο set θες και μετά ορίζεται ως quest, κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει στο journal και το location στον χαρτί, εάν όχι τότε bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλα ένας είναι στην Toussaint,

436492139.jpg

διαλέγεις πιο set θες και μετά ορίζεται ως quest, κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει στο journal και το location στον χαρτί, εάν όχι τότε bug.

Ναι αυτός είναι.

Κοίταξα και σε guide τις τοποθεσίες μήπως απλά μου ξεφεύγει, αλλά τίποτα. Μάλλον bug είναι. Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...