Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκδοση GoG.
http://www.allkeyshop.com/blog/buy-the-witcher-3-wild-hunt-cd-key-compare-prices/


10αρικο? Που? Το πιο φθηνό που εχω βρει είναι το game of the year edition στα 25 περίπου αν θυμάμαι στο instant gaming.
Εννοείται δεν προτιμώ το κατέβασμα, απλά επειδή δεν ξερω αν θα μου αρέσει το είδος συζητούσαμε να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας έχει συμβεί ποτέ ο εμετός να σας έρχεται μέχρι το στόμα και το ανακάτεμα να είναι τόσο έντονο που νομίζεται πως αν κάνετε τελικά εμετό θα βγάλετε και το στομάχι σας;
Κάπως έτσι νιώθω. Εκεί που είχα καταενθουσιαστεί με το παιχνίδι, πλέον μου έχει φέρει εμετό.

 

Είμαι στην αποστολή που λέει Get rid of the wharewolf in the Garden. Τον έχω σκοτώσει 3 φορές και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Έχω διαβάσει οδηγούς τα πάντα. Είμαι πάνω από δύο ώρες σε αυτό το χαζοquest και προσπαθώ να ψάξω με 1 second lag στο χειριστήριο και τον Gerald να κολλάει σε πετραδάκια.

 

Έχω να νευριάσω και να απογοητεύω με παιχνίδι πάρα πολύ καιρό.

 

post-115429-0-05419300-1476231692_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει συμβεί ποτέ ο εμετός να σας έρχεται μέχρι το στόμα και το ανακάτεμα να είναι τόσο έντονο που νομίζεται πως αν κάνετε τελικά εμετό θα βγάλετε και το στομάχι σας;

Κάπως έτσι νιώθω. Εκεί που είχα καταενθουσιαστεί με το παιχνίδι, πλέον μου έχει φέρει εμετό.

 

Είμαι στην αποστολή που λέει Get rid of the wharewolf in the Garden. Τον έχω σκοτώσει 3 φορές και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Έχω διαβάσει οδηγούς τα πάντα. Είμαι πάνω από δύο ώρες σε αυτό το χαζοquest και προσπαθώ να ψάξω με 1 second lag στο χειριστήριο και τον Gerald να κολλάει σε πετραδάκια.

 

Έχω να νευριάσω και να απογοητεύω με παιχνίδι πάρα πολύ καιρό.

Τι εννοείς ανακάτεμα είναι λόγω "motion sickness" ή γενικά από τα νεύρα σου?

Βασικά αυτό είναι περίεργο quest γιατί είναι 2 σε 1..

Όσο για τον ίδιο τον λυκάνθρωπο

αν τον σκοτώσεις 1 φορά μετά από λίγο κάνει respawn. Στη καλύβα είναι η πρώτη φορά που τον σκοτώνεις. Αφού τον σκοτώσεις για πρώτη φορά παίρνεις ένα κομμάτι από τη σάρκα του. Μετά πρέπει να τον βρεις στη σπηλιά πάνω από τον καταρράκτη και να του δώσεις να φάει τη σάρκα του για να τον σκοτώσεις οριστικά. Ωστόσο  το "lift the curse" προϋποθέτει διαφορετικά βήματα για να πάρεις τα rewards, οπότε αν σε ενδιαφέρει να κάνεις και αυτό πρέπει να μας πεις τι ακριβώς έχεις κάνει ως τώρα... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που έγινε είναι ένα από τα κλασσικά πράγματα που συμβαίνουν στο Witcher. Δεν μπορείς κάποιες φορές να κάνεις Interact με τα αντικείμενα επειδή είτε είναι κάπου που πρέπει να τα στοχεύσεις καλά ή πίσω από κάτι άλλο.

Διάβασα τι έπρεπε να κάνω και απλά ενώ εμφάνιζε να πατήσω κουμπί, δεν γινόταν τίποτα. Έτσι λοιπόν έφυγα και με το που έφυγα μερικά βήματα εξαφανίστηκε. Δεν εμφανιζόταν πουθενά όσο και να έψαχνα. Τελικά έκανα Medidation και έφτιαξε.

Εντελώς βλακεία Quest.

Για παράδειγμα λίγο μετά έκανα το Quest με το φάντασμα στην Arena. Έκανα αυτό που έπρεπε καθώς ήταν αυτονόητο αλλά ταυτόχρονα έξυπνο.

 

 

Έχω αφήσει τώρα τα main quest καθώς πλέον είμαι στη φάση που είναι ένα για να συνεχιστεί η ιστορία και κάνω όλα τα υπόλοιπα μέχρι να βαρεθώ και να συνεχίσω το Story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Πως να δοκιμασω να παιζω? Με χειριστήριο ή m/k

Και αν χρησιμοποιείς χειριστήριο θα χρειαστεί και το keyboard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα σε 3rd person παιχνιδια και κυριως Action rpg οπως Witcher 3(αλλα και Dark Souls 3 φυσικα),το gamepad ειναι η σχεδον παντα καλυτερη λυση.

 

Εγω προσωπικα το τελειωσα το παιχνιδι με mouse και keyboard επειδη μου ειχε χαλασει το gamepad περυσι οταν το πρωτο επαιξα αλλα τωρα που θα το ξαναπαιξω μαλλον απο την αλλη εβδομαδα σιγουρα θα ειναι με gamepad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αν και pc gamer κοντά 20 χρόνια, αγόρασα xbox πέρσυ και έπαιξα το witcher εκεί, όταν το ξαναπήρα στο pc δεν μπόρεσα να το παίξω με πληκτρολόγιο - ποντίκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Πως να δοκιμασω να παιζω? Με χειριστήριο ή m/k

Και αν χρησιμοποιείς χειριστήριο θα χρειαστεί και το keyboard?

 

με mouse και keyboard ημουν μια χαρα.Μονο και μονο για την πιο ευκολη χρηση του map και καποια shortcuts στο inventory αξιζει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Πως να δοκιμασω να παιζω? Με χειριστήριο ή m/k

Και αν χρησιμοποιείς χειριστήριο θα χρειαστεί και το keyboard?

Με Xbox One χειριστήριο παίζω, αλλά το πληκτρολόγιο / ποντίκι φαίνεται πιο άμεσο.

Στη μάχη βοηθάει περισσότερο το χειριστήριο και στα Potions και στην περιήγηση στο menu το πληκτρολόγιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται να έχουν το witcher medallion υπάρχει η παρακάτω προσφορά. Το δίνουν δωρεάν και πληρώνετε μόνο τα μεταφορικά. Για Ελλάδα είναι 9,95$.

 

https://jagfox.com/product/the-witcher-medallion-pendant/

 

Εγώ το έχω από τη collector's edition και είναι φοβερό. Δε ξέρω όμως εάν είναι ακριβώς το ίδιο medallion.

 

Επίσης έχει και άλλα καλούδια, όσον αφορά το witcher, δωρεάν με μόνο κόστος τα μεταφορικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nah, άμα είναι να πάρεις πάρε το original, αυτό που έδειξες looks shady, τα pics είναι διαφορετικά και πάω στοίχημα η αλυσίδα είναι gtp.

 

p.s. wtf "about us", lmao.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...