Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Κρίμα που δε μπορώ να αποκτήσω τη grandMaster bear armor, έχω μέχρι τη mastercrafted, ξέρετε μήπως κάποιο τρόπο πως να την αποκτήσω στο vanilla game γιατί δεν έχω αγοράσει ακόμα expansion

Άποψη μου είναι να κάτσεις να απολαύσεις το παιχνίδι και μην σκοτίζεσαι με το τι αντικείμενα φοράς. Δεν είναι wow που σκοπός είναι να αποκτήσεις το πράσινο, μπλε, μωβ δεν ξέρω τι άλλο αντικείμενο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλά έχει μερικά τόσο όμορφα πραματακια οπως ή bear armor που την έχω λατρέψει που ειναι κρίμα να καεις στο farming και να αφιερώσεις τόσες ώρες για quest για να πας level 35 και να τα ξεκλειδωσεις, γιατί να μη τα χαρείς νωρίτερα

 

Από την άλλη δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες γιατί και ή αρχική πανοπλια αν και λίγο mainstream είναι πανέμορφα σχεδιασμένη σε σχέση με τα παλιά witcher, έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στα textures

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό βάζεις το mod που αφαιρεί το level cap αλλα δεν αφαιρεί τα diagrams όπως έκανες από κονσόλα. ;)

Πίστεψε με δε θέλω να ασχοληθω με άλλα εξωτερικά mods περα από debug console commands γιατί εκτός ότι δε θέλω να επεμβω τόσο στο κώδικα του game έχω ένα φόβο μη φάω κάνα bug μελόντικα, για παν ενδεχόμενο πάντα κραταω back up της προόδου μου.

 

Edit: Εντωμεταξυ κάτι εντελώς κουλο συνέβη έκανε καμποση ωρα να μου κατεβασει τα dlc στο gog, μετά δοκιμασα απλά να ξεκλικαρω την επιλογή dlc να δω αν γίνετε να τα απενεργοποιησεις, ολα καλά μέχρι εδώ, όταν ξανά κλικαρα όμως άρχισε ΠΑΛΙ να μου τα κατεβάζει, δηλαδή για να καταλάβω οταν τα ξεκλικαρεις διαγραφοντε αυτόματα απ το σκληρο και μετά πρέπει υποχρεωτικά να τα ξανά κατεβάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Suit yourself απλά να ξες ότι δεν επεμβαίνει σε κανένα κώδικα και από την στιγμή που δεν έχει να κάνει με scripting δεν παίζει να γίνει corrupt save ή game breaking bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το είχα φτάσει έως τα Skellige από τον ''θείο'' το σταμάτησα εκεί , το αγόρασα και να φανταστείς το ξανάρχισα από την αρχή και πραγματικά το απολαμβάνω  :-D

Τρομερό game αξίζει να το λιώσεις και να εξερευνήσεις όλες τις περιοχές του χάρτη (ακόμη και αυτές που δεν έχουν κάποιο ερωτηματικό ή quest)

Είμαι ήδη στις 132 ώρες και συνεχίζω ακάθεκτος ...

 

post-228862-0-60631800-1476027938_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό game αξίζει να το λιώσεις και να εξερευνήσεις όλες τις περιοχές του χάρτη (ακόμη και αυτές που δεν έχουν κάποιο ερωτηματικό ή quest)

Είμαι ήδη στις 132 ώρες και συνεχίζω ακάθεκτος ...

Παλιές καλές εποχές..

Έχουμε πήξει στις μουφες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολης πατησα το ποδι μου στο Skellige :) Χωρις να σποιλαρετε εχει πολυ ακομα ή ειμαι κοντα στο τερματισμο της κυριας ιστοριας? :/ Ειναι τοσο γ@μ@το που δε θελω να το τερματισω αυτο το παιχνιδι

 

Πραγματικα τη νυχτα με βροχη δεινει ρεστα, ειναι τοσο ομορφο στα ultra που σε χαζευει  :o

 

 

witcher3_2016_10_09_21_47_11_369.jpg

 

witcher3_2016_10_09_21_48_21_090.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολης πατησα το ποδι μου στο Skellige :) Χωρις να σποιλαρετε εχει πολυ ακομα ή ειμαι κοντα στο τερματισμο της κυριας ιστοριας? :/ Ειναι τοσο γ@μ@το που δε θελω να το τερματισω αυτο το παιχνιδι

 

Πραγματικα τη νυχτα με βροχη δεινει ρεστα, ειναι τοσο ομορφο στα ultra που σε χαζευει  :o

Χοντρικά θα σου έλεγα ότι έχεις ακόμα το 1/3 πριν το τερματίσεις. Εάν πάρεις και τα 2 DLCs (Hearts of Stone & Blood and Wine) τότε είσαι στο 50%.

Επεξ/σία από th_nikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολης πατησα το ποδι μου στο Skellige :) Χωρις να σποιλαρετε εχει πολυ ακομα 

Και να θελουμε δεν μπορουμε να σου πουμε ακριβως γιατι δεν γνωριζουμε αν κανεις πχ οτι side quest βρεις,αν παιζεις gwent συχνα κλπ.

 

Ασε που ουτως ή αλλως το τελευταιο κομματι του παιχνιδιου(πριν την τελικη μαχη και αποφασεις)ειναι σε αλλο μερος.Επισης ειναι και τα Dlc μην ξεχναμε.

 

Θα το ξαναξεκινησω και εγω τωρα λογω νεας καρτας να δω και πως τρεχει απο περιεργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο εκεινους που κανουν ντουγρου τη κυρια ιστορια, δεν κανω καθολου side quest και δε παιζω καθολου το παιχνιδι με τις καρτες αν και λεω τετοια παιχνιδαρα ειναι κριμα να μη παιξω καθολου και τα side οποτε με βλεπω μολης τερματισω το main story να ''καθαρισω'' και ολο το χαρτι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία λέω να σας ακούσω και να κάνω μία παύση όταν ξαναπαιξω απ τα main να δοκιμασω κάνα sidequest, είμαι σίγουρος ότι δε θα με αφήσουν απαγοητευμενο.

 

Επίσης τώρα που έβαλα το upscale enemy στο on έχει πολύ πρόκληση, μπορούν να σε χτυπήσουν μία φορά και να τελειώσει ή μισή ενέργεια και με full upgrade πανοπλια, επίσης είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο να μη τις "φας" άσχημα ακόμα και στους απλούς εχθρούς, ένα χτύπημα κοστίζει μιση μπάρα health πολλές φορες (βλέπε dark souls) τη βγάζω καθαρή γιατί έχω καμιά 500αρα food για health αλλά ακόμα και έτσι με πιάνω να πεθαίνω ακαριαία πολλές φορές, εντάξει παίζω και στο blood march βέβαια που δυσκολεύει αρκετα αλλά μ αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...