Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάει, πάει κι αυτό (Β&W).

 

196ώρες, 52lvl, 68% τα "κατορθώματά" μου, 3 quests failed (για διάφορους ηλίθιους λόγους).

 

Καλύτερη η ιστορία στο HoS, πιστεύω. Ειδικά το σκηνικό με το σπίτι, εξαιρετικό.

 

Τώρα, πραγματικά, τί?

 

Το Cyberpunk, αργεί?

 

Γιατί αργεί?

 

Πόσο αργεί?

 

Γιατί αργεί?

 

Φααααααακκκκκκ!

 

Επιμένω: Έχει τόσα, μα τόσα πράγματα για να δώσει ατέλειωτες ιστορίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα αν έχετε το Viber στον υπολογιστή καλό είναι να το κάνετε Quit. Έτυχε να δω stutter στο Witcher και σε άλλα παιχνίδια και έφταιγε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, και δεν το έχω προxωρίσει πολυ, αλλα το Blood and Wine, μου φαινεται οτι μου αρέσει περισσότερο απο το Hearts of Stone.

Το ευχαριστιέμαι περισσότερο...

Πάντως μετά απο τα 2 αυτά expansions, εχω μεγάλες ελπιδες οτι το Cyberpunk θα δίνει ρέστα... δεν νομίζω να τα θαλασσώσουνε τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λογικό μονο και μονο ότι σε πάει σε άλλη χωρα...τώρα για Cyberpunk κανένας δεν ξέρει απλά το μονο σίγουρο είναι ότι δεν θα κάνει 60 euro και τα DLC θα είναι με @@ όπως στο W3. Στην τελική τελείως διαφορετικό genre οποτε υπάρχουν πολλές πιθανότητες να fail σε κάποιο part, overall δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που δεν ξέρω πως θα χειριστούν στο Cyberpunk είναι το shooting, γιατι το Witcher ήταν κυρίως melee.

Το Cyberpunk πολύ πιθάνον να έχει περισσότερο shooting και λιγότερο Melee.(αλλα και πάλι δεν ξέρουμε πως θα το χειριστούν)

Από πλευράς σεναρίου/story διαλόγων, ανάπτυξη χαρακτήρων, αποστολές, δεν τους φοβάμαι.

Έχουν πολύ δυνατό team γι'αυτά τα κομμάτια. (αν εξακολουθήσουν να είναι οι ίδιοι που ήταν και στο Witcher)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταφερνετε και φτανετε τοσο υψηλο level οπως ο φιλος παραπανω? ..Εγω ειμαι 24 level εχω βγαλει καμια 50αρια quests και στα περισσοτερα μου δινει ελαχιστους ποντους..Οπως το βλεπω με το ζορι θα φτασω 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά Side Quests. Από ένα σημείο και μετά κάθε αποστολή (main) θα σου δίνει σχεδόν ένα lvl. Θα πάρεις δηλαδή 2-3 lvl αέρα.


Συμφωνώ εκτός από το πρώτο που λέει για τις Wraiths. Το παιχνίδι σου εξηγεί αναλυτικά πώς να τις νηκάς όπως και τους υπόλοιπους εχθρούς.

Συμφωνώ απόλυτα με το Loot ή τα δώρα που σου κάνουν και για το χειρισμό στο σύστημα μάχης.

Αποτελέσματα αναζήτηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταφερνετε και φτανετε τοσο υψηλο level οπως ο φιλος παραπανω? ..Εγω ειμαι 24 level εχω βγαλει καμια 50αρια quests και στα περισσοτερα μου δινει ελαχιστους ποντους..Οπως το βλεπω με το ζορι θα φτασω 30

Εγώ είχα βάλει αυτό το mod και είχα φτάσει level 100 στο τέλος του παιχνιδιού  :P  

(έχοντας κάνει τα πάντα στο χάρτη βέβαια + expansions).

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1928/?

Προσωπικά θεωρώ άδικο να παίρνεις μόνο 2xp αν ένα monster είναι χαμηλότερο level από εσένα, αφού και πάλι σπαταλάς χρόνο και resources. Όταν άρχισα να έχω μεγάλη διαφορά σε level με τους εχθρούς ενεργοποίησα το enemy level-scaling.

 

Αντίστοιχα υπάρχει αυτό για τα quest:

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2012/?

Βέβαια αν βάλεις και τα 2 μαζί είναι λίγο overkill...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικα διαφωνω με το enemy level-scaling. Ειναι λογικο οτι οσο γινεσαι πιο τουμπανος τοσο πιο ευκολα σφαζεις. Αν τα τερατα ειναι συνεχεια πολυ δυσκολα ειναι τσαμπα η εξελιξη του χαρακτηρα σου. Δεν γινεται να σε ζοριζει το ιδιο ενας drowner οταν εισαι lv1 και οταν εισαι 40

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα πριν λίγο.

Όταν μπήκε η Ciri για να θυσιαστεί στεναχωρήθηκα και της είπα καλή τύχη, ώστε να κάνει αυτό που νομίζει. Όταν την είδα στην ταβέρνα μετά τρελάθηκα, πολύ καλό φινάλε. Νόμιζα ότι θα ήταν η Yenifer ωστόσο. Ακόμα καλύτερα που ήταν η Ciri.

Είχα αυτό το τέλος με δύο διαφορές:


Στο σπαθί έγραψα Zireael.

Στον πατέρα της είπα ότι θα ήθελε να τον αποχαιρετίσει.

 

Επίσης στο τι θα κάνω μετά μου εμφάνισε μια επιλογή παραπάνω, ότι έχω κάποιον να με περιμένει. Εγώ έτυχε να επιλέξω αυτό που φαίνεται και στο Video παραπάνω.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τελείωσα πριν λίγο.

 

Όταν μπήκε η Ciri για να θυσιαστεί στεναχωρήθηκα και της είπα καλή τύχη, ώστε να κάνει αυτό που νομίζει. Όταν την είδα στην ταβέρνα μετά τρελάθηκα, πολύ καλό φινάλε. Νόμιζα ότι θα ήταν η Yenifer ωστόσο. Ακόμα καλύτερα που ήταν η Ciri.

Είχα αυτό το τέλος με δύο διαφορές:

Στο σπαθί έγραψα Zireael.

Στον πατέρα της είπα ότι θα ήθελε να τον αποχαιρετίσει.

 

Επίσης στο τι θα κάνω μετά μου εμφάνισε μια επιλογή παραπάνω, ότι έχω κάποιον να με περιμένει. Εγώ έτυχε να επιλέξω αυτό που φαίνεται και στο Video παραπάνω.

 

 

 

Το ωραίο με τους τερματισμούς είναι ότι και οι άλλοι 2, έχουν διαφορετικό επίλογο για gameplay. :)

 

I'd always go for Witcher Ciri though. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικα διαφωνω με το enemy level-scaling. Ειναι λογικο οτι οσο γινεσαι πιο τουμπανος τοσο πιο ευκολα σφαζεις. Αν τα τερατα ειναι συνεχεια πολυ δυσκολα ειναι τσαμπα η εξελιξη του χαρακτηρα σου. Δεν γινεται να σε ζοριζει το ιδιο ενας drowner οταν εισαι lv1 και οταν εισαι 40

 

Και εγώ διαφωνώ, το βρίσκω τελείως immersion breaking και unrealistic αυτό που λες, ο drowner που θέλει 2 φάπες lv1 ακόμα και lv30 πάλι 2 θα πρέπει να χρειάζεται, και στην τελική ο Geralt είναι ήδη master, anyways γούστα είναι αυτά εγώ προτιμώ έτσι και με low difficulty ώστε να πέφτουν όλοι ρεαλιστικά με 2-3 hits, same goes for Geralt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...