Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι ακριβώς... θα έπρεπε να είχαν κάνει καλύτερο motion capture, για την κίνηση των χαρακτήρων..και του Γεράλδιου, και των npc's.

Για το πως συμπεριφέρονται όταν συναντάνε εμπόδια...κλπ

Για περισσότερη φυσικότητα. (ακόμα και οι npc's, περπατάνε λίγο σαν ξυλάγγουρα)

Ίσως όταν το παιχνίδι ήταν σε development να μην είχαν την δυνατότητα για καλύτερο Motion capture... αλλα πιστεύω στο Cyberpunk να το βελτιώσουν, και να το κάνουν καλύτερο και πολύ πιο φυσικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σεβαστή αποψη αλλα οταν οι τύποι, βγάζουνε επέκταση που στεγνά ντροπιάζει πλήρη παιχνιδια, οταν κυκλοφορούν rpg με εκπληκτική γραφή που κανει την πλειοψηφεια των υπολοιπων δημιουργών να μοιαζουν με καλοπροαιρετους ερασιτέχνες, οταν κυκλοφορει ένα rpg οπου πέρα απο την κεντρική ιστορια και τα δευτερευοντα quest κλεβουν την παράσταση, οταν ο κοσμος του παιχνιδιου πειθει 100% και ειναι ισως ο πλέον ολοκληρωμένος και θέτει νεα δεδομένα ποιότητας,

 

αμα λοιπον τα κανει ολα αυτα (και σιγουρα και αλλα που μου διαφεύγουν) και εσύ τρωγεσαι με το animation επειδη ο Γκέραλτ οταν στουκέρνει σε npc δεν τον ριχνει ή δεν πεφτει αυτος, ε θέλεις χωρις λογο να εισαι μιζερος.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα μιζέριας... κουβέντα για constructive critisism κάνουμε και για feedback....και συμφωνω, με όλα όσα λες... αλλα αν ήταν οποιοδήποτε αλλο παιχνίδι, δεν θα το ανεφερα καν.

Εχω παίξει παιχνίδια με πολύ χειρότερα animations, χωρίς να με ενοχλεί ιδιαίτερα.

 

Αλλα επειδή ακριβώς το Witcher είναι κορυφή σε όλα τα υπόλοιπα, θα ηταν πολύ καλύτερο αν είχε πιο προσεγμένα animations.(και πάλι, όχι οτι τωρα δεν βλέπετε...καλό είναι, και μια χαρά το ευχαριστιέμαι και τώρα, αλλα θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερο...μιλάμε για το free roam, και όχι για τις μάχες που είναι φοβερές έτσι όπως είναι)

 

Kαι αυτό το λέω γιατι αναγκαστικά τώρα έχουμε μέτρο συγκρισης με άλλα παιχνίδια που κυκλοφορούν.

Αν δεν είχαμε δει καλύτερα animations απο άλλα παιχνίδια, δεν θα είχαμε μετρο σύγκρισης, και δεν θα με ένοιαζε... αλλα δυστυχως/ευτυχώς, υπάρχει μέτρο σύγκρισης, οποτε ειναι αναποφεκτο το να αναφερθούμε σε αυτό.

 

Κανεις δεν αντιλέγει για το πόσο άρτιο ειναι το παιχνίδι...απλά θα μπορούσε να ήταν καλύτερο.

Για μένα ειναι οτι καλυτερο έχω παίξει τα τελευταία χρόνια, και μεσα στα καλύτερα παιχνιδια που έχω παίξει ever.

 

Υπόψιν, δεν υπάρχει τέλειο παιχνίδι, και δεν πιστεύω οτι πρόκειτε να υπάρξει ποτέ. 

Κάτι ειναι προσωρινά τέλειο, μεχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο.

 

Τα πάντα έχουν χώρο για βελτίωση και ανάπτυξη.

 

 

edit*


Και το Witcher 1 ήταν φοβερό όταν είχε βγεί.

Αλλα αν το συγκρίνουμε με τα σημερινά δεδομένα, μπορούμε πολύ ευκολα να βρούμε που "πάσχει".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχει περάσει ένας χρόνος και ακόμα δεν έχει καν ανακοινωθεί epic rpg που να έχει έστω το μισό potential στην ποιότητα του W3, και μιλάμε βρισκόμαστε σε μια εποχή που ο μισός πλανήτης βλέπει GOT :D Αμφιβάλλω να παίξουμε ποιοτικό epic rpg νωρίτερα από 2018 που μάλλον θα βγει το TES αλλα άμα κρίνουμε από F4 καήκαμε...sad rly... :(

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχει περάσει ένας χρόνος και ακόμα δεν έχει καν ανακοινωθεί epic rpg που να έχει έστω το μισό potential στην ποιότητα του W3, και μιλάμε βρισκόμαστε σε μια εποχή που ο μισός πλανήτης βλέπει GOT :D Αμφιβάλλω να παίξουμε ποιοτικό epic rpg νωρίτερα από 2018 που μάλλον θα βγει το TES αλλα άμα κρίνουμε από F4 καήκαμε...sad rly... :(

Δεν ανακοινωνεται γιατι πολυ απλα οι περισσοτεροι κοιτανε να βγαλουν παιχνιδια ανα 1-2χρονια,κοινως βιαζονται.

 

Και αν σκεφτεται το παραπανω γενικα για Open world rpg,σκεψου ποσα χρονια θα κανουμε να δουμε και Dlc τυπου Witcher.

 

Τα μονα Rpg παιχνιδια που εχουν κανει τοσο αισθητη την παρουσια τους πλεον(εκτως Dragon Age)ειναι τα Dark Souls τα οποια σε γενικες γραμμες ουτε open world ειναι,ουτε βεβαια εχουν αναλογη ιστορια/χαρακτηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγότερο απο μήνα κυκλοφορει για pc το Tyranny απο την Obsidian, που αν και ειναι δεδομενο πως θα έχει εξαιρετική γραφη, θα ειναι ταυτοχρονα και τελειως διαφορετικο rpg απο το Witcher 3,crpg party based.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνίσω με Psycho.. δεν νομίζω να δούμε κάτι στα επίπεδα του Witcher-3 μέχρι να δούμε το Cyberpunk (αν και ποτέ δεν ξέρεις...πάντα είμαι ανοιχτός για ευχάριστες εκπλήξεις)... και τότε εχω ελπίδες οτι οι ίδιοι θα καταρίψουν την δική τους επικούρα του Witcher-3 με το Cyberpunk.

 

To Τyrrany,ναι, μπορεί να είναι αξιόλογο όταν βγει, αλλα οκ...ειναι άλλο το ύφος/στήσιμο του παιχνίδιου.

 

Η Bethesda αν πάει όπως πάει, με τους ίδιους writers, και το ίδιο gameplay, δεν έχει καμία ελπίδα μπροστά στους Πολωνούς, ακόμα και 15 Elder Scrolls να βγάλει ακόμα.

 

 

....(ας παω να δω τον σκύλο τον Ντέντλαφφ τώρα...lol)

 

Μα εγω δε ζω γονατιστός, 

είμαι τις Λύκαινας ο Γιός

ειμαι τις Λύ-και-νας ο Γιός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα το έχουμε στα χέρια μας το Cyberpunk;

 

Για το Witcher αποκλείεται να δούμε κάποιο άλλο expansion;

 

Στην καλύτερη τέλος 2018. Στα forum των Πολωνών έχει γραφεί ότι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να πάει 2019 - 2020, πάντα με επιφύλαξη βέβαια όλα αυτά.

 

Για το W3 που ρωτάς τουλάχιστον μέχρι να βγει το Cyberpunk 2077 τέλος τα πάντα. Άλλωστε όλη η ομάδα έχει πέσει με τα μούτρα στο επερχόμενο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην καλύτερη τέλος 2018. Στα forum των Πολωνών έχει γραφεί ότι υπάρχει μεγάλη περίπτωση να πάει 2019 - 2020, πάντα με επιφύλαξη βέβαια όλα αυτά.

 

Για το W3 που ρωτάς τουλάχιστον μέχρι να βγει το Cyberpunk 2077 τέλος τα πάντα. Άλλωστε όλη η ομάδα έχει πέσει με τα μούτρα στο επερχόμενο παιχνίδι.

Οπότε το Cyberpunk το ξεχνάμε... Μέχρι τότε βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει στα 11 το griffin.

Αλλα μετα απο λιγο αμεσως βρηκα καλυτερα.

Οποτε δε ξερω κατα ποσο αξιζει να ασχολεισαι αφου ανα 2-3 ωρες παιχνιδιου σιγουρα βρισκεις κατι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...