Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως καταφερνετε και φτανετε τοσο υψηλο level οπως ο φιλος παραπανω? ..Εγω ειμαι 24 level εχω βγαλει καμια 50αρια quests και στα περισσοτερα μου δινει ελαχιστους ποντους..Οπως το βλεπω με το ζορι θα φτασω 30

 

Ακριβώς ότι σου είπε ο Heatspreader.

 

Πολλά, πάρα πολλά, όσα υπάρχουν side quests.

 

Ότι ερωτηματικό, θαυμαστικό,άνω τελεία, κόμμα, και παρένθεση υπάρχει στο χάρτη, τα κυνηγάς ανηλεώς.

 

Καλό είναι να "ανοίγεις" συμβόλαια κλπ, να διαβάζεις ότι σημείωμα-ημερολόγιο-χαρτί με διαταγές/οδηγίες βρεις (δίνουν κι αυτά αποστολές, από το πουθενά, στο άσχετο) και να πηγαίνεις στις αντίστοιχες αποστολές, ανάλογα το level σου, ώστε να μην χάνεις βαθμούς επειδή είσαι πολύ ψηλά για κάποια από αυτά.

 

Τέλος, free roaming στο χάρτη...κόβε βόλτες. Κάποια πράγματα θα τα βρεις έτσι, θα ανακαλύψεις σημεία και περιοχές που ούτε καν αναφέρονται κάπου μέχρι εκείη την ώρα. Αν βλέπεις κάποια μεγάλη έκταση "κενή" στο χάρτη, πήγαινε βόλτα εκεί.

 

Απλά, μπορεί να πέσεις σε κάτι +10 lvl σε σχέση με εσένα, οπότε τα πόδια στην πλάτη.

 

Πάντως, από τα βήματα της κεντρικής ιστορίας, όντως θα πάρεις αρκετά...παραπάνω από τα 2-3, τουλάχιστον 10 (βάζω και τα dlcs μέσα εγώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω έχω φτάσει στο σημειο (στο 2ο expansion) που να λέω έλεος μην δίνεται άλλα XP points, γιατί είμαι level-44 και έχω να κάνω κάποιες αποστολές level 39-40.

Και το γύρισα στο Very Hard το difficulty από το Hard που είχα, για να έχει κάποιο challenge.

 

(αν και δεν ξέρω αν θα το κρατήσω για πολύ, γιατι με ψιλοτσακίζουν εδώ..lol)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο με τους τερματισμούς είναι ότι και οι άλλοι 2, έχουν διαφορετικό επίλογο για gameplay. :)

 

I'd always go for Witcher Ciri though. :D

 

Δεν είναι μόνο άλλοι δύο...

Τώρα μπορώ να παίξω ως Ciri;

 

Απλά, μπορεί να πέσεις σε κάτι +10 lvl σε σχέση με εσένα, οπότε τα πόδια στην πλάτη.

Έκανα το λάθος και τα σκότωνα επειδή νόμιζα πως θα μου δώσουν κάτι καλό, αλλά τίποτα. Δεν αξίζει το χρόνο και την κούραση, καλύτερα να φύγεις.

 

Ξέχασα να πω ότι στην μάχη...

με τον Caranthir, πρέπει να έχει bug.

Όταν εμφανίστηκε ο Gerard μετά τη σύντομη μάχη με την Ciri, ο Caranthir ήταν ακίνητος και εγώ του έριχνα κανονικά έως που του τελείωσα η ζωή και μπήκε το Cutscene της μάχης ότι τον σκοτώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν είναι μόνο άλλοι δύο...

Τώρα μπορώ να παίξω ως Ciri;

 

3 επίλογοι είναι

 

 

Ciri Witcher, Ciri Empress, Ciri dead. Tα υπόλοιπα (went with Yennefer / Triss / None, Κλπ) δεν τα μετράω αν και έχουν σχέση, εννοώ τους 3 επιλόγους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 επίλογοι είναι

 

 

Ciri Witcher, Ciri Empress, Ciri dead. Tα υπόλοιπα (went with Yennefer / Triss / None, Κλπ) δεν τα μετράω αν και έχουν σχέση, εννοώ τους 3 επιλόγους.

 

Ciri Witcher εννοείται! Αυτό που μου άρεσε είναι ότι ανάλογα τον χαρακτήρα που έχει ο παίχτης, πηγαίνει κάπως έτσι και η ιστορία. Δεν θα ήθελα την Ciri Empress με τίποτα. Σε όλη την ιστορία ήμουν ενάντια στην εξουσία. Ήμουν τυπικός ωστόσο όταν χρειαζόταν ή όταν συνοδευόμουν.

Τελικά γιατί έμεινα με το πουλί στο χέρι; Επειδή σε κάποια φάση με δέσανε με χειροπαίδες και εγώ νόμιζα ότι θα γίνει παιχνίδι και με τις δύο, τις έχασα και τις δύο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά γιατί έμεινα με το πουλί στο χέρι; Επειδή σε κάποια φάση με δέσανε με χειροπαίδες και εγώ νόμιζα ότι θα γίνει παιχνίδι και με τις δύο, τις έχασα και τις δύο;

 

Yep.

 

Ή την μία ή την άλλη. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ διαφωνώ, το βρίσκω τελείως immersion breaking και unrealistic αυτό που λες, ο drowner που θέλει 2 φάπες lv1 ακόμα και lv30 πάλι 2 θα πρέπει να χρειάζεται, και στην τελική ο Geralt είναι ήδη master, anyways γούστα είναι αυτά εγώ προτιμώ έτσι και με low difficulty ώστε να πέφτουν όλοι ρεαλιστικά με 2-3 hits, same goes for Geralt.

 

Κι εμένα δεν μου αρέσει καθόλου. Είναι ένα παράδειγμα αυτού που ονομάζεται ludonarrative dissonance (ασυμφωνία παιγνίου-αφήγησης ( ; ) στα Ελληνικά), δηλαδή όταν κάτι στην υπόθεση του παιχνιδιού δεν μεταφράζεται ή δεν μεταφέρεται στο γκέιμπλεϊ. Συνήθως δεν με πειράζει καθόλου, αλλά σε παιχνίδια όπου η υπόθεση είναι ο ακρογωνιαίος λίθος τους, μου τη δίνει πολύ. Υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα στη σειρά Witcher, π.χ., πάλι στο τρίτο, οι στρατιώτες του Νίλφγκααρντ είναι απίστευτα πιο δυνατοί από τον Γκέραλντ.

 

Ένα μοντ που λεγόταν combat rebalance του πρώτου Witcher αυτά ακριβώς τα προβλήματα προσπαθούσε να διορθώσει. Τα τέρατα, για παράδειγμα, θα 'πρεπε να 'ναι πολύ πιο δυνατά από τους ανθρώπους για να υπάρχει όντως η ανάγκη ύπαρξης του Γκέραλντ, και των γουίτσερ γενικότερα, σε αυτόν τον κόσμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει πιάσει η μλκία να φτιάξω όλο τον Grandmaster εξοπλισμό, να τον εκθέσω τώρα που τελείωσα (εξάρτηση και σύνδρομο στέρησης λέγεται)...έχω ξεψιλιαστεί, έχω πουλήσει ατελείωτα πράγματα, έχω λιώσει στο crafting/dismantling για τα υλικά που χρειάζομαι, και πάλι θέλω!

 

Σιχτίρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω να φτιάξω εξοπλισμό τώρα. Φοράω Heavy Armor, αλλά άλλα αντί άλλων. Σαν κλόουν είμαι. :P

Πώς μπορούμε να φτιάξουμε ένα πολύ καλό Set;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανα 10ωρο στο παιχνιδι.

Αλλα τρωω τρελο stuttering.

Εχω δοκιμασει v-sync,Limit στα 60 μεσα απο το game,limit στα 59 απο rivatuner,αλλαξα μια αλλη επιλογη που ελεγαν στο nvidia control panel,τιποτα.

Ειμαι με Limit στα 60 και πεφτουν τα fps στα 50 και η καρτα να ειναι στο 60% usage.

Και το θεμα ειναι οτι πονοκεφαλιαζω μετα απο λιγο και δε μπορω να ευχαριστηθω το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...