Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα παω αγορά το 2 κανονικά που κανει 2 ευρώ και βλέπω αν με τραβήξει. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Το 2 παντως ισως να μην σου αρεσει τοσο μιας και ειναι πιο γραμμικο,μικροτερο σε διαρκεια και πλεον ισως αποθαρυνει τον κοσμο λογω παλαιοτητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 παντως ισως να μην σου αρεσει τοσο μιας και ειναι πιο γραμμικο,μικροτερο σε διαρκεια και πλεον ισως αποθαρυνει τον κοσμο λογω παλαιοτητας.

Λες να παω για το 3 από το θείο καλύτερα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να παω για το 3 από το θείο καλύτερα?

Προφανως,τουλαχιστον να δεις αν γενικα σου αρεσει το παιχνιδι και μετα βλεπεις τι κανεις οσον αφορα την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να παω για το 3 από το θείο καλύτερα?

Για πάρα πολλούς το W3 ήταν μία από τις καλύτερες gaming εμπειρίες της ζωής τους. Άρα αν ξεκινήσεις από το 3 και αποτελέσει το ίδιο και για εσένα μετά είναι πολύ δύσκολο έως "αδύνατο" και άστοχο (από πλευράς story) να παίξεις τα δύο προηγούμενα (όπως και γενικότερα δύσκολα θα χαρείς ξανά αντίστοιχο παιχνίδι). Εγώ στην θέση σου θα τα έπαιρνα με την σειρά (άλλωστε στα rpg κάνω υποχωρήσεις μεγάλες στον τομέα των γραφικών) και έτσι θα μάθεις και τον κόσμο του, τους χαρακτήρες (θα βρείς αρκετούς σε όλα της σειράς) και βασικότερα τον ίδιο τον Gerald.

 

P.S Συμβουλή, από όποιο και να ξεκινήσεις να το πας αργά πολύ αργά ώστε να το απολαύσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω αγορά το 2 κανονικά που κανει 2 ευρώ και βλέπω αν με τραβήξει. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

 

Δοκιμασε το 2 πρωτα.δεν θα χασεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απλά το gameplay του 1 διαφέρει πολύ με το 2 και το 3 και τα γραφικά / μοντέλα του.

2 και 3 είναι πιο κοντά μεταξύ τους.

 

Πάντως ναι, αξίζουν και τα 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το 2 δεν με τράβηξε καθόλου και ποτέ. Στο 3 να πάς φιλαράκο, κατευθείαν και ντουγρού.

Ακόμη και να το βαρεθείς θα σε πάρει κανα 25ώρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι καιρό για το παιχνίδι αλλά από τη μία δεν είχα καλή κάρτα (7850 2gb)για να το απολαυσω και από την άλλη επειδη δεν είμαι εξοικειωμένος με αυτό το είδος. Απο αύριο θα εχω μια rx 470 οπότε στα high θα το εχω σίγουρα.

Θελω να μου πείτε αν προτείνετε το συγκεκριμένο παιχνίδι σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγουμενα της σειράς και οτι γενικότερα δεν είχα κάποια επαφή με το είδος. Π.χ. δεν εχω παίξει ούτε skyrim ούτε dragon age κ.τ.λ.

Αν ναι ποια έκδοση προτείνετε να παρω? Κανω αγορές απο instant gaming.

Ευχαριστώ

Αυτό που είπε ο φίλος από πάνω.. ιδιαίτερα αν δεν έχεις επαφή με το είδος, το 2 μπορεί να σε απογοητεύσει.

 

Το 3 είναι πιο κοντά σε open world action adventure. Και δεν εννοώ ότι είναι action adventure, απλά δεν έχει καμία σχέση με τα Dragon Age και Skyrim που ανέφερες, δεν είναι "βαρύ" RPG  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπε ο φίλος από πάνω.. ιδιαίτερα αν δεν έχεις επαφή με το είδος, το 2 μπορεί να σε απογοητεύσει.

 

 

Το 3 είναι πιο κοντά σε open world action adventure. Και δεν εννοώ ότι είναι action adventure, απλά δεν έχει καμία σχέση με τα Dragon Age και Skyrim που ανέφερες, δεν είναι "βαρύ" RPG ;)

Κοιτούσα ξανά βίντεο/gameplay... το 3 θα ξεκινησω. Απλά σκέφτομαι να το αγοράσω κατευθείαν γιατί φοβάμαι το κατέβασμα μήπως είναι τίποτα broken ή μου κανει νερα... δεν ξέρω μηπως λέω και βλακείες. Το έχει κανείς κατεβασμένο και τρέχει απροβλημάτιστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε ένα 10άρικο και πάρτο. Σιγά τα χρήματα. Τα αξίζει και με το παραπάνω. Αν μου έλεγαν να δώσω 100€ θα τα έδινα σίγουρα. 
Και επειδή το έφερε η κουβέντα ναι, για άλλα παιχνίδια δεν θα έδινα ούτε 5€.

 

Μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχει ρε γαμώτο τα saves στο Cloud. Πρέπει να παίρνετε χειροκίνητα back up και αν κάτσει στραβή πάει όλος ο κόπος. Εκτός αν υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν τον ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτούσα ξανά βίντεο/gameplay... το 3 θα ξεκινησω. Απλά σκέφτομαι να το αγοράσω κατευθείαν γιατί φοβάμαι το κατέβασμα μήπως είναι τίποτα broken ή μου κανει νερα... δεν ξέρω μηπως λέω και βλακείες. Το έχει κανείς κατεβασμένο και τρέχει απροβλημάτιστα?

Tο "κατεβασμένο" δε θα είναι broken γιατί το παιχνίδι είναι DRM-Free, οπότε δεν υπάρχει κάποιο crack για να επηρεάσει τη λειτουργία του.

 

Ακόμα και η έκδοση Steam είναι DRM-Free. 

 

Προσωπικά είμαι κατά του "κατεβάσματος" εκτός και αν το κάνεις καθαρά για να δεις πως τρέχει το παιχνίδι στο σύστημά σου. Στη περίπτωση του W3, αν το κατεβάσεις μετά κρατάς τα αρχεία, είτε αγοράσεις τη Steam είτε τη GOG έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε ένα 10άρικο και πάρτο. Σιγά τα χρήματα. Τα αξίζει και με το παραπάνω. Αν μου έλεγαν να δώσω 100€ θα τα έδινα σίγουρα.

Και επειδή το έφερε η κουβέντα ναι, για άλλα παιχνίδια δεν θα έδινα ούτε 5€.

 

Μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχει ρε γαμώτο τα saves στο Cloud. Πρέπει να παίρνετε χειροκίνητα back up και αν κάτσει στραβή πάει όλος ο κόπος. Εκτός αν υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν τον ξέρω.

10αρικο? Που? Το πιο φθηνό που εχω βρει είναι το game of the year edition στα 25 περίπου αν θυμάμαι στο instant gaming.

Εννοείται δεν προτιμώ το κατέβασμα, απλά επειδή δεν ξερω αν θα μου αρέσει το είδος συζητούσαμε να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...