Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος δεν έχει τελειώσει το main quest να μην ανοίξει το spoiler  :-)

 

έχω φτάσει εξ απροόπτου στη μάχη με τον eredin αλλά δεν μου κάνει καρδιά να συνεχίσω αφού ξέρω ότι τελειώνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εγώ πάλι προτιμώ χίλιες φορες μικρότερη δυσκολία από το να μασάς ψωμιά στην διάρκεια τις μάχης :D

 

Τόσες θερμίδες καίει ο κακόμοιρος ο Geralt, πεινάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν έχει τελειώσει το main quest να μην ανοίξει το spoiler  :-)

 

έχω φτάσει εξ απροόπτου στη μάχη με τον eredin αλλά δεν μου κάνει καρδιά να συνεχίσω αφού ξέρω ότι τελειώνει.

 

 

Η στεναχώρια που μου άφησε ακόμα και το good ending, δεν λέγεται. Μετά γυρνάς σαν την άδικη κατάρα.

Ευτυχώς που βγήκαν τα expansion.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η στεναχώρια που μου άφησε ακόμα και το good ending, δεν λέγεται. Μετά γυρνάς σαν την άδικη κατάρα.

Ευτυχώς που βγήκαν τα expansion.

 

Ακριβως το ιδιο συναίσθημα και με το 2ο expansion. Τριγυρνουσα μπας και βρω κανα θαυμαστικο αλλα τζιφος :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι καιρό για το παιχνίδι αλλά από τη μία δεν είχα καλή κάρτα (7850 2gb)για να το απολαυσω και από την άλλη επειδη δεν είμαι εξοικειωμένος με αυτό το είδος. Απο αύριο θα εχω μια rx 470 οπότε στα high θα το εχω σίγουρα.

Θελω να μου πείτε αν προτείνετε το συγκεκριμένο παιχνίδι σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγουμενα της σειράς και οτι γενικότερα δεν είχα κάποια επαφή με το είδος. Π.χ. δεν εχω παίξει ούτε skyrim ούτε dragon age κ.τ.λ.

Αν ναι ποια έκδοση προτείνετε να παρω? Κανω αγορές απο instant gaming.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι καιρό για το παιχνίδι αλλά από τη μία δεν είχα καλή κάρτα (7850 2gb)για να το απολαυσω και από την άλλη επειδη δεν είμαι εξοικειωμένος με αυτό το είδος. Απο αύριο θα εχω μια rx 470 οπότε στα high θα το εχω σίγουρα.

Θελω να μου πείτε αν προτείνετε το συγκεκριμένο παιχνίδι σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγουμενα της σειράς και οτι γενικότερα δεν είχα κάποια επαφή με το είδος. Π.χ. δεν εχω παίξει ούτε skyrim ούτε dragon age κ.τ.λ.

Αν ναι ποια έκδοση προτείνετε να παρω? Κανω αγορές απο instant gaming.

Ευχαριστώ

Αφου δεν σε ενδιαφερει το ειδος αυτο του παιχνιδιου και δεν εχεις παιξει και τα προηγουμενα παιχνιδια(εστω το 2),πως και σε ενδιαφερει το εν λογω παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θελω να μου πείτε αν προτείνετε το συγκεκριμένο παιχνίδι σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγουμενα της σειράς και οτι γενικότερα δεν είχα κάποια επαφή με το είδος. Π.χ. δεν εχω παίξει ούτε skyrim ούτε dragon age κ.τ.λ.

 

Γενικά το κάθε Witcher έχει μια stand-alone ιστορία μέσα, αλλά υπάρχει σύνδεση με τα προηγούμενα (και τα βιβλία).

 

Θα ήταν καλό να παίξεις και τα άλλα. :)

 

Για το "είδος" που λες, δεν έχω ακριβώς κάποιο recommendation. Έχει και διαφορές με Skyrim / Dragon Age κι ας είναι και τα 3 RPGs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι καλό να ριξεις μια ματιά στα αλλα δύο για να εχεις σφαιρική εικονα του σύμπαντος του παιχνιδιού, δες κανα βιντεο στο youtube αν δεν θες να τα παίξεις, αλλα όχι και απαραιτητο.

 

Οι ιστοριες είναι ανεξάρτητες.

 

Απο βιβλία νομιζω πως μόνο η Τελευταια Ευχη υπάρχει στα ελληνικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν σε ενδιαφερει το ειδος αυτο του παιχνιδιου και δεν εχεις παιξει και τα προηγουμενα παιχνιδια(εστω το 2),πως και σε ενδιαφερει το εν λογω παιχνιδι?

Αγαπητέ που έγραψα εγω ότι δεν με ενδιαφέρει? Προφανώς και με ενδιαφέρει για να ρωτώ. Εγω εγραψα οτι δεν είμαι εξοικειωμένος και ότι δεν είχα επαφή.

Δεν καταλαβαίνω την πρόθεση για ειρωνεία η οποία ούτως η άλλως δεν έχει βάση πανω σε αυτό που έγραψα , επομένως είναι άκυρη.

Γενικά το κάθε Witcher έχει μια stand-alone ιστορία μέσα, αλλά υπάρχει σύνδεση με τα προηγούμενα (και τα βιβλία).

 

Θα ήταν καλό να παίξεις και τα άλλα. :)

 

Για το "είδος" που λες, δεν έχω ακριβώς κάποιο recommendation. Έχει και διαφορές με Skyrim / Dragon Age κι ας είναι και τα 3 RPGs.

Μάλλον θα δοκιμάσω το 2 πρώτα που το βρίσκω και πιο φθηνα ώστε να γλιτώσω χρήματα αν δε με τραβήξει.

Eιναι καλό να ριξεις μια ματιά στα αλλα δύο για να εχεις σφαιρική εικονα του σύμπαντος του παιχνιδιού, δες κανα βιντεο στο youtube αν δεν θες να τα παίξεις, αλλα όχι και απαραιτητο.

 

Οι ιστοριες είναι ανεξάρτητες.

 

Απο βιβλία νομιζω πως μόνο η Τελευταια Ευχη υπάρχει στα ελληνικά.

Εχω δει βίντεο. Ευχαριστώ για την απάντηση, παω μάλλον πρώτα για το 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι καιρό για το παιχνίδι αλλά από τη μία δεν είχα καλή κάρτα (7850 2gb)για να το απολαυσω και από την άλλη επειδη δεν είμαι εξοικειωμένος με αυτό το είδος. Απο αύριο θα εχω μια rx 470 οπότε στα high θα το εχω σίγουρα.

Θελω να μου πείτε αν προτείνετε το συγκεκριμένο παιχνίδι σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγουμενα της σειράς και οτι γενικότερα δεν είχα κάποια επαφή με το είδος. Π.χ. δεν εχω παίξει ούτε skyrim ούτε dragon age κ.τ.λ.

Αν ναι ποια έκδοση προτείνετε να παρω? Κανω αγορές απο instant gaming.

Ευχαριστώ

Για να μην εχεις καποια επαφη με το ειδος αυτων των παιχνιδιων σημαινει οτι δεν σε ενδιεφεραν(για δικους σου λογους)τετοια παιχνιδια ως τωρα,και το Witcher 3 μαλλον σε ενδιαφερει επειδη ειναι παρα πολυ δημοφιλες(+τα βραβεια κλπ)και εχει και φτασει κοντα 500σελιδες στο Insomnia(αρα υπαρχει αρκετο ενδιαφερον).

 

Αρα απο το να κανεις μια αγορα που μπορει να μετανιωσεις προφανως και το σχολιο μου παραπανω μονο ακυρο δεν ειναι.

 

Γιατι αν σου ελεγα να το αγοραζες και τελικα δεν σαρεσε μετα τι θα σου λεγαμε?Οτι κακως το πηρες?Υπαρχουν ατομα που εχουν γραψει στο θεμα αυτο(και εχω φιλο μου που μου ειπε το ιδιο πραγμα)που δεν τους ενθουσιασε το παιχνιδι και μαλιστα το βαρεθηκαν.

Αλλοι ξενερωσαν ασχημα απο το συστημα μαχης,αλλοι απο καποια bugs/glitches που ειχαν παρουσιαστει τον πρωτο καιρο και παει λεγοντας.

 

Το μονο που μπορω να προτεινω λοιπον ειναι να το κατεβασεις το παιχνιδι τσαμπε απο το Θειο,να παιξεις 1-2ωρες να δεις αν σου αρεσει και αν σου αρεσει να το αγορασεις,αλλιως να το προσπερασεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο προσωπικά ισως ειναι το αγαπημένο μου, ας πούμε η πλοκή της κεντρικής ιστοριας, σίγουρα μου άρεσε περισσότερο απο αυτή του Witcher 3.

 

Επίσης παρά τα πέντε χρονια απο την κυκλοφορία του, τα γραφικά του στέκονται πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην εχεις καποια επαφη με το ειδος αυτων των παιχνιδιων σημαινει οτι δεν σε ενδιεφεραν(για δικους σου λογους)τετοια παιχνιδια ως τωρα,και το Witcher 3 μαλλον σε ενδιαφερει επειδη ειναι παρα πολυ δημοφιλες(+τα βραβεια κλπ)και εχει και φτασει κοντα 500σελιδες στο Insomnia(αρα υπαρχει αρκετο ενδιαφερον).

 

Αρα απο το να κανεις μια αγορα που μπορει να μετανιωσεις προφανως και το σχολιο μου παραπανω μονο ακυρο δεν ειναι.

 

Γιατι αν σου ελεγα να το αγοραζες και τελικα δεν σαρεσε μετα τι θα σου λεγαμε?Οτι κακως το πηρες?Υπαρχουν ατομα που εχουν γραψει στο θεμα αυτο(και εχω φιλο μου που μου ειπε το ιδιο πραγμα)που δεν τους ενθουσιασε το παιχνιδι και μαλιστα το βαρεθηκαν.

Αλλοι ξενερωσαν ασχημα απο το συστημα μαχης,αλλοι απο καποια bugs/glitches που ειχαν παρουσιαστει τον πρωτο καιρο και παει λεγοντας.

 

Το μονο που μπορω να προτεινω λοιπον ειναι να το κατεβασεις το παιχνιδι τσαμπε απο το Θειο,να παιξεις 1-2ωρες να δεις αν σου αρεσει και αν σου αρεσει να το αγορασεις,αλλιως να το προσπερασεις.

Ρε φίλε αυτό το μήνυμα τώρα δεν μπορούσες να το γραψεις πιο πριν? Ευχαριστώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...