Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα να μην έχεις παίξει ακόμα το 3 ok...αλλα να έχεις και τα 3 αγορασμένα και να μην έχεις παίξει κανένα...και το λέω γιατί...γιατί πιστεύω το 1-2 θα τα τρέξεις λίγο γρήγορα για να φτάσεις στο 3 και αυτό γιατί φαίνεται η παλαιότητα τους σε σχέση με το 3. Επίσης χρειάζεσαι κάνα sabbatical για να τα παίξεις όλα :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Επίσης χρειάζεσαι κάνα sabbatical για να τα παίξεις όλα :D

+1000. Οπωσδήποτε. Και το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι θα εύχεσαι να κρατήσει τόσο, άσχετα απ' το αν θα χρειαστείς λιγότερο χρόνο για να τα τελειώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το πω ξανά, όποιος δεν έχει παίξει και τα τρία παιχνίδια όταν το αποφασίσει να ξεκινήσει από το πρώτο και να τα πάει αργά ώστε να τα απολαύσει στο μέγιστο. Ειδικά άτομα που έχουν περιμένει τόσο διάστημα το μεγάλο λάθος που κάνουν είναι όταν το πάρουν απόφαση προσπαθούν να τα φάνε αμάσητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να το συνεχίσω κι εγώ.

 

Είχα ξεκινήσει λίγο πριν το Πάσχα, έπαιξα κάνα 5ωρο και μετά σταμάτησα λόγω της δουλειάς που έλειπα από το σπίτι από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Ακούω συνέχεια από φίλο μου ότι είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έχει παίξει ever (και είναι πολλά αυτά), και απ' ότι φαίνεται μόνο καλά λόγια διαβάζω κι εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θεός και η ψυχή σου τώρα :)

 

Θα ξεκινησω το 1 και βλεπουμε.

Πρέπει να το συνεχίσω κι εγώ.

 

Είχα ξεκινήσει λίγο πριν το Πάσχα, έπαιξα κάνα 5ωρο και μετά σταμάτησα λόγω της δουλειάς που έλειπα από το σπίτι από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Ακούω συνέχεια από φίλο μου ότι είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έχει παίξει ever (και είναι πολλά αυτά), και απ' ότι φαίνεται μόνο καλά λόγια διαβάζω κι εδώ μέσα.

Φαντασου εκατσα και εκανα οτι side quest βρηκα,εγω,που τα rpg γενικα τα βαριεμαι(τελευταιο που ειχα ασχοληθει σοβαρα ηταν το dungeon siege,πριν πολλα χρονια)

Ασχολησου με το παιχνιδι,αξιζει.

Ειναι στανταρ 40-50 ωρες παιχνιδιου που δε θα τις μετανιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Εγκατέστησα ξανά μετά από 1 χρόνο το Witcher 3 με όλα τα expansions κτλ αλλά για κάποιο λόγο, αυτό το παιχνίδι συνεχίζω να μην το συμπαθώ. Κατ' αρχάς δεν μου είναι καθόλου συμπαθής ο πρωταγωνιστής (θεωρώ πολύ κλισέ και ψεύτικο το όλο στυλ του) και το σύμπαν γενικότερα μου φαίνεται από αδιάφορο έως αφελές. Ο μόνος λόγος που ξεκίνησα μια νέα απόπειρα να το τερματίσω είναι επειδή έχω ακούσει διθυράμβους και επειδή δεν έχω άλλο rpg να ασχοληθώ εκτός του Dragon Age 3. Να πω ότι είμαι αφοσιωμένος οπαδός των TES, Gothic, Risen, Dragon Age 1, Baldurs Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale (άσχετα να μπλέχτηκαν τώρα τα isometric dnd με τα τρισδιάστατα τρίτου ή πρώτου προσώπου openworld, θέλω να σας δώσω μια ιδέα για τις προτιμήσεις μου)

 

Αξίζει λέτε να το συνεχίσω ή θα είναι σαν να ξοδεύω το χρόνο μου άσκοπα? Η αιτία που σας ρωτάω είναι επειδή έχω ακούσει ότι θέλει περίπου 100 ώρες και ο ελεύθερος χρόνος μου είναι μετρημένος στα δάχτυλα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομίζω ότι αν δεν σου αρέσει ο πρωταγωνιστής και ο κόσμος του παιχνιδιού, άδικα παιδεύεσαι.

 

Τα διθυραμβικά σχόλια είναι από άτομα που τους άρεσε, αλλά όπως και να το κάνουμε, γούστα είναι αυτά. Δεν σε πιέζει κανείς να το τερματίσεις αν δεν θες. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ευχαριστώ. Αυτό σκέφτηκα γω, ότι είναι ζόρι να παίξω έναν ήρωα που μου είναι αχώνευτος για 100 ώρες απλά ήλπιζα μήπως παρακάτω μου γίνει συμπαθής  :-D. Αν μπορούσα να δημιουργήσω δικό μου χαρακτήρα, θα το συνέχιζα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Εγκατέστησα ξανά μετά από 1 χρόνο το Witcher 3 με όλα τα expansions κτλ αλλά για κάποιο λόγο, αυτό το παιχνίδι συνεχίζω να μην το συμπαθώ. Κατ' αρχάς δεν μου είναι καθόλου συμπαθής ο πρωταγωνιστής (θεωρώ πολύ κλισέ και ψεύτικο το όλο στυλ του) και το σύμπαν γενικότερα μου φαίνεται από αδιάφορο έως αφελές. Ο μόνος λόγος που ξεκίνησα μια νέα απόπειρα να το τερματίσω είναι επειδή έχω ακούσει διθυράμβους και επειδή δεν έχω άλλο rpg να ασχοληθώ εκτός του Dragon Age 3. Να πω ότι είμαι αφοσιωμένος οπαδός των TES, Gothic, Risen, Dragon Age 1, Baldurs Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale (άσχετα να μπλέχτηκαν τώρα τα isometric dnd με τα τρισδιάστατα τρίτου ή πρώτου προσώπου openworld, θέλω να σας δώσω μια ιδέα για τις προτιμήσεις μου)

 

Αξίζει λέτε να το συνεχίσω ή θα είναι σαν να ξοδεύω το χρόνο μου άσκοπα? Η αιτία που σας ρωτάω είναι επειδή έχω ακούσει ότι θέλει περίπου 100 ώρες και ο ελεύθερος χρόνος μου είναι μετρημένος στα δάχτυλα. Ευχαριστώ.

 

Αφού είσαι φαν του gothic,risen και του tes (σαν εμένα) θα σου έλεγα ξεκίνα το κάψιμο. Πες πως παίζει gothic. Δωσε του λίγο χρόνο πρώτα όμως. Μετά τη Visima θα δεις τα πιο ωραία.

 

To witcher 1 το έβγαλα στο 2 ωρο . Αθλιος χειρισμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινησω το 1 και βλεπουμε.

Εγώ που λατρεύω την σειρά θα σου πω ότι είναι δύσκολο το βήμα που θα κάνεις, όχι τόσο από άποψη γραφικών (που είναι όντως τεράστια η διαφορά) αλλά από άποψη σεναρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

To witcher 1 το έβγαλα στο 2 ωρο . Αθλιος χειρισμός.

 

 

 

Εγω το ειχα βαλει πριν κανα 2 χρονια, το εβγαλα στο 2ωρο γιατι ειχε συνεχη κρασαρισματα στο steam...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ, ευχαριστώ. Αυτό σκέφτηκα γω, ότι είναι ζόρι να παίξω έναν ήρωα που μου είναι αχώνευτος για 100 ώρες απλά ήλπιζα μήπως παρακάτω μου γίνει συμπαθής  :-D. Αν μπορούσα να δημιουργήσω δικό μου χαρακτήρα, θα το συνέχιζα σίγουρα.

 

Για μένα μια χαρά συμπαθής είναι. :P

 

Το θέμα είναι ότι το σύμπαν, όπως και ο Geralt δεν πάνε απλά σε άσπρο/μαύρο όπως τα περισσότερα RPGs. Είναι γενικά πιο πολύ σε "σημερινό timeline" στυλ αλλά μεσαιωνικά.

 

Ο Geralt επίσης έχει backstory από τα βιβλία και 2 προηγούμενα παιχνίδια, γενικά είναι με αυτό το snarky στυλάκι και δεν ανοίγεται σε κόσμο πολλές φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...