Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν σε ενδιαφερουν τα εξτρα των κουτατων εκδοσεων τοτε ναι.

οχι ρε ποια εχτρα κουτατα κιολας  :devil:  :devil:  ..απλα το ηθελα στο steam αλλα εχει 43( :shock:  :shock: )εκει omg..διπλη τιμη σχεδον..  :cry: καπου για Steam Ποιο οικονομικα μπορουμε να το βρουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε ποια εχτρα κουτατα κιολας  :devil:  :devil:  ..απλα το ηθελα στο steam αλλα εχει 43( :shock:  :shock: )εκει omg..διπλη τιμη σχεδον..  :cry: καπου για Steam Ποιο οικονομικα μπορουμε να το βρουμε??

Οχι γιατι ειναι και τα Dlc μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είμαι προς το τέλος.
Δεν έχω λόγια. Όταν συνέλθω θα προσπαθήσω να πω τη γνώμη μου.

Έχω να νιώσω έτσι με παιχνίδι, τόσο έντονα από το MGS 4. Δεν κάνω σύγκριση, απλά λέω.

Μιλάμε για τέχνη.

Υ.Γ.: Να το τελειώσω, (τουλάχιστον το Main) να ξεκουραστώ λίγο. Βαράω κάτι 12ώρα τις τελευταίες μέρες, έχω χάσει τον ύπνο μου και τη ζωή μου. :P

Υ.Γ.2: Που βγήκε σε πολύ καλό το ότι είχα σταματήσει τα Main Quests και έκανα αποκλειστικά Secondary, Contracts και Treasures. Είχα αγοράσει καλό εξοπλισμό, ήμουν 8 lvl παραπάνω από το Main. Ήταν αρκετό εύκολο δηλαδή. Άξιζε η υπομονή.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.: Να το τελειώσω, (τουλάχιστον το Main) να ξεκουραστώ λίγο. Βαράω κάτι 12ώρα τις τελευταίες μέρες, έχω χάσει τον ύπνο μου και τη ζωή μου. :P

Όντως ξεκουράσου λίγο, γιατί μόλις ξεκινήσεις το Blood & Wine έχεις να χάσεις αρκετό ύπνο ακόμα :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα ομως το Heart of Stone :D

 

Btw...

Γενικα και τα 2 expansions ηταν τουμπανα. Εχω να ευχαριστηθώ ετσι expansion απο την εποχη Baldur's Gate.

To Heart of Stone μου αρεσε περισσοτερο σαν story αλλα το Blood & Wine ηταν καλυτερο συνολικα γιατι ειχε πολλα πραγματα να κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει. ^

Το Hearts of Stone είναι στο στυλ του βασικού παιχνιδιού, το Blood & Wine είναι σαν νέο παιχνίδι και αν το ξεκινήσεις δύσκολα γυρνάς πίσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει 25 ευρο η goty για gog?? x)

Αξίζει και παρααξίζει. Εάν σου αρέσουν τα RPG θα παίξεις ένα αριστούργημα. Εάν σιχαίνεσαι τα RPG θα παίξεις ένα πολύ ωραίο παιχνίδι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Τελικά το πήρα απο gog 26ευρώ.

Το απόγευμα πιστεύω θα έχει τελειώσει το download.

Θέλω να μου πείτε πως να προσεγγίσω το παιχνίδι. Εντελώς random σαν αρχάριος που είμαι ή να ακολουθήσω καποιο guide που θα μου προτείνατε? Ή έστω κάποιες συμβουλές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Τελικά το πήρα απο gog 26ευρώ.

Το απόγευμα πιστεύω θα έχει τελειώσει το download.

Θέλω να μου πείτε πως να προσεγγίσω το παιχνίδι. Εντελώς random σαν αρχάριος που είμαι ή να ακολουθήσω καποιο guide που θα μου προτείνατε? Ή έστω κάποιες συμβουλές?

Προσωπικα πρωτα διαβασε ολα τα notice boards..οτι κιτρινο δεις στο χαρτι δλδ..επειτα ερωτηματικα και τελευταιo τo main story..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει και παρααξίζει. Εάν σου αρέσουν τα RPG θα παίξεις ένα αριστούργημα. Εάν σιχαίνεσαι τα RPG θα παίξεις ένα πολύ ωραίο παιχνίδι. 

Ακόμα και αν δεν σου αρέσουν τα RPG αξίζει. Εμένα δεν μου αρέσουν για παράδειγμα. Είναι όπως τόσο καλοφτιαγμένο που δεν υπάρχουν λόγια. 

Στην αρχή μπορεί να χαθείς λίγο και να μην σου αρέσει. Μπορεί να σου φανεί λίγο βουνό. Όταν καταλάβεις τι παίζει με τα runes, τα Oils και γενικά με τις αναβαθμίσεις τα όπλα και τις πανοπλίες και τι κάνεις με τα αντικείμενα που βρίσκεις θα το απολαύσεις.

 

Λοιπόν Τελικά το πήρα απο gog 26ευρώ.

Το απόγευμα πιστεύω θα έχει τελειώσει το download.

Θέλω να μου πείτε πως να προσεγγίσω το παιχνίδι. Εντελώς random σαν αρχάριος που είμαι ή να ακολουθήσω καποιο guide που θα μου προτείνατε? Ή έστω κάποιες συμβουλές?

Όπως λένε και τα παιδιά παρακάτω, μην βιάζεσαι.

Προσπάθησε να κάνεις όσα περισσότερα Quests μπορείς και το mainstory παίζε το σιγά σιγά. Κάνε εξερεύνηση. Πήγαινε σε ότι ερωτηματικά μπορείς. Κάποια είναι μακριά και θέλει υπομονή, θα σε ανταμείψει όμως.

 

Έκανα πολύ Loot. Μάζευα ότι έβρισκα. Πήγαινα μετά πίσω στην πόλη και τα πουλούσα. Μετά ξανά έξω για εξερεύνηση και ξανά πίσω. Στο ενδιάμεσο έβγαιναν διάφορα Quests. Τα έκανα όλα.

 

Σε συμβουλεύω να μην βιάζεσαι και να το απολαύσεις...μόνο αυτό.

Προσωπικα πρωτα διαβασε ολα τα notice boards..οτι κιτρινο δεις στο χαρτι δλδ..επειτα ερωτηματικα και τελευταιo τo main story..

Έτσι ακριβώς.

 

 

Ερώτηση:

Τα Expansions να τα αγοράσω μαζί ή ένα ένα; Αν τα αγοράσω μαζί θα με πάει απευθείας στο τελευταίο και θα χάσω κάτι ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ερώτηση:

Τα Expansions να τα αγοράσω μαζί ή ένα ένα; Αν τα αγοράσω μαζί θα με πάει απευθείας στο τελευταίο και θα χάσω κάτι ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

 

Μπορείς να τα πάρεις μαζί και δεν θα σε πάει πουθενά μόνο του το παιχνίδι. Εσύ ενεργοποιείς το αρχικό quest για κάθε expansion για  να το ξεκινήσεις. Προσωπικά θα σε συμβούλευα πρώτα να παίξεις και να τελειώσεις το Hearts Of Stone & εν συνεχεία θα πας στο Blood and Wine. Το Hearts Of Stone ανοίγει τις περιοχές στο χάρτη τις περιοχές βορειοανατολικά του Oxenfurt. Ουσιαστικά δηλαδή επεκτείνει τον ήδη υπάρχοντα χάρτη της Velen & Novigrad, οπότε μπορείς παράλληλα να κάνεις και quests από τη κανονική έκδοση του παιχνιδιού. To Blood & Wine ανοίγει μία νέα περιοχή την Toussaint και μεταφέρεσαι εκεί μόλις μιλήσεις με δύο ιππότες που έχουν έρθει και σε αναζητούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...